09.03.2019 Sokol Újezd u Brna - Sokol Juliánov (ml. dorci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: D - dorostenci mladší, Vydáno dne: 12. 03. 2019

09.03.2019 Sokol Újezd u Brna - Sokol Juliánov (ml. dorci) 20190309 ml. dorci vs. Sokol Juliánov - foto Sokol Újezd u Brna - Sokol Juliánov 33:22 (16:9)


Povinná výhra.

    V dalším domácím zápase jsme na hřišti v Juliánově přivítali tým Juliánova. Zní to zvláštně, ale nedisponujíce vlastní halou, musíme využít azylu tam, kde volno zrovna mají. A protože v Telnici volno nebylo, tak všechny naše domácí zápasy jsme odehráli na Julecu (st. a ml.žáci, st. a ml. dorostenci a ml. dorostenky). Ekonomické náklady na tento „domácí“ zápas a ušlý sportovně - společenský přínos takového „domácího“ zápasu, nám radost opravdu nedělají…
    K našemu výkonu ml. dorostu. Náš soupeř okupující poslední místo v tabulce a nedisponující klasickým gólmanem pro nás nemohl být velkou překážkou. Očekávali jsme tedy z naší strany gólové hody, které se však nekonaly. Co bylo ale odlišné od všech našich dosavadních zápasů bylo to, že vstřelené góly byly víceméně rozloženy spravedlivě mezi téměř všechny kluky a nikdo gólově nevyčníval. Kluci, opět posilněni i o hostujícího Zorana, přistoupili k tomuto zápasu tak, že prostě nemůžou za žádných okolností prohrát, i kdyby se vůbec nesnažili. Byly v zápase takové pasáže laxností a nepřesností z naší strany, že jsem zvažoval demonstrativní odchod z lavičky (abych o tom nemusel psát tento článek), ale pak jsem si uvědomil marnost tohoto činu.
    Třeba začátek druhé půle byl z naší strany jako z hororu a soupeři jsme dovolili přiblížit se na rozdíl 3 branek. Naše nepřesné rozehrávky zbrklá zakončení byly na úrovni mladších žáků. Naše měkkost v obraně, pak byl na úrovni basketbalové stínové obrany. Na našem konečném vítezství o 11 branek mají zásluhu především oba naši gólmani Šimon Merhaut a Lukáš Ritter, kteří se oba po celou dobu snažili aktivně hrát a chytat a pak to byl Zoran zejména v obranné činnosti, který jako jediný opravdu po házenkářsku bránil. Ostatní kluci – baskeťáci, by měli zapracovat na síle, protože jeden na jednoho v porovnání s kluky z Juliánova pohořeli jako papír.
    Dva povinné body do tabulky máme, ale s naší hrou spokojeni být nemůžeme. Už netypicky v úterý 12.3.v 18:45 hrajeme přeložený zápas na palubovce SKKP Handball Brno. Bez Zorana a bez podstatně zodpovědnějšího přístupu k zápasu nás nečeká nic záviděníhodného…


Svazové přehledy

20190309 ml. dorci vs. Sokol Juliánov - přehledFacebookové komenty