6.10.2018 Sokol Ostrava - Sokol Újezd u Brna (st. dorci)

Autor: Tom Zourek <(at)>, Téma: C - dorostenci starší, Vydáno dne: 07. 10. 2018

6.10.2018 Sokol Ostrava - Sokol Újezd u Brna (st. dorci) 20181006 st. dorci vs. Sokol Ostrava Sokol Ostrava - Sokol Újezd u Brna 43:38 (24:18)

Hratelná Ostrava proti našim indisponovaným dorostencům.

Aby neznalí pochopili pohyblivý text, musím zmínit, že v pátek probíhalo zapíjení trenérovy dcery a odjezd do Ostravy byl v sobotu v 6:45 :-). Mělo to jedinou výhodu. V mikrobusu všichni spali.

První 2 minuty byly ve znamení dobré obrany, zisku míčů, ale doslova tragedie při snaze rychle poslat míč do trháku. 3x skončil míč v rukou Ostravských ogarů. Před odjezdem nás Zoran upozorňoval na svého spoluhráče, který z Ostravy hostuje do Frýdku, že je hodně dobrej a že si na něj máme dát pozor. Měl pravdu, ale... Náš pozdní přístup k útočníkům umožňoval strelcum bezproblémovou střelbu z dálky a nebezpeční byli všichni. Naopak, při útoku nám Ostravská obrana ukazovala že házena je tvrdý sport.

Poločasové skóre -6 naznačovalo, že to dnes nebude žádná procházka. Nepřijelo nás moc, Lukynova noha stále nebyla úplně OK, ale kluci se ve druhé půli hecli. Přitvrdili jsme na obraně a začala stíhací jízda. Za 5 minut jsme dali 5 branek, zatímco domácí jen jednu. Brankař Peťan se v autobuse asi dobře vyspal, protože několika skvělými zákroky kluky podržel a dokonce vychytal i sedmičku. Balón se však odrazil zpět ke střelci a obrana neměla šanci zareagovat. Po úvodním vzepjetí jsme v defenzivě na chvilku polevili a soupeř toho využil. Střelecky se však dařilo, takže v 17. minutě bylo srovnáno na 31:31. Výsledek byl vyrovnaný i ve 22. minutě a 5 minut před koncem jsme prohrávali o branku.

V té době už Lukáš pajdal tak, že jsem měl strach že neudrží rovnováhu a přepadne :-). Hrálo se téměř bez obran a útok střídal útok. V té době nám zvlhnul střelný prach. Měli jsme šance minimálně na remízu, ale pokud v trhácích trefíte brankaře, těžko se v takto vyrovnaném boji vyhraje. V samotném závěru, kdy jsme bojovali o stav -3, nám v útoku vypadl míč a těsně před klaksonem jsme naposledy inkasovali na -5.

Prohrálo se, ale pokud uvážím, že jsme přijeli s osmi hráči (3 spojky, 3 pivoti, levé křídlo a brankař) nemůžeme být nespokojeni. Pánové, RESPEKT.

První poločas 13 16 19
TJ Sokol Ostrava       1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   14 15 17   18   20 21 22 23 24