8.12.2018 TJ Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice (ml. dorci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: D - dorostenci mladší, Vydáno dne: 13. 12. 2018

8.12.2018 TJ Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice (ml. dorci) 20181208 ml. dorci vs. SHC Moloměřice - foto TJ Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice 28:27 (12:10)


Nesehranost byla až hmatatelná.

    Snad poprvé v této sezoně jsme měli k dispozici téměř všechny hráče a dalo by se tedy říct, že to bude naše výhoda. Ale nebylo tomu tak docela, protože když se spoluhráči po delší době potkají až na zápase a bez tréninkové zkušenosti, jak to asi může vypadat?

    Naše útočná hra byla plná nepřesností, každý se snažil zakončovat akce hned po jedné či dvou přihrávkách. Sehrát nějakou delší akci s více přihrávkami byla čirá utopie. Individualismus čišel skoro z každého hráče a k tomu hromada ztrát míčů, naivních přihrávek a zbrklých pokusů o založení rychlých útoků. V obraně pak někteří jedinci před bráněním soupeřových spojek dávali přednost úpravě svých rozvrkočených kadeří. Obrana tradičně měkká a nedůrazná, bez vystupování ke střelcům. Po takovýchto kritických větách většinou pokračuji v komentáři k většině zápasů tím, že konstatuji, že jsme prohráli naprosto zaslouženě, ale dnes to přece podle výsledku dopadlo našim těsným vítězstvím, avšak o jeho zaslouženosti se dá vážně pochybovat.

    Přestože jsme téměř po celý zápas vedli o pár gólů, byl to soupeř, který se dokázal neustále zlepšovat, aby v konečném závěru sahal i po nějakých bodech. Nápor hostí jsme dokázali v poslední desetiminutovce alespoň přibrzdit tím, že do obrany Marťase Flajšingera střídali vysocí hrači a tvořivý st.žák se tak mohl soustředit jen na útok. Náš jediný problém v útočné fázi byla absolutní nespolupráce všech tří spojek (nekřížení, nenavazování), čímž jsme vůbec nedokázali rozhýbat soupeřovu obranu a z toho pak logicky plynulo střelecké trápení Davida a Pepy. Spolupráce s pivotem mírně řečeno vázla, časté pokusy propašovat balón na šestku měly sice dobrou myšlenku, ale realizace byla zoufalá. Michal Gajda, Martin Jandl, Martin Máša a Honza Pokorný dali nějaké branky, ale mohlo to být i lepší. Šimon stál v bráně velice dobře, takže ho trefilo plno balónů. Závěr zápasu byl pro nezaujatého diváka jistě napínavý, ale pro trenéry to bylo na srdeční zástavu…

    Poslední zápas podzimní části a výhra k tomu. Chtělo by se říct konec dobrý, všechno dobré, ale není to tak jednoznačné. Bez lepší účasti na tréninku se nikam neposuneme. V lepší jaro však musíme doufat a věřit.Svazové přehledy

20181208 ml. dorci vs. SHC Moloměřice - přehledFacebookové komenty