1.kolo Českého poháru proti TJ Sokol Velké Meziříčí

Autor: Tomáš Staňa <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 31. 08. 2020

29.08.2020 Sokol Újezd u Brna - Sokol Velké Meziříčí (muži) Sokol Újezd u Brna - Sokol Velké Meziříčí 24:29 (12:12)

Na začátek článku se určitě patří poděkovat fanouškům, kteří se sešli v hojném počtu.

Že žádný z celků zápas nepodcenil, bylo vidět na nabitých soupiskách. Pár fanoušků si všimlo, že ačkoli lavička praskala ve švech, že nám scházelo pár hráčů z hlavní sestavy. Někteří jsou zranění a léčí svoje potíže, jiní se rozhodli hrát pohár za jiný tým (pravidla zakazují, aby jeden hráč hrál pohár za 2 týmy). A jiní zase nemohli kvůli práci.

V ofenzivě nám určitě scházel David Šilhavý a Kachla, ale samozřejmě i střídající hráči do pivota, kde se nám většinou víc hráčů střídá do útoku i obrany. Celý zápas tedy stál na pivotovské dvojici M.Staňa a Kolda, Michal si tak poprvé vyzkoušel pozici prvního pivota. Tuhle funkci odpracoval v celku dobře.(Vybojoval několik míčů a v obraně se mu dařilo eliminovat soupeřova pivota. Co se týče útoku, ten byl slabší, ale zápas od zápasu jde vidět posun k lepšímu.

Na začátku utkání nám nevycházelo takřka nic. Do 10 minuty hra vypadala velice špatně. V této době bylo skóre 1:5, poté jakoby borce na hřišti něco osvítilo a začalo vše fungovat jak mělo nebo alespoň částečně, tragická obrana se začala zlepšovat, a v útoku se dařilo proměňovat tutové šance.

Od té doby byl zápas velice vyrovnaný, koncem první poločasu jsme vedli dokonce o gól. Špatná nahrávka do rukou soupeře pár sekund do konce znamenala vyrovnání a konec prvního poločasu tak byl 12:12. Na to jak hra vypadala, dostat 12 gólů za poločas není vůbec špatné. Jirka v bráně se snažil, tak jako obvykle, držet tým nad vodou důležitými zákroky. K němu se přidal pěknou obranou i Jirka Frimmel, který v obraně dal zabrat šikovné a rychlé spojce.

Za první poločas nefungovala vůbec obrana křídel, a nedařilo se ani blokovat střely z dálky. Co se útoku týče, bylo to takové nemastné neslané, křídlům se absolutně nedařilo, což se tak často nestává. I spojkám to moc nešlo. V obraně nachala naše křídla střílet soupeře ze spojkových úhlů.

Druhý poločas začal tak jak první skončil, tedy chybami. Křídlům se nedařilo chytit správnou slinu, a celkově jsme nedokázali sehrát nějaké kloudné signály, které by přinášeli úspěch. 10 minut do konce utkání měli už tři hráči soupeře 2x po dvou minutách, ale nám se nedařilo využit téhle situace. Těmto hráčům se tedy podařilo zůstat ve hře až do konce zápasu. 5 minut do závěrečného hvizdu začal této situace využívat Ondra Krošík. Rozhodl se to vzít na sebe a chodil na hráče, který byl na hraně vyloučení. Ten mu nechával volnou ruku a Ondra byl téměř bezchybný. Takhle se nám podařilo skóre dostat alespoň do přijatelné vizuální formy, tedy rozdílu 5 gólů.(24:29) A Ondra jako nejlepší střelec zápasu nastřílel 10 gólů.

Závěrečná slova: Je třeba pochválit naše mlaďochy Davida Víšku a Honzu Pokorného, kteří měli oficiálně první start za muže a oběma se podařilo prosadit gólem. David dal dokonce čtyři a ukázal velikou chuť do hry. Bez pořádné obrany 24 gólů na vítězství nestačí. Pořád máme na čem stavět a co zlepšovat. Aspektů v zápase, které narušovaly dění bylo více, ale o tom se ale zmiňovat nebudu! Fanoušci, kteří byli na zápase si udělali svůj obrázek, a ti kteří to neviděli a chtějí to vědět, si to budou muset zjistit jinde. My se ale musíme více zaměřovat sami na sebe, do začátku sezóny zbývají 3 týdny, a nás čeká ještě spousta práce.