3.12.2017 Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim A (st. žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: E - žáci starší, Vydáno dne: 05. 12. 2017

3.12.2017 Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim A (st. žáci) 20171203 st. žáci vs. SK Kuřim A - obr. Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim A 25:36 (11:17)


Po podzimu budeme pátí.


    Je dobojované, podzimní část sezóny máme za sebou. Naším posledním soupeřem byla Kuřim A, která si od nás po zásluze odváží vítězství. Ale smutní být rozhodně nechceme a nemusíme, protože dnes si kluci po delší době zahráli s chutí a se zápalem a dokázali si, že házená je musí především bavit.

    Tradičně nás nebylo moc a navíc jsme v předchozím zápasu mladších žáků přišli o Dominika, který se v zápalu boje zranil. A Marťas mohl hrát jen jeden poločas, neboť ho čekali nějaké povinnosti. Začátek zápasu byl z naší strany nad očekávání dobrý, dokonce jsme jednu chvíli i vedli 5:4. David za to vzal hned od začátku a projevil se jako klasický střelec, na druhé spojce Milde měl dnes zápas blbec, kdy mu tam nepadlo skoro nic a navíc část prvního poločasu musel být ošetřován kvůli krvavému zranění. Výborně to dnes šlo i Michalovi a Honzovi. A Robas, o tom není třeba pochybovat, ten to tam z křídla sází tak nějak automaticky :-). Brankáři dnes měli pár světlých okamžiků, ale jinak to byl spíš průměr. Technické chyby jsme si paradoxně vybrali hned na začátku zápasu, a i přesto jsme se soupeřem jakž takž drželi krok. Co nám však dnes žalostně nešlo, byla obrana, kdy jsme spoustu gólů dostali z obou křídel. Je sice hezké, že křídla pomáhají v obraně spojkám, ale aby to končilo tím, že soupeřovo křídlo střílí v podstatě z pozice spojky je na pováženou… Za zmínku stojí, že se nám podařilo získat celkem 8 sedmimetrových hodů a dnes to bylo tak, že kdo sedmu vybojoval, tak ji šel také házet.

    Nyní se pokusím o malé zhodnocení celého podzimu. Odehráli jsme 10 zápasů z toho bylo 5 výher a 5 proher, celkové skóre 304:301, zimu přečkáme na průběžném 5.místě. Předsezóní očekávání jsme nenaplnili, doufali jsme, že budeme v tabulce o něco výše. Původní obava, že nás bude nejvíc bolet post brankáře, se nepotvrdila. Oba kluci Šimon i Lukáš jdou výkonnostně neustále nahoru, a i když ještě nedokážou držet koncentraci celý zápas, tak ve skoro každém zápase mají skvostné pasáže, kdy dokáží doslova zavřít bránu. Nutně však musíme vyřešit post pivota, zejména v zápasech se soupeři, kteří jsou v tabulce před námi, nás toto stálo lepší výsledky.

    Teď nás čeká zimní přestávka, během které si ovšem od házené tak docela neodpočineme, protože kluky čeká několik turnajů. Do jarní části popřejme klukům hlavně zdraví a chuť posouvat se výkonnostně neustále dopředu a hlavně, aby je házená bavila a přinášela jim mnoho radosti a kolektivních zážitků.
Svazové přehledy

20171203 st. žáci vs. SK Kuřim A - obr.