20.1.2018 Hoffman Cup - Praha Vršovice (ml. dorci)

Autor: Tom Zourek <(at)>, Téma: Dorost, Vydáno dne: 26. 01. 2018

20.1.2018 Hoffman Cup - Praha Vršovice (ml. dorci) 20180120 -D2/8 - Hoffman Cup (mladší dorost) 20180120 - tým - Hoffman Cup (mladší dorost) 20180120 - tým s diváky - Hoffman Cup (mladší dorost) 20180120 -P2/8 - Hoffman Cup (mladší dorost)

ÚVOD

Hurá, po dlouhé době jsme se zúčastnili turnaje pro dorostence :-). Informace o něm byla zveřejněna s dostatečným předstihem a pozitivní bylo, že všichni hráči chtěli jet. Nakonec nás sice odjelo "jen" 11, ale i to je slušný počet, ne? Zajímavý byl i způsob dopravy. Jeli jsme totiž vlakem, což pro část realizačního týmu byla nová zkušenost. Přestup v Praze byl trošku pod časovým tlakem, zvládli jsme to :-). Závěrečný pěší přechod z nádraží do haly byl přesně podle harmonogramu a dorazili jsme tam asi 10 minut před koncem předcházejícího zápasu.

Turnaje se účastnilo 8 týmů, které pořadatel rozdělil do dvou skupin. První a druhé celky postupovaly do bojů o bednu a třetí a čtvrté týmy bojovaly o 5. místo. K nám, do základní skupiny B, byly nalosovány Sokol Úvaly, Loko Vršovice B a Handball Náchod.

ZÚČASTNĚNÁ MUŽSTVA

V závorce je uvedena soutěž, kterou tým hraje a umístění po podzimní části.

1 HC Loko Vršovice A (2. liga Č - 9. místo)
2 HC Loko Vršovice B (2. liga Č - 9. místo)
3 Handball KP Brno (2. liga JM - 1. místo)
4 TJ Sokol Újezd u Brna (2. liga JM - 3. místo)
5 HK Baník Most (1. liga - 12. místo)
6 TJ Sokol Úvaly (2. liga Č - 4. místo)
7 TJ Handball Náchod (2. liga Č - 1. místo)
8 TJ Jiskra Třeboň (2. liga Č - 7. místo)

ZÁPASY

09:30  TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Handball Náchod 15:12

Přestože jsme měli chvilku času, převlékli jsme se přímo v hale, abychom rozcvičení nepodcenili. Přece jen, nastupovali jsme proti prvnímu celku české části druhé ligy a hrálo se 1x25 minut, takže nebyl čas na chyby.
  Do zápasu jsme vstoupili v plánovaném obranném rozestavení 0:6. Během chvilky se kluci přeskupili na 1:2:3 až 3:3 a v tomto mezitvaru jsme setrvali až do konce. Vlastní hra, na to, že jsme "ostrý zápas" hráli po delší době, byla úžasná. Kluci bránili, blokovali střely a s Petrem v bráně tvořili kompaktní celek. V útoku jsme těžili hlavně ze změny rychlosti, kdy po pár uspávacích nahrávkách následoval bleskurychlý průchod obranou. Exceloval hlavně Atom, ale i zabíhající křídla udělala v obraně dost zmatku. Poprvé s námi hrál Lukáš Musil, toho času hráč KP, který k nám chce přestoupit. Začal na pivotu, a přestože spolupráce se spojkami je teprve v plenkách, dokázal se uvolnit a úspěšně zakončit. Potěšil mě Ondra, protože konečně začal bránit od podlahy a ke střelcům přistupoval včas. Všichni hráči plnili své úkoly jak nejlépe uměli, takže mohu jen chválit :-).

11:00  TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Sokol Úvaly 15:16

Od první minuty jsme hráli už opravdovou 0:6. Tentokrát jsme ji hráli anticipačně a hned v minutě si Ondra vystoupil pro nahrávku soupeře a trhák proměnil. Opět se hrála nesmírně vyrovnaná házená, takže nebyl prostor na moc chyb. Obrana byla většinou koncentrovaná a kompaktní, ale slabších okamžiků bylo přece jen více než v prvním zápase. První obránci, ve snaze ořezat křídla, se vysouvali zbytečně moc a naše roztažená obrana začala mít díry.
  V útoku to naštěstí bylo podobné a i my jsme měli dostatek míst na zakončení. Obrana nám nedala nic zadarmo, a tak když už ne branku, vybojovali jsme aspoň 3 sedmičky. Bohužel, proměnili jsme pouze jednu. V tomto zápase to bylo málo a my o gól prohráli.

12:30   HC Loko Vršovice B : Sokol Újezd u Brna 17:18

Zaspali jsme začátek a rázem jsme tekli 3:0. Obrana byla váhavá, útoku to nešlo, proto jsme museli přeházet sestavu. Lukyn Musil nastoupil na levou spojku, Ondra šel na pravou, případně se s Atomem točili na středu. Lukyn Knos zabral levé křídlo a pravé bylo už standardně Toma Gajdy. Trošku jsme odstavili starší žáky, ale potřebovali jsme do hry zapojit větší svaly :-).
  Zdálo by se, že stáhnout za 20 minut 3 branky nebude problém. Bohužel byl. Prohrávali jsme, takže jsme museli být aktivnější a ze zápasu se staly gólové dostihy. Vyrovnali jsme v 18. minutě, ale do konce bylo stále daleko. V té době předvedl Petr výborný zákrok. Mimochodem, za celý zápas měl čtyři, zatímco soupeřův brankař chytil ještě o střelu méně, a my se ujali vedení. Domácí však pokaždé skóre srovnali. Protože útoky předčili obranu, vypadalo to na nervy až do konce. Bylo půl minuty do konce, vedli jsme o branku, ale míč měli domácí. Při aktuálním stavu obrany a kvalitě jejich útoku šlo jen o to, kdy vystřelí. Naštěstí to zkusili poměrně brzo. Petr sice kapituloval, ale do konce zbývalo 10 vteřin. Bleskurychle jsme rozehráli, míč dostal na půlce Tom Kachlík. Driblinkem prošel až na 6 metrů a vteřinu před koncem rozhodl :-).

