5.11.2017 TJ Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno A (ml. dorostenci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: Dorost, Vydáno dne: 09. 11. 2017

5.11.2017 TJ Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno A (ml. dorostenci) 20171105 ml. dorost vs. SKKP Handball A TJ Sokol Újezd u Brna - SKKP Handball Brno A 44:35 (21:15)

Opět jsme hráli bez obrany.

Tak jsme vyhráli, ale.... Výkon v obraně za moc nestál, což dokumentuje i počet obdržených branek. Když si vzpomenu, jak jsme otáčeli nepříznivé skóre v Dolní Cerekvi a za 20 minut jsme dostali jen 4 branky, je mně ze sledování naší obranné činnosti úzko. A to nemluvím jen o posledním zápase. Laxnost v defenzivě nás provází už delší dobu. Je jasné, že se slabšími soupeři se těžko hledá motivace k maximálnímu výkonu, ale na 80% bychom se hecnout mohli, co chlapci?

Zápas byl jednoznačný. Po počátečním oťukávání jsme rychle získali náskok 12:6 a přenechali aktivitu soupeři. Kontrolovali jsme vedení a tempo hry upadlo do podprůměru. Kluci si hlídali vedení a jakmile se hosté hodně přiblížili, trošku zabrali, odskočili a zase usnuli. Tato hra na kočku a na myš mě vážně nebaví. Vzal jsem všechny oddechové časy, podle rozhodčích dokonce 4, ale moc to nepomohlo.

Jediný, kdo se všeobecnému zimnímu spánku nepřizpůsobil, byl Tom Kachlík, který si 18 brankami vytvořil střelecký rekord. Ondrovi trhali osmičky, takže absentoval a díky tomu se Lukyn Knos (dnes 10 branek) dostal v tabulce střelců před něho. Ačkoli je v zapise, k utkání nenastoupil ani Marek Novotný, který se zapomněl dostavit. Že jsme měli na střídání alespoň jednoho hráče, můžeme poděkovat Davidu Víškovi (starší žák), který se na svůj zápas rozehříval tak dokonale, že dal 5 branek. Svůj útočný standard, splnili i Tom Gajda a Filip Zourek, takže ofenziva byla slušná.

K obraně se už moc vracet nebudu, abych se zase nerozesmutnil. Přidám jen poslední postřeh. V posledních cca 10 minutách soupeř rezignoval na útočení, přišel na nějakých 10 metrů a vystřelil. Asi vás nepřekvapí, že obrana byla tak líná, že ani ruce zvedla a Petr v bráně pospával taky. Jakž takž bránil pouze Atom a pěkné bloky předváděl Ivoš. Abychom se dalších takových zápasů vyvarovali, zařadili jsme do tréninků několik prvků, které, jak doufám, předvedeme v posledním podzimním zápase v Nových Bránicích.