3.10.2020 Sokol Hostěrádky-Rešov - Sokol Újezd u Brna (ml. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 08. 10. 2020

3.10.2020 Sokol Hostěrádky-Rešov - Sokol Újezd u Brna (ml. žáci) 20201003 ml. žáci vs. Hostěrádky-Rešov - foto Sokol Hostěrádky-Rešov - Sokol Újezd u Brna 15:35
(poločas: 11:22, osobka započítávaná do první půle: 4:8)Zápas mimo soutěž.

    Hostěrádky mají v týmu několik starších žáků, a tak po domluvě s JmKSH hrají mimo soutěž. Naši kluci, kteří minule proti SKKP Handball Brno nemohli hrát (přeložený zápas na všední den a současně adapťák se školou), a nemohli tedy ani sbírat body do tabulky střelců, to cítili jako křivdu 😊.

    Apelovali jsme na nepodcenění soupeře a důslednou obranu. Marek Velíšek pronesl něco v tom smyslu, že na tomto povrchu by nerad spadl, protože mezery mezi jednotlivými díly přímo evokují minimálně pořádné odřeniny. Osobní obranu proti týmu Hostěrádek složeném i ze starších žáků a dvou děvčat jsme začali náporem, ale první se prosadili domácí. Hra však byla vyrovnaná jen do čtvrté minuty a stavu 2:2. Poté jsme převzali otěže hry a už jsme je nepustili.

    Normální házená s agresivní obranou nám jde lépe než osobka. Kluci ze základu už se zajišťují a ti mladší se k obranné spolupráci rychle blíží. Měl jsem trochu strach, zda hráči nehodí obranu za hlavu a nebudou jen riskantně vypichovat míče s vidinou rychlého zakončení. Naštěstí do tohoto rizika jsme šli jen dvakrát (a pokaždé jsme minuli 😊), takže tyto pokusy byly akceptovatelné. Hráli jsme co jsme potřebovali, kluci se pravidelně střídali a v zásadě se jednalo o kvalitní trénink.

    Druhý poločas byl ještě lepší. Domácím jsme povolili za 15 minut jen 4 branky a díky kvalitