31.03.2019 Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna (muži)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 02. 04. 2019

31.03.2019 Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna (muži) 20190331 muži vs. Sokol Sokolnice - foto Sokol Sokolnice - Sokol Újezd u Brna 36:43 (15:16)

Až nečekaně snadná výhra

Veledůležitý zápas o první místo v tabulce a o naději o postup do mužské II. ligy máme úspěšně za sebou! Kdo neviděl na vlastní oči, o hodně přišel. Našeho největšího rivala, se kterým se pereme o postup, jsme přesvědčivě udolali. Teď se musí vydržet až do konce a nepodcenit žádný ze zbývajících zápasů a vybojovat to, na co újezdská házené toužebně čeká, a co může být důležitým impulzem pro budoucnost celého našeho klubu. Šance je veliká, nesmíme si to nechat utéct!

Zápas začal v duchu klasických derby, kdy se soupeři navzájem dobře znají, a tudíž se nemají moc čím překvapit. Sice jsme skoro celý první poločas většinou vedli o pár gólů, ale soupeř vždy dotáhl, aby si vzápětí vedení vzal na svou stranu. Konečný poločasový výsledek 15:16 nasvědčoval tomu, že i druhá půle se ponese ve stejném duchu a koncovka zápasu bude velký a vyhrocený thriller. Jaké překvapení však nachystali naši borci soupeři hned z kraje druhé půle, kdy jsme si drtivým nástupem vytvořili až 5-ti brankový náskok a v profesorském rytmu jsme ho až do konce zápasu, pod heslem gól za gól, průběžně navyšovali, až na konečných 36:43. Dá se říci, že od 40. minuty bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

Páni rozhodčí rozehráli hned od prvního hvizdu velkou karetní hru, kdy během pěti minut rozdali 6 žlutých karet, čímž vytvořili živnou půdu pro následné dvouminutové tresty, kterých bylo nakonec v zápasu uděleno 13 (7 pro Sokolnice, 6 pro nás)! Rozhodně se však nedá říct, že by se hrálo nějak přehnaně tvrdě. Obětí tohoto přísného metru se stal Atom, neboť po žluté a dvou dvojkách schytal „v podstatě za nic“ už asi ve 20. minutě i kartu červenou. Toto však byl klíčový moment pro další vývoj zápasu, neboť Atomovova mladistvá útočná dravost snoubící se však z nezkušeností obrannou, musela být na postu střední spojky nahrazena vyzrálostí a přehledem zkušeného Bagra, který si zahrál soutěžní zápas po delší herní pauze. Honza jistě neplánoval odehrát tolik minut, ale jako dirigent hry, střelec, distributor přesných přihrávek a organizátor obrany, sehrál roli naprosto klíčovou.

Bagr v tom však nebyl sám, neboť jeho družina dnes byla jako jeden muž a každý sehrál svůj part na výbornou. Soupeře načal střelecky mimořádně disponovaný David Šilhavý, který si třeba dovolil úspěšně zakončit i přímo z rozehrávky devítky, jó když je přítomno v hlavě sebevědomí, tak se dějí věci. Ale i další spojky Amanda a David Staňa byli při střelecké chuti, a když se k tomu přidal svou typickou střelbou téměř z místa i Bagr, tak soupeř nikdy do poslední chvíle nevěděl, kdo z nich vystřelí. Na křídle řádil nezastavitelný Maroš, který trefoval přesné vinglíky a s jistotou proměňoval trháky a sedmičky, kde se v exekucích úspěšně střídal s Honzou Purketem. V obraně pak spoustu černé, ale pro házenkářské obranářské fajnšmekry viditelné práce, odvedl Kjůbi. Potřebnou jistotu borcům dodával i Tomáš Staňa v bráně.

Z našeho výkonu bylo cítit odhodlání, týmovost a radost, nebylo to o jedincích, ale o dobře namazaném soukolí, které si výborně sedlo. V našem mužstvu je spousta individualit, mnoho kluků hostuje i ve vyšších soutěžích, ale tyto individuality si dnes dokázaly perfektně vyhovět. Kdo neviděl na vlastní oči, o hodně přišel. Určitě jeden z nejpřesvědčivějších výkonů našich mužů, co byl za posledních pár sezón k vidění.