28.10.2018 Sokol Hostěrádky - Sokol Újezd u Brna (muži)

Autor: Ivan M <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 08. 11. 2018

28.10.2018 Sokol Hostěrádky - Sokol Újezd u Brna (muži) 20181028-muži vs. Sokol Hostěrádky Sokol Hostěrádky - Sokol Újezd u Brna 21:36 (9:18)


Historická demolice.

     Poslední venkovní zápas v Hostěrádkách byl spíše demonstrací přicházející zimy. Zimní bundy a čepice byly nutným doplňkem. Tento luxus si ale hráči nemohli dovolit, proto nám jich bylo až líto. Domácím ještě ke všemu chyběl zraněný Richard Šenkyřík, kterému všichni přejeme brzké uzdravení.
     Začátek zápasu odpovídal chladnému počasí. Pohyb hráčů byl mírně zpomalený, ale brankářské reakce nebyly o moc rychlejší. Vypadalo to jako opatrný začátek, ale bylo to vlastně zahřívací kolečko, než se aktéři dostali na provozní teplotu. Také mokrý balón moc střelcům nepřál a všechno se rozjíždělo pomaleji. Změna začala od stavu 4:4. Po získání míče v obraně se hra rychle přenesla a kluci dávali branky do odkryté obrany. Do plných se útočilo těžko, ale sem tam se nějaká díra, kterou jsme využili, ukázala. Z dálky se nám střelba moc nedařila, ale mokro se podepsalo i na pokusech domácích. Obrana nebyla špatná, ale pivot domácích někdy dostával hodně volna. S nastupujícím vedením našich se do hry dostal klid a někdy až moc velké uvolnění. Aspoň se na hřišti příliš nejiskřilo a vše probíhalo v klidu do poločasového vedení 9:18.
     Když mluvím o klidu vnímáním diváka, neznamená to, že kluci na hřišti odpočívali. Naopak. Poctivou dřinou v obraně se odměňovali rychlým přechodem do útoku, kdy se do zakončení nedostávali jenom naši rychlí mladíci, ale i zkušenější spoluhráči. Hra do plné obrany nebyla přesvědčivá, ale vzhledem k zimě, mokru a hlavně přesvědčivému vedení to nikomu (z hostů) nedělalo vrásky. Neproměněné sedmičky a vyložené šance už jsme brali, jako příjemné téma k diskuzi s domácím obecenstvem, které asi naši dobrou náladu až tak nesdílelo. Ještě došlo k nešetrnému zákroku domácího brankáře na našeho hráče v trháku na hranici šestky, za který viděl gólman přímou červenou kartu. Po nastoupení „Vacka“ do branky už se bavilo celé publikum, protože o výsledku už bylo dávno rozhodnuto.
     Shrnutí na závěr. Branky zraněného Richarda, dával jich tak 10-13, by stejně nepomohly a kdyby naši hoši si z toho nedělali v určitých situacích srandu, na našem kontě by bylo hodně přes 40 branek. Nezbývá nic jiného, než poděkovat našemu družstvu za předvedený výkon a za historickou demolici rivala z Hostěrádek.


Svazové přehledy

20181028-muži vs. Sokol HostěrádkyFacebookové komenty