08.09.2020 Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (m. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 09. 09. 2020

08.09.2020 Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (m. žáci) 20200908 mladší žáci vs. SK Kuřim - foto Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 29:31 (16:21)


Prohra až po velkém boji.

    Přestože tento zápas oficiálně začal už v neděli 6.9.2020, dohrával se až v úterý 8.9. Pokud někoho překvapuje poločas o délce jednoho dne, uvedu vše na pravou míru 😊. Nedělní zápas trval jen deset minut a odehrála se pouze osobní obrana. Naši částečnou výhru 9:7 pak odplavil déšť a v úterý se začalo od nuly.

    Pozorný čtenář jistě zaregistroval terminus technicus "osobní obrana". Ano, už se zase hraje. Odlišnost od před léty ukončené části hry je v tom, že tentokrát se osobkou zápas zahajuje a body se počítají do prvního poločasu. Po obrovském boji jsme prohráli 8:9. Hlavní příčinou byla netrpělivost. Snažili jsme zbytečně rychle rozhodnout a nahrávali jsme ještě neuvolněnému spoluhráči. Když k tomu připočtu technické chyby a podobě nechycených nebo nechytitelných přihrávek, máme jasno.

    Po pár minutách odpočinku jsme zahájili standardní hru se standardní obranou 3:3. Ve dvanácté, čti druhé minutě, jsme vedli 10:9 a soupeř bral time. Jejich obrana se více vysunula a stala se běhavější. Po pár minutách nerozhodného stavu jsme začali zmatkovat. Hráči se začali uvolňovat po snadnější straně, od míče a aktuální vlastníci míče se snažili o nahrávky, které nešlo přesně adresovat. Následovaly ztráty míče. Útoky proti naší nepostavené obraně byly smrtící a Štěpa v bráně neměl nárok. Díky enormní snaze pár míčů zkrotil, ale při jednom úspěšném zákroku, těsně před koncem poločasu se zranil a ze hřiště jsme ho museli odnést. Do kabin jsme odcházeli s poločasovým výsledkem 16:21.

    V šatně jsme si názorně vysvětlili jak klamavým pohybem získat výhodu. Dále jsem se kluky snažil rozpomenout na odblok vysunutého hráče, ale tady jsem s rychlokurzem neuspěl.

    Do druhé půle nastoupil do brány minižák Adam a vedl si nad očekávání. Dostal sice dva smolné góly, kdy míč zasáhl, ale ztratil o něm přehled a ten se tak tak dokutálel do brány. Ale připsal si i veledůležité zákroky. Hráči v poli hráli také výborně, neustálým soustředěným výkonem jsme pomalu ukrajovali z náskoku hostí až jsme ve třinácté minutě vyrovnali. Stav byl 28:28 a napětí by se dalo krájet. Soupeř reagoval oddechovým časem a šli jsme do posledních dvou minut. Dvě branky jsme dostali a jednu dali. Byli jsme v držení míče a remíza byla na spadnutí. Bohužel finální nahrávku jsme nezpracovali a hosté se závěrečným hvizdem vsítili poslední gól.

    Už po Bagr Cupu jsem říkal, že naši borci mají tolik zkušeností, že nutně potřebujeme ke zlepšení těžké zápasy. V tomto ohledu se mi přání splnilo. I přes prohru jsem s výkonem hráčů maximálně spokojen. Chyby tam pochopitelně byly, ale od čeho máme tréninky, že? 😊


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20200908 mladší žáci vs. SK Kuřim