20.5.2017 Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna (st. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: , Vydáno dne: 21. 05. 2017

20.5.2017 Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20170520-st žáci vs. Sokol Juliánov - tab Sokol Juliánov - Sokol Újezd u Brna 21:32 (11:13)

Konečně výhra :-).

Sláva! Naši černou sérii proher jsme konečně ukončili! Mohli bychom začít slavit, ale zůstaňme nohama na zemi, protože Julec nám to výrazně usnadnil. V jejich brance se totiž během zápasu vystřídalo hned několik borců, z nichž žádný asi nebyl ryzím gólmanem. Oproti tomu v naší bráně působil s naprostou jistotou Jirka Dúpal, a ačkoli pár lehkých gólů pustil, tak na druhé straně mnoho vyložených šancí soupeři famózně vychytal.

Obraz naší hry nebyl zrovna oku lahodící, kluci potřebovali ke všemu nápovědu z lavičky. Budiž jim však dnes ke cti, že to, co jim bylo napovězeno pak skutečně na hřišti alespoň zkusili zrealizovat! Luďa křičí „zahrejte Drogbu“ a kluci ho tedy zahráli a ejhle, zadařilo se a vsítili jsme gól. Člověk by čekal, že když se jim to podařilo, že by to mohli třeba sami od sebe zahrát znovu, ale to oni už né… jednou a dost! Pepa celý první poločas nevystřelil na bránu, ačkoli se stále motal v těsném kontaktu s obranou na nějakých 7 metrech, ale vystřelit prostě nechtěl. V poločasové přestávce jsme ho na to důrazně upozornili a ejhle v druhé půli 2 x zavěsil a opět nám i sobě snad dokázal, že jeho střelecká ruka je snad pozlacená (jen je třeba ji aktivně používat).

Kdo z našich borců však nepotřeboval žádnou nápovědu byl Zoran (11g) s Davidem (12g), kteří si dnes doslova otevřeli svou střelnici. Zoran, který hrál s nachlazením a rýmou, dnes neměl se střelbou žádný problém a sázel jeden gól za druhým. Uvědomil si, že v podstatě stačí na půlce nabrat rychlost a namířit si to kolmo na obranu – kdo by se stavěl do cesty utrženému vagónu, že? Dokonce s Davidem dokázali zopakovat několikrát překřížení, na jehož konci byla Davidova střelba. David, u příležitosti svých dnešních narozenin, byl extra motivován k pořádnému výkonu, který nevědomky korunoval vstřelením jubilejního 30-tého gólu. Dosažení této mety neušlo početné skupině újezdských fans … nebojte, sejdeme se u okýnka ;-).

Do střelecké listiny se zapsali i Robas (3g), Honza (2g), Martin (2g) a Dominik (1g) – většinou šlo o zakončení z trháků, kterých jsme dnes měli požehnaně. Radek na svůj první zářez na pažbě ještě stále čeká… Je jistě dobré, že se nám podařilo přerušit sérii proher, ale dnes vyhrát byla naprostá povinnost. Snad alespoň výsledkově navážeme na náš dnešní výkon i v příštím kole, kde nás čeká na domácím hřišti SK Kuřim.