1.12.2018 Sokol Újezd u Brna - HK Hodonín (ml. dorostenky)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: L - mladší dorostenky, Vydáno dne: 03. 12. 2018

1.12.2018 Sokol Újezd u Brna - HK Hodonín (ml. dorostenky) 20181201 -ml. dorky vs. HK Hodonín (foto) Sokol Újezd u Brna - HK Hodonín 28:32 (13:23)

Psychický kolaps a následná stíhací jízda.

K vidění byl zápas dvou naprosto rozdílných poločasů. První třicetiminutovka byla ve znamení hledání střelecké mušky a následného psychického kolapsu po jejím nenalezení. Po přestávce, a po osušení slz se na hřiště vrátil jiný tým. Ačkoli míče stále nebyly z nejpřesnějších, děvčata už se nehroutila a trpělivě hledala možnosti k zakončení. Takhle nějak by vypadal telegrafický popis nedělního zápasu.

Když trošku rozvedu poločasy, tak v prvním nastalo mírné zlepšení v obraně, konkrétně při posouvání s míčem. Co se nedařilo, bylo včasné přistupování proti střelkyním z dálky. K naší smůle, spojky hostů střílely hlavně ze střední vzdálenosti. Bez kontaktu a při jejich výšce neměly problém trefovat kam chtěly a Barča byla bezmocná. V útoku jsme si vytvořili spoustu šancí se žalostným zakončením. Holky se trefily buď do brankařky nebo minuly úplně. Přestože hra byla vyrovnaná, výsledek nikoliv. Část děvčat to neustála a pochybnosti o vlastních schopnostech převládly. Pocit zmaru zvítězil a i zkušené hráčky chtěly střídat. Na place se chvilku pohybovala převaha křídel a pivotů a musel následovat tajm. Trošku jsme ho přetáhli a následovala žlutá karta pro realizační tým. Za minutu se toho moc stihnout nedá, a tak jsme toužebně očekávali přestávku.

Už nevím, co všechno jsem řekl, ale budování ztraceného sebevědomí se asi trošku podařilo. Po přestávce holky zabraly a přestože střelba stále úplně nevycházela, tým si začal víc věřit. Na obraně už se občas někdo stihl vysunout a někdy i vrátit, takže soupeřky najednou začaly také chybovat. Povedlo se nám pár trháků, kdy holky sváděly úspěšné běžecké souboje s vracející se obranou. Se snižujícím se brankovým rozdílem rostla naše aktivita a děvčata, která se jindy nijak neprojevovala, vypadala, jako politá živou vodou. Byl to opravdu povedený úsek hry. Díky našemu tlaku na obranu padla po třech dvojkách i červená a diváci nás hlasitě hnali za vyrovnáním.

Přestože jsme nakonec prohráli, tak druhý poločas bylo dokonalé zmrtvýchvstání. Vyhráli jsme ho +6, což je super už kvůli sebedůvěře. Bohužel, manko z první půle určilo celkové skóre na -4.

Ačkoli jsme body nezískali, jsem na všechny holky hrdý. Vrátit se do zápasu za poločasového výsledku jaký byl, chce hodně kvalitního týmového ducha 😊.