30.03.2019 Sokol Velké Meziříčí - Sokol Újezd u Brna (ml. dorci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: D - dorostenci mladší, Vydáno dne: 01. 04. 2019

30.03.2019 Sokol Velké Meziříčí - Sokol Újezd u Brna (ml. dorci) 20190330 ml. dorci vs. Sokol Velké Meziříčí - přehled Sokol Velké Meziříčí - Sokol Újezd u Brna 50:33 (23:14)


I přes vysokou prohru to byl slušný výkon.

    Přestože jsme dostali 50 fíků, nebyla naše hra až zas tak špatná. Pro připomínku, v domácím zápase jsme od tohoto soupeře dostali také 50 branek, takže jsme normu dodrželi. Naše lavička sice do poslední chvíle věřila, že počet obdržených branek se zastaví pod touto hranicí, ale zřejmě nám to bylo souzeno.
    Ke hře samotné. Jeden náš hráč vedle druhého měl během zápasu své hvězdné chvíle, které však střídal s kolapsy nejhrubšího zrna. Jedinou výjimkou byl náš gólman, který držel kolapsovou výkonnost po celý zápas. Část míčů, které nám vypadly z rukou lze snad přičíst přelepenému míči, ale ten zabablali právě naši kluci. S potěšením jsme mezi námi uvítali oba „hostující krajánky“ Robase a Zorana. Oba výrazně obohatili naši hru, jen škoda, že Zoran si ve druhé půli (doufejme, že jen lehce) podvrkl kotník a zápas nedohrál. A také se k nám po delší době připojili i st. žáci Michal a Milde, kteří byli také vidět.
    Soupeř dokázal svou obrovskou výškovou převahu dokonale využít. Stačilo mu vypouštět pumelice z dobrých 10-12 metrů, více méně doprostřed naší brány. To naše „minispojky“ si musely prostor v soupeřově obraně udělat prostřednictvím záběhů za vysunutou obranu a totéž dělala naše křídla. Předvedli jsme tak spoustu pěkných kombinací, na které bylo radost se dívat. Opět jsme však nezískali ani jeden 7m hod, což lze vysvětlit jen tím, že při průnicích do obrany jsme buď tak rychlí, že nás soupeř nestihne zastavit, anebo tak pomalí a bojácní, že nás soupeř zastaví čistě a v klidu. Že propadáme v obraně v situacích jeden na jednoho, jsme si opět potvrdili. S domácími jsme dokázali držet krok pouze v těch pasážích zápasu, kdy se na hřiště dostala soupeřova lavička.
    Celkový dojem ze zápasu nebyl i přes tu obdrženou padesátku vůbec špatný. Že někdo, kdo dnes měří 150 cm neubrání někoho, kdo měří 190 cm je fakt, se kterým musíme zatím umět žít, za pár let (možná už příští sezónu) to už bude jinak. A že se z Michaela Phelpse nestane za rok Thierry Omeyer, je faktem taktéž, viď Šimone 😊.Svazové přehledy

20190330 ml. dorci vs. Sokol Velké Meziříčí - přehledFacebookové komenty