1.3.2020 SKH Velká nad Veličkou - Sokol Újezd u Brna (starší žačky)

Autor: Martin Kolář <(at)>, Téma: M - Starší žačky, Vydáno dne: 17. 03. 2020

1.3.2020 SKH Velká nad Veličkou - Sokol Újezd u Brna (starší žačky) 20200301 st. žačky vs. SKH Velká nad Veličkou - přehled SKH Velká nad Veličkou - Sokol Újezd u Brna 24:21 (13:12)

Vyrovnané utkání jsme nezvládli fyzicky.

Tak je to tady. Po lednovém turnaji řádný ligový zápas a to, s aktuálně sedmým v tabulce, s SKH Velká nad Veličkou

Ač jen s devíti hráčkami, tak jsme nastupovali s odhodláním a bez bázně. Holky dostaly jasný pokyn do obrany. Odstřihnout spojky obranou 2:4. Bohužel, tohle fungovalo jen na jedné straně obrany. Levá spojka, hráčka č. 15, Michaela Maňáková, nám nasázela polovinu gólu v prvním poločase. Ten skončil 13:12 a na lavičce domácích byla cítit nervozita.

Konečný stav 24:21 nebyl zapříčiněn ani tak zlepšením hry soupeřek, jako špatnou střelbou a chybami z naší strany. Danča například z cca 30m nahrává Simči do trháku, ta nechytá, balon padá do šestky, přeskakuje brankářku a pokračuje až do sítě. Tento šťastný gól padl po dvou chybách. O Simče už byla řeč a špatnému odhadu soupeřovy gólmanky můžeme jen děkovat. Střely z křídel se nám nedařily hlavně kvůli přešlapům. Julča nastoupila s problémy s dutinou břišní, a pak v druhé půlce si k tomu přidala kotník. Danča, když uvidí díru v obraně, jde do ní, ale pak se tradičně na zlomek vteřiny zastaví, no a pak zpravidla bývá pozdě. Nela jako jediná si nedala gól. Jinak všechny holky tři až čtyři, což považuji za pěkný vyrovnaný výkon.

Tenhle zápas po taktické stránce i nasazení se mi líbil. Bohužel, konec zápasu jsme nezvládli fyzicky. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak určitě Míšu. Dva chycené trháky, a především tři chycené sedmičky ze čtyř, a to ještě dvě v rozmezí dvou minut, ji zcela jistě řadilo mezi nejlepší hráčky utkání.