4.3.2018 TJ Fatra Slavia Napajedla - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci)

Autor: Tom Zourek <(at)>, Téma: Dorost, Vydáno dne: 04. 03. 2018

4.3.2018 TJ Fatra Slavia Napajedla - TJ Sokol Újezd u Brna (ml. dorostenci) 20180304 ml dorost v.s. TJ Fatra Slavia Napajedla TJ Fatra Slavia Napajedla - TJ Sokol Újezd u Brna 32:39 (17:19)

Výhrou o 7 branek jsme smazali podzimní manko :-).

V nedělním, mrazivém, leč slunném ránu jsme v 7 hodin vyrazili na cestu, směr Napajedla. Panové během cesty odpočívali a nabírali síly na soupeře, který se nachází o dva body před námi, tj. na druhém místě. V pátek, ač nebyl trenink, jsem se zeptal Ludě, jak to vidí v neděli a kolik že pojede hráčů. Bylo mi sděleno: "Jedeme vyhrát." Vyloudil jsem lehký usměv, ale když už jedeme tak daleko, tak proč ne pro výhru. Na místě jsem podle počtu hráčů soupeře, bylo jich jednou tolik jak nás, pro sebe utrousil: "Ti nás musí uběhat."

První dva útoky co jsme měli, jsme kvůli špatným nahrávkám ani nevystřelili na branku. Dva ztracené míče a z následných protiútoků dva rychlé góly. Sice jsme každý jejich gól dotáhli, ale panové, takhle tedy ne. Zvýšený hlas kouče leccos napovídal a to probíhala teprve druhá minuta utkáni. Jelikož Luďa má výrazný hlas, tak pánové pochopili, že je něco špatně a začali hrat jednodušeji. Míče jim padaly z rukou, takže se omezil počet nahrávek a do zakončení se chodilo dřív.

Zhruba od třetí minuty jsme přebrali iniciativu a byli jsme úplně jiný tým. V obranné fázi jsme přistupovali k soupeři kupodivu někdy i včas a tím pádem jsme jim znepříjemňovali kombinace. V útoku jsme někdy i krkolomnými poskoky zakončovali. V prvním poločase se na obou stranách bránilo tak vehementně, že po kartách přišly na řadu vyloučení. Nejdřív šel pikat soupeř, ale vzápětí rozhodči odměnili dvěma vyloučeníma i nás. Hrálo se 5 na 4, ale borci se nezalekli. Podle pokřiku Komety Brno: Beskyde, Beskyde, dáme góla ve čtyřech, se nebáli zakončovat, a úspěšně ani v oslabení. Rozhodčí si asi řekli, že je nás stále moc a při nešťastném zákroku Lukáše Knose jsme se ocitli na hřišti krátkou chvíli ve třech proti šesti. I toto jsme ustáli a skvělým výkonem v obraně jsme soupeřovi dovolili dát pouze 1 gól. Velký DÍK, že jsme toto oslabení zvládli, patří i několika málo fanouškům. Přijela s námi celá rodina Kolářova a Libor Velíšek a všichni mohutně skandovali, děkujeme, děkujeme.

Při jedné útočné akci se dostal balon do rukou pivota Zorana, který pod tlakem obrany střílel v pádu a nešťastně trefil tvrdou ranou brankaře do obličeje. Místo gólu padl gólman a několik minut byl KO.

První půli jsme vyhráli 17:19 a tím pádem jsme si do druhého poločasu odnesli dvou brankový náskok. O přestávce byli pánové pochváleni a upřesnili jsme taktiku pro další část hry. Jelikož měl soupeř jednoho nebezpečného střelce, zvolili jsme obranu 1:5. Hráči si pokyny kupodivu vzali k srdci a jejich nejlepší střelec byl eliminován. Agresivní obrana znepříjemňovala soupeři střely z dálky, k vidění bylo i několik skvělých bloků, které Petrovi v bráně hodně pomohly. Postupem času se obrana ještě zlepšovala. Soupeř se ke střele z volné ruky dostával pouze sporadicky o čemž svědčí množství střel mimo bránu. Do dnešní gólové střelnice se zapsali skoro všichni (i Pepa, ačkoli v oficiální statistice není uveden). Neskóroval pouze specialista obranář Ivo Drahoš, který získával kladné body jinde a starší žák Adrian Malinčák, který nastoupil na pár minut v zavěru.

Dnešní utkání bylo ve všech bodech vynikající. Především v obranné fázi pánové dokázali, že házenou umí a i díky tomu dnešní výjezd do Napajedel stal za to. V tabulce jsme neustále na třetím místě se stejným počtem bodů jako mají Napajedla, ale ve vzájemných zápasech máme lepší bilanci, což by se mělo projevit v případě rovnosti bodů na konci soutěže. Příští kolo nás zavane do Julianova. Pokud borcům vydrží forma, tak to bude opět dobrá házená. Ještě stojí zmínit autora 30. gólu. Dnešní zlatý Petr padl na Honzíka Pokorného. JEHO MANAŽERŮM TÍMTO DĚKUJEME :-).

Z WEBU SOUPEŘE hazena.tjfsnapajedla.cz

Do zápasu jsme nastoupili s velkými ztrátami našich stěžejních hráčů (Tomáš Chmela , David Mazurek, Filip Kašný, Matěj Martínek) a byli jsme nuceni sestavu doplnit o tři hráče z družstva starších žáků ( Dan Šuranský, Filip Šlíma, Michal Zatloukal).

Také nešťastně jsme po pátečním tréninku přišli o naši ostrou spojku Daniela Čikotu, který si vymkl kotník. Takže nám bude určitě chybět i do dalších zápasů.
Ostatní hráči mladšího dorostu proto zaskakovali na postech, na kterých třeba hráli poprvé nebo hrají velice málo. I když se Ivan Jirák snažil tvořit hru a připravovat pozice pro střelbu spojek, tak se nám nedařilo proniknout do obrany soupeře, který velice dobře bránil. Také v útoku nás tentokrát soupeř přehrával, když po jednoduchém kříži šla každá třetí přihrávka do pivota a ten nekompromisně trestal. I přesto musím konstatovat, že na první poločas se ještě dalo dívat, protože kluci bojovali, ale o druhém poločase se to nedá říct.

Ve druhé půli kluci jako by nemohli fyzicky a hráli chodící házenou bez jakéhokoliv rychlého protiútoku, a tak jsme se na každý gól pořádně nadřeli. I když trenér hráčům vysvětloval co mají hrát, tak jako když hrách na zeď hážeš , kluci si dělali,co chtěli.
Bohužel pokud nepřidáme na tempu a disciplíně ,vyhrávat nebudeme.
Každý hráč si z tohoto zápasu musí vzít sám ponaučení a zamyslet se nad sebou!
Po poločase 17:19 jsme soupeři podlehli 32:39 . Bohužel s touto prohrou jsme nepočítali a body nám budou na konci sezóny chybět.