1.10.2017 Sokol Újezd u Brna - Sokol Juliánov (st. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: Starší žáci, Vydáno dne: 04. 10. 2017

1.10.2017 Sokol Újezd u Brna - Sokol Juliánov (st. žáci) 201711001 st. žáci vs. Sokol Juliánov obr. Sokol Újezd u Brna - Sokol Juliánov 36:31 (16:16)


Drama pro diváky.


    Uf, uf, uf. Byly to nervy se šťastným koncem. Přežili jsme klinickou smrt a doslova vstali z mrtvých. Snad se nám herní výpadek ze začátku druhé půlky, kdy jsme z remízového stavu během 10-ti minut najednou prohrávali o 6 branek, už víckrát nestane. Dnes jsme se z toho se ctí dostali, ale příště by se to už nemuselo podařit…

    Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale soupeř s námi celou první půlku držel ve všem krok. Naše spojky (zejména Milde) již tradičně oplývali střeleckou jistotou, v obraně se nám však opět nedařilo eliminovat dvě soupeřovi ostré spojky a zejména nejvýraznější hráč soupeře Matouš Kolečkář (v celém zápase zatížil naše konto celkem 15-ti brankami) byl pro naši branku permanentní hrozbou. Tradičně jsme opět nakupili docela dost útočných technických chyb a školáckých ztrát míčů a naši brankáři se také moc nepředvedli. O přestávce jsme si naše nedostatky vyříkali a stanovili taktiku na úvod druhého poločasu s důrazem na to, že na ně musíme hned od první minuty vlítnout a využít toho, že soupeřovi hráči byli již nutně unaveni (jednak 4 z nich již měli v nohách zápas za ml. dorostence a také proto, že na lavičce jich moc na střídání nebylo).

    I začala druhá půle, nikoliv však podle našich představ. Kluci jen marně přihlíželi tomu, jak soupeř začal hrát od prvního útoku všechny své akce na pivota a to byla naše smrt. My totiž hrát s pivotem jak v útoku, tak i v obraně prostě neumíme. Nevíme jak si pivota předávat, jak ho bránit. Prvních 9 soupeřových střel padlo do naší sítě, naši kluci byli naprosto bezradní, najednou jsme prohrávali o 6 branek, soupeř byl na koni. Bookmaker sázkové kanceláře by v této chvíli na naši výhru vypsal kurz tak 100:1. V naší hře nebyl život, všichni spoléhali na ostatní a nebylo nikoho, kdo by zvedl náš prapor. Byli jsme doslova na dně, ale jak to bývá, ze dna už vede pouze cesta vzhůru! A naši kluci se odhodlali na tuto cestu vydat, čímž ukázali velký morální charakter!

    Na tomto obratu je cenné zejména to, že ne jedinec (jedinci) ale doslova celý tým se z tohoto bahna krok po kroku, trpělivě, gól za gólem začal pomalu vyhrabávat. Šimon Havíř v bráně z ničeho nic vytáhl 5 fantastických zákroků, kterými zneškodnil soupeřovy tutovky a dokázal, že může být pro tým obrovskou oporou. V útoku jsme si začali chodit pro fauly a v druhé půli jsme tak získali celkem 4 sedmičky, které David chladnokrevně proměnil. Najednou nás bylo na hřišti plno, Michal Gajda konečně dokázal proskočit obranou a zavěsit, Robas z křídla buď zavěsil, nebo získal sedmičku a na druhém křídle mladší žák Martin Flajšinger Robase dokonale napodoboval. Asi 10 minut před koncem jsme hrozivé manko šesti gólů vymazali a zlomeného a unaveného soupeře jsme měli doslova na lopatě. V samotném závěru jsme pak ještě získali sedmičku a její exekuce se ujal Šimon. Sice ji neproměnil, ale i tak se stal mužem (žákem) zápasu ;-).
Svazové přehledy

201711001 
st. žáci vs. Sokol Juliánov obr.