TABULKA SKUPINY B

HOFFMAN CUP 2018 1. 2. 3. 4. Body Skóre Rozdíl Pořadí
1. TJ Sokol Újezd u Brna 2 15:16 18:17 15:12 4 48:45 +3 2
2. TJ Sokol Úvaly 16:15 0 12:11 13:11 6 41:37 +4 1
3. Loko Vršovice B 17:18 11:12 1 11:15 0 39:45 -6 4
4 TJ Handball Náchod 12:15 11:13 15:11 8 2 38:39 -1 3

V základní skupině B jsme se umístili na druhém místě a věděli jsme, že horší jak čtvrtí nebudeme :-). Základní plán, nebýt poslední, tak byl splněn. Skupina A se ještě dohrávala, takže jsme klidně vyrazili na oběd :-). Po dvouzápasovém čekání se soupeř přihlásil sám. Bez ztráty kytičky vyhrálo skupinu KP-čko a semifinálový soupeř byl jasný :-).

15:30   Handball KP Brno : Sokol Újezd u Brna 16:17

Moravské derby začalo opatrně, protože se jednak dobře známe a jednak jsme s nimi minulý týden hráli přátelák. Sice jim v Praze chybělo několik hráčů, ale jejich kvality jsou nezpochybnitelné.
  Začátek zápasu vyšel lépe Brnu, ale výraznější odskočení jsme nedopustili. Začali jsme s Lukášem Knosem na levém křídle a se jmenovcem Musilem na spojce. Postupem času na levé spojce alternovali všechny spojky a Lukáš K. byl uvolňován a uvolňován. Z křídla dal 5 branek, 2x uspěl ze spojky při dohrání signálu, jednou si úspěšně seběhl do pivota a jednou proměnil sedmičku. Prostě celkem slušný zápas :-). Spojky mu velice zdatně sekundovaly, takže branek padalo dost. Z pravé strany se přidal Robas, a tak jsme hrozili ze všech postů.   Naše obrana se zlepšovala a Petr (pod dohledem Toma Stani) měl slušnou úspěšnost 30%. Soupeř vystřelil celkem 25x, 23x trefil bránu a padlo 16 branek. My jsme měli tuto bilanci: 27, 24, 17. Soupeře jsme jednak přestříleli celkově, vícekrát jsme se trefili do brány a co je hlavní, dali jsme o branku víc :-).

18:00   Sokol Újezd u Brna : HK Baník Most 15:18

Finálový duel už byl jen pověstnou třešničkou na dortu. Kluci byli vysmátí a tím pádem, ne úplně koncentrovaní. Předchozí zápas jsme fandili Brnu, takže na náš zápas se začalo myslet až v jeho průběhu :-). Bylo to vidět :-). Na soupeře jsme vystřelili jen 19x, a přestože brankař měl nulovou úspěšnost, 3 střely vedle a jedna do tyčky stanovily naše maximum. Srážela nás i vyloučení. Ve třetí minutě dostal dvojku Tom Kachlík a při jeho nebytí na hřišti, jsme dostali 2 branky. V plném početním stavu jsme nebyli dlouho, Ondra asi Atomovi záviděl odpočinek a nechal se vyloučit pár vteřin po Tomově návratu. Ani toto oslabení jsme nevyhráli a až v kompletním počtu jsme začali náskok stahovat.
  Přes veškerou snahu jsme to nezvládli a rozloučili se s turnajem nejvyšší prohrou, o celé 3 branky :-). Faktem však bylo, že poslední zápas už klukům chyběla lehkost. Věřím však, že mít tohoto soupeře v základní skupině, neprohráli bychom.

Na závěr musím poděkovat starším žákům za vítanou a vydatnou pomoc. Všichni, jmenovitě Michal Gajda, Honza Pokorný, Robas Halíček a David Víška se zapsali do tabulky střelců a pokud za nás budou chtít hrát i v mistrovských zápasech, budeme jen rádi.
  Mladší dorost splnil svou úlohu beze zbytku. Těší nás úspěšné zapojení Lukáše Musila do týmu a můžeme jen doufat, že přestup k nám klapne. Kluci, jako Tom Kachlík, Ondra Krošík, Lukáš Knos, Petr Kolář, Tom Gajda a Ivo Drahoš už spolu hrají nějaký čas a pokud mají dostatek sil, jsou schopni porazit každého.
  Pánové, ještě jednou všem děkujeme. Děkujeme pochopitelně i fanouškům a budoucím trenérkám i trenérovi, protože vstávat v sobotu ve 4 ráno a vrátit se v neděli v 0:30, jen proto, aby mohli být s týmem je hodné obdivu.