8.9.2019 Telnice - přípravný turnaj v Kostelci na Hané (ml. dorci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: E - dorostenci mladší, Vydáno dne: 10. 09. 2019

8.9.2019 Telnice přípravný turnaj v Kostelci na Hané (ml. dorci)
    Proč článek o ml. dorostu Telnice na stránkách Sokola Újezd u Brna? Na první pohled poněkud divné, ale hned vysvětlím. Pro tento ročník II. ligy mladšího dorostu došlo mezi oběma kluby k dohodě o vytvoření jednoho týmu. Újezdští kluci (David Víška, Michal Zapletal, Michal Gajda, Adrian Malinčák, Honza Pokorný a Šimon Havíř) jsou pro tuto sezonu tedy hráči Telnice.

Telnickou část nového týmu tvoří ještě loňští starší žáci, kteří za dorost letos hrají teprve prvním rokem, avšak loni ve starších žácích zažili úžasnou sezónu (1. místo v JM lize st. žáků a 6. místo v celostátní žákovské lize st. žáků).

Tímto spojením sil tedy vzniká papírově velice silný tým, který může bojovat o nejvyšší příčky. Budeme-li mluvit v číslech (v gólech), tedy v čistě papírových předpokladech, tak když sečteme všechny loňské ligové soutěžní góly pánů Popely, Doležala, Jochmana, Víšky, Zapletala a Gajdy (ze všech soutěží, které kluci minulou sezónu hráli), tak se dostáváme na impozantních 1125 branek! Jistě, je to jen statistické číslo, ale který z našich letošních soupeřů to takto „papírově“ má 😊? Ale dost pohledů do minulosti, loňské individuální statistiky budou k ničemu, pokud v nově poskládaném týmu nebude fungovat souhra a chemie a kluci k tomu nepřistoupí zodpovědně a s pokorou. Ale jelikož se kluci vzájemně velice dobře znají nejen ze soutěže, ale i z reprezentace újezdské školy, není důvod nevěřit, že letos můžeme být svědky sezóny, která se může zapsat do házenkářských dějin obou klubů zlatým písmem!

Právě pro otestování souhry jsme sehráli přípravný turnaj v Kostelci na Hané. Hrací čas byl 2x20 minut, Telnice, Litovel, Centrum Haná a Rožnov pod Radhoštěm, systém každý s každým. Pro nás to byly opravdu první zápasy v novém složení. Očekávání nebyla veliká, a přestože někteří poctivě trénovali už od července, tak jiní se s balónem potkali teprve minulý týden 😊.

Rožnov pod Radhoštěm – Telnice 25:27 (poločas 12:11)
     Úvod zápasu byl ve znamení nervozity a výborných brankářských zákroků na obou stranách. Na naší straně spousta neproměněných střel hlavně z křídel a nepřesností v rozehrávce. Soupeř si udržoval stále několikabrankový náskok. Asi 8 minut před koncem, kdy jsme prohrávali o 4 branky, došlo téměř ke kompletnímu stažení základní šestky a do boje byla vyslána lavička. A jak to někdy bývá, lavička zápas dotáhla do remízového stavu, aby se na poslední 3 minuty opět vrátila základní šestka a těsnou výhru si už pohlídala! Poznatek ze zápasu: máme silnou lavičku!

Centrum Haná – Telnice 19:17 (poločas 10:9)
    Začátek z naší strany byl o poznání koncentrovanější, avšak obrovské množství neproměněných šancí nás připravilo o možnost poprat se o vítězství.

Litovel – Telnice 27:25 (poločas 19:10)
    Hrůzostrašná první půle, po které by si na nás nikdo nevsadil ani korunu. Obrana hrůza (nebo katastrofa?) a opět spousta neproměněných tutovek. Zlepšený výkon ve druhé půlce, kdy jsme z devítigólového náskoku soupeře postupně a trpělivě ukrajovali gól za gólem, abychom třicet vteřin před koncem dokonce sahali po remíze! Chyběly prý jen 4 centimetry, aby vyšla překrásná nadhazovačka do brankoviště. Poznatek ze zápasu: tento tým má charakter a nevzdává se ani za nepříznivého stavu a bojuje až do úplného konce!

Celkové pořadí:
1. Litovel
2. Centrum Haná
3. Telnice
4. Rožnov pod Radhoštěm

Hodnocení celého turnaje je pozitivní. Víme, kde máme slabiny a víme, jak na nich zapracovat. Vzájemná souhra a týmová chemie bude zápas od zápasu lepší a jistější, chce se to jen více sehrát.