Zpráva o stavu Újezdské házené v hracím ročníku 2019/2020

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: Info, Vydáno dne: 21. 06. 2020

Zpráva o stavu Újezdské házené v hracím ročníku 2019/2020
Vážení čtenáři,
  jednostotřicetšestlidí. Přesně tolik se nás podílelo na uplynulé sezóně.

Nejvíc bylo pochopitelně hráčů. Celkem 114 jedinců nás reprezentovalo v devíti kategoriích. Protože příspěvek má být stručný, pojedu telegraficky:   Servis výše uvedeným týmům poskytovalo 11 trenérů, z toho 3 hrající, 8 funkcionářů a 3 rozhodčí. V těchto dnech si trenérskou licenci dodělávají další dva členové.

  Kvůli Covidímu PR byly všechny soutěže anulovány. První sezóna našich mužů ve 2. lize tak nebyla vyjádřena konečným pořadím, ale my víme, že jsme v době ukončení figurovali na 5. místě z jedenácti účastníků. Z mého pohledu se jedná o úspěch.

  Mladší dorost posílil Telnici a cílem bylo postoupit do 1. ligy. Našlápnuto bylo dobře, ale …

  Starší žáci se po 13 odehraných kolech nacházeli na 5 místě a Martin Flajšinger byl průběžně na 3. místě v tabulce střelců se 126 zásahy do černého.

  Mladší žáci byli na 2 místě a troufám si říct, že toto místo bychom i udrželi. V posledním odehraném zápase jsme o branku přetlačili doposud třetí Kuřim, a dál nás čekali slabší soupeři. Matěj Kachlík se s počtem 131 branek držel na prvním místě v tabulce střelců s náskokem 27 branek na druhého v pořadí.

  Minižáci a přípravka hrají turnajově bez počítání výsledků a spousta z nich už sbírá zkušenosti o kategorii výš.

  V ženské kategorii už to tak slavné není. Dorostenky pouze trénují a v plánu bylo jejich propojení s týmem žen Sokola Měnín. Koronavirus tyto plány narušil a nyní čekáme na vyjádření sousedního oddílu.

  Starší žačky výsledkově moc neoslnily, ale dobrou zprávou je, že jejich počty neustále rostou. Do podzimní části sezóny nastupovalo 11 hráček, nyní už jich je 17.

  Tolik k minulosti. Nyní už je v plném proudu příprava nové sezóny. Do nadcházejícího soutěžního ročníku jsme kromě už standardních družstev přihlásili o jeden tým více. V našich barvách opět po roce uvidíte mladší dorostence. Příprava zatím probíhá pouze v linii funkcionářské. Fyzickou část zahájí žactvo a dorost začátkem srpna týdenním soustředěním v Novém Veselí.

  Na úplný závěr si dovolím vyslovit přání. Doufám, že na našich zápasech bude vždy hodně diváků, kteří svým kultivovaným fanděním poženou naše týmy od vítězství k vítězství.

  Děkuji za pozornost.