20.6.2020 Turnájek v Kuřimi (starší žačky)

Autor: Martin Kolář <(at)>, Téma: M - Starší žačky, Vydáno dne: 22. 06. 2020

20.6.2020 Turnájek v Kuřimi (starší žačky)

     Když jsme odjížděli 1.3. z Velké nad Veličkou s výsledkem 24:21 nikdo netušil, že další zápas odehrajeme až tuto sobotu 20.6. na turnaji v Kuřimi.

     Odjeli jsme s osmi hráčkami, což mi vnuklo myšlenku, ihned po příjezdu orodovat u pořadatelů o přelosování zápasů, neboť jsme měli hrát obě utkání po sobě. Takto jsme nastoupili na první zápas s Kuřimí se stavem 29:8, co se týče stavu hráček na lavičce. Kupodivu stav utkání se nikterak nepodobal stavu na zmíněných střídačkách, ale spíše heroické bitvě Řeků proti Perské přesile u Thermopyl. Vězte, že konečný, vskutku házenkářský výsledek 31:26 je toho důkazem.

     Necháváme hrát domácí s Bohunicemi. Sledujeme budoucí soupeřky. Chystáme strategii a odpočíváme.

     Když jsem zmínil počet hráček na střídačce s Kuřimí, tak jen pro pořádek - RHC Tatran Bohunice se dostavilo s devíti hráčkami, ale bez brankářky (s čímž jsem při přelosování nepočítal). Po cca pěti minutách je stav 4:1 pro nás. Tohle už dobře znám! Co nevidět se skóre otočí! Nekonalo se. Míša se oproti prvnímu zápasu rozchytala, Simča několikrát z obrany vypíchla míč, do toho Dančiny odvážné nahrávky na pivota, Eliščiny sprinty do trháků, Julčiny hrátky s obranou a celková spolupráce celého týmu, nás dovedly k výsledku 31:31.

     Na závěr mi jen zbývá povzdechnout si nad tím, jak by to dopadlo, kdyby jely všechny holky, které se objevovaly na trénincích po rozvolňování - to nás chodilo i šestnáct.