16.03.2019 HK Zbrojovka Vsetín - Sokol Újezd u Brna (st. dorci)

Autor: David Staňa <stana.david(at)gmail.com>, Téma: C - dorostenci starší, Vydáno dne: 18. 03. 2019

16.03.2019 HK Zbrojovka Vsetín - Sokol Újezd u Brna (st. dorci) 20190316 st. dorci vs. HK Zbrojovka Vsetín - foto HK Zbrojovka Vsetín - Sokol Újezd u Brna 30:38 (18:20)

Moc nepřesností.

Na další zápas jsme se vydali na Valašsko, kde nás čekal soupeř ze Vsetína. Při pohledu na zápis z našeho podzimního měření sil, jsme určili jasnou zápasovou taktiku. Eliminovat nejlepší střelce soupeře.

V šatně před zápasem jsme si řekli, že chceme vycházet z aktivní obrany s přistupováním k hráči s míčem. Začátek zápasu nám ale ukázal pravý opak. Kluci v obraně pouze posouvali, k útočícím hráčům nevystoupili a úspěšné akce našeho soupeře komentovali slovy typu: “To ale nebyl můj hráč…”. První pětiminutovka dopadla 2:6 v náš neprospěch. Což vedlo, zcela logicky, k prvnímu oddechovému času. Borci se uklidnili, zopakovala se jim slova, která zazněla již v šatně a začalo se znovu hrát. V obraně se začalo aktivně přistupovat k útočícím hráčům což vedlo k narušení hry našeho soupeře, který spoléhal na své ostré spojky. Střídali jsme obranu 0:6 s 1:2:3. Druhou jmenovanou jsme využívali hlavně při přesilovkách. Vytvořený tlak na hráče s míčem nutil soupeře k nepřesným přihrávkám a střelám ze střední vzdálenosti nebo jsme do jejich přihrávky dokázali vstoupit. Postupně jsme začali dotahovat a kolem patnácté minuty už na světelné tabuli svítil vyrovnaný stav. V této době se moc nebránilo, a ze zápasu se staly gólové sprinty. Hra na obou stranách probíhala stejně a žádný z týmů se nedostal do výraznějšího náskoku. Tato situace trvala do nějaké 18. minuty, kdy jsme aktivní obranou získali míče a odskočili až do čtyřbrankoveho vedení, které jsme bohužel do konce poločasu neudrželi a soupeř náš náskok snížil na rozdíl dvou branek.

Do druhého poločasu jsme nastoupili tak, jak jsme skončili ten první. Díky konečně aktivní obraně jsme nutili soupeře k chybám a hned ze začátku jsme vytvořili tlak na útočníky, který se projevil až šestibrankovým náskokem. Vinou zbytečných chyb a nepřesné střelby jsme ho postupem času zase ztratili. Stále jsme se ale drželi minimálně o dva góly před soupeřem. Dalšími ztrátami míče jsme soupeři nabízeli možnost na vyrovnání skóre, čehož naštěstí nevyužíval. Naopak, nám se díky pár “snadným” brankám z rychlého přechodu, podařilo vybudovat vedení 25:30 v náš prospěch. To byla nějaká patnáctá minuta druhého poločasu. Vzhledem k tomu, že obraz hry se už do konce nezměnil, tak zbytek zápasu už jen z mých poznámek, které jsem si průběžně zapisoval:
V postupném útoku zbytečně ztrácíme balón.
Soupeř naštěstí naše ztráty a chyby netrestá.
Nepřesnosti na obou stranách.
Postupně navyšujeme náskok.
Nakonec vítězství 30:38

Téměř celých šedesát minut se hrála házená nahoru dolů, plna chyb a nepřesností na obou stranách. V postupném útoku jsme občas zazmatkovali a zbytečně ztráceli míče, čehož naštěští náš soupeř nevyužíval. Naše chyby zůstaly z jeho strany nepotrestané. Zápas jsme vyhráli díky aktivní obraně, a rychlému útoku po zisku míče.