30.9.2018 Turnaj JmKSH Hustopeče (mini a přípravka)

Autor: Nikola Holešanská <(at)>, Téma: Miníci, Vydáno dne: 04. 10. 2018

30.9.2018 Turnaj JmKSH Hustopeče (mini a přípravka) 30.9.2018 Turnaj JmKSH Hustopeče (mini a přípravka)    Dne 30. 9. 2018 jsme zahájili hrací sezónu našich miníků a přípravky turnajem v Hustopečích.

    Vzhledem k naší velké hráčské základně přihlásila trenérka Katka týmy přípravky i mini. Zatímco v mini je většina ostřílených borců, v řadách přípravky jsme měli hned několik nováčků, pro které byl tento turnaj úplně prvním! Jak už to tak někdy bývá, miníků se na sraz nakonec sešlo méně, než byl počet, ve kterém by mohli vůbec startovat. Nevěšeli jsme však hlavy a odjeli všichni s tím, že situaci vyřešíme operativně na místě a tým mini budeme doplňovat dětmi z přípravky... Přece bychom ty, co na sraz přišli natěšení na hru, nemohli zklamat jen proto, že někteří přihlášení, bohužel nedorazili...

    Celou tuhle nemilou situaci zachránil brácha jednoho z našich nejmenších, který ač neházenkář, nastoupil na post brankáře. Pak už stačilo jen Tomíka z přípravky posadit na lavičku pro případ střídání. Nutno ovšem uznat, že tento nadaný borec se svého úkolu zhostil s vervou sobě vlastní a zařadil se plnohodnotně do týmu minižáků. Kluci jsou sehraný tým a i nováček Martin mezi ně velmi rychle zapadl a přestože odehrával své první zápasy, dostával přihrávky, nahrával i bránil a dal i svůj první gól.

    V řadách přípravky, jak jsem již zmiňovala, jsme měli hned několik nových hráčů, pro které byla účast na turnaji vůbec první opravdovou hrou házené. Kluci se projevili jako skvělá parta. S každým dalším odehraným zápasem bylo vidět jejich zlepšení. K míči se dostal opravdu každý a všichni borci odjížděli s pomyslnými body za góly, které vstřelili.

    Ve spokojených tvářích všech dětí bylo vidět, že si den užili na maximum a pro nás je to jasná známka toho, že kluci musí hrát co nejvíce takovýchto turnajů, kde okusí hru hráčů i z jiných klubů a budou moci zúročit dovednosti získané během tréninků.

    Závěrem našeho článku bychom ještě rádi poděkovali všem fanouškům, kteří povzbuzovali naše sportovce a také rodičům, kteří vypomáhali s dopravou.

    Už teď se těšíme na další kolo, které proběhne opět v Hustopečích, tentokrát v sobotu 13.10.2018 Věříme, že se nám podaří sestavit minimálně dva týmy a děti si opět tento turnaj užijí...