5. ročník Memoriálu Jaroslava "Bagra" Konečného (mladší žáci)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 07. 09. 2020

5.9.2020 Memoriál Jaroslava "Bagra" Konečného (mladší žáci) 20200905 M3/8 - 5. ročník Bagr cup 2020 (mladší žáci) 20200905 D3/8 - 5. ročník Bagr cup 2020 (mladší žáci) 20200905 - 5. ročník Bagr Cup (mladší žáci)    V sobotu, 5.9.2020, jsme uspořádali už V. ročník memoriálu Jaroslava Bagra Konečného v kategorii mladších žáků. Když jsme před pěti lety, tehdy ještě za osobní přítomnosti Bagra, uspořádali první ročník, tak nikoho asi nenapadlo, že se podařilo založit úžasnou tradici, která se s každým dalším ročníkem neustále posouvá kupředu, získává na prestiži a stává se významnou sportovně-společenskou událostí.

    Zorganinizovat takovou jednodenní mega akci tak, aby byli všichni a po všech stránkách spokojeni, není vůbec lehká věc, ale pro organizační tým je to vždy obrovská výzva, ke které se však staví s pokorou a elánem a vždy s cílem posunout vše na ještě vyšší úroveň. A vezmeme-li v úvahu každoroční nad celou u akcí visící „Damoklův meč“ v podobě otázek jaké bude počasí, a že máme jen jedno venkovní hřiště a jeden hrací den, jde vždy o sázku do loterie. Letos nám počasí maximálně přálo, takže to nakonec dopadlo téměř na výbornou. Opět se podařilo vytvořit „lehce magickou“ atmosféru, která dopadla nejen na kluky na hřišti, ale i na diváky v ochozech a těch letos přišlo asi nejvíc za všechny ročníky!

    Psát slohovou práci na téma Bagr cup by vydalo na několik stránek, takže letos se na to pojďme podívat „řečí čísel“, která snad bude vypovídající o všem :-). Co tedy letošní Bagr cup 2020 znamenal? Užší organizační tým asi 10-15 lidí, širší pak několik desítek organizátorů, podporovatelů (rodiče a zejména maminky, které napekly 10 plechů buchet!) a sponzorů (a ty se sluší vyjmenovat: Město Újezd u Brna, Kangaroo group, a.s, SMERO, spol. s r.o, NORDIC Pharma, s.r.o, GRADIOR, spol. s r.o, ELEKTRO Spáčil, Václav Kyselka, Knihárna - Hác s.r.o, Studio a tiskárna LUK, rodina Novoměstských, atd.). Celkem 8 družstev (tedy více než 100 hráčů), 3 rozhodčí (pánové, v tom vedru, klobouk dolů), stovky fanoušků v ochozech, 20 zápasů, skoro 500 gólů (přesně 489) a žádné vážnější zranění, což pramenilo zejména z fair-play hry všech družstev...

    A teď řeč čísel v neméně důležité podobě: 150 párků v rohlíku, 10 kg cigáry, 5 beček limonády, 2 bečky piva, 10 plechů buchet, 120 minipalačinek, 80 nanuků, kávičky, tyčinky, brambůrky, pendreky ale i něco ostřejšího občas padlo...

    A co bylo letos navíc oproti minulým ročníkům? Tak třeba možnost sledovat online průběh turnaje prostřednictvím internetové aplikace v mobilech, nebo přímo na televizní obrazovce v areálu hřiště! Nebo vyhlášení All-stars sestavy turnaje, ve které se objevli i újezdští borci Marek Velíšek a Štěpán Jurina. A vyhlášení nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal Denis Přerovský z Telnice. Celým turnajem nás pak v roli spíkra provázela paní Boženka Flajšingerová, jejíž vytříbený moderátorský projev patří již neodmyslitelně k této akci 😊. Závěrečný vyhlašovací ceremoniál se pak nesl v slavnostním duchu, kdy ceny pro družstva byly předány prostřednictvím dcer pana Konečného a za přítomnosti starostky města Újezda a újezdského pana faráře.

    Nezmínit herní kvalitu tohoto turnaje by bylo hříchem, neboť je tradičně v této žákovské kategorii nezvykle vysoká, což dokladují družstva Nového Veselí a Žďáru nad Sázavou, která se neváhají do turnaje vždy přihlásit a přijet k nám až z Vysočiny. A přihlášek by bylo ještě více, ale kapacita je bohužel omezená. Směle můžeme říci, že v sobotu bělalo na našem hřišti určitě několik budoucích hráčů extraligy a možná i nějaký ten budoucí reprezentant naší země. A pokud se na nás díval z hůry i Jaroslav Bagr Konečný, tak z těchto svých následovníků musel mít obrovskou házenkářskou radost!

TABULKY ZÁKLADNÍCH SKUPIN

Tabulka základních skupin - 5. Barg (5.9.2020)

TABULKY SKUPIN O UMÍSTĚNÍ

Tabulka skupin o umístění - 5. Barg (5.9.2020)

CELKOVÉ POŘADÍ DRUŽSTEV

 

FACEBOOKOVÉ KOMENTY