9.9.2018 Sokol Újezd u Brna - Sokol Nové Bránice (muži)

Autor: Ivan M <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 11. 09. 2018

9.9.2018 Sokol Újezd u Brna - Sokol Nové Bránice (muži) 20180909 muži vs. Sokol Nové Bránice Sokol Újezd u Brna - Sokol Nové Bránice 31:25 (17:11)

Konečně bráníme.

Po úmorném létě konečně začala soutěž mužů. Měnínští hráči se vrátili do mateřského klubu a v této sezóně budou naším soupeřem. Zásadní změnou v našem mužstvu je oživení „mladou krví“, příchodem starších dorostenců. Mladíci Atom, Lukáš a Kroša přinesli do hry velké oživení, na které jsme se těšili, protože jejich kvality známe z mládežnických soutěží. Jak obstojí v mužské kategorii už ukázali v přípravných utkáních. Jejich obratnost, rychlost a proskoky slibovaly pěknou podívanou, na kterou jsem se těšil. Obavy panovaly z naše obrany, které pořád hodně chybělo ke spokojenosti. Do dnešního utkání také nastoupil Honza Purket, hostující z Telnice.

Utkání začala základní šestka zkušenějších hráčů. Rozpačitý úvod nenaznačoval výrazné zlepšení proti minulé sezóně. V obraně to jiskřilo a útoky svazovala statická hra. Mírné vedení hostů přinutilo hrajícího trenéra Bagra troch zamíchat sestavou. Na hřiště se postupně dostali mladíci a hra začala dostávat šťávu. Kluci strhli i ostatní k pohybu a začala rychlá házená, na kterou jsme se těšili. Ale velkým překvapením byla naše obrana, která od začátku fungovala výborně. Zdvojování a přerušování soupeře bylo ukázkové. Nasazená laťka vydržela do konce poločasu a omlazený tým občas měnil svoji premiéru v exhibici. Škoda, že se trochu zadrhnul Maroš, kterému po dobrém začátku nevyšlo pár těžkých zakončení a musel se znovu hledat. Poločas skončil krásným výsledkem 17:11.

Začátek druhé části hry se ale vůbec nepovedl. Jiskra mužstva zmizela a hosté začali snižovat náskok. Spoleh byl pořád na výbornou obranu a skvěle chytajícího Toma v brance. Vypadalo by to úplně jinak, kdyby se proměňovaly sedmičky a vyložené šance. Poločas také poznamenalo četné vylučování. Bráničtí se snažili zápas zdramatizovat a po snížení náskoku na 22:20 se jim to na chvíli podařilo. Naši kluci našli ztracenou jiskru a rychlými akcemi hostům zase odskočili. Také Maroš se našel a připojil se k mladíkům, kteří brankově ovládli zápas. Při konečném výsledku 31:25 nás nemusí mrzet pět nedaných sedmiček a spoustu neproměněných vyložených šancí. Je zdvižený prst, příště nám můžou tyto branky chybět. Velkou pochvalu má gólman a klobouk dolů před kompaktní obranou, kterou jsem tu už dlouho neviděl.

Hoši, děkujeme za krásný zápas a budeme se těšit na další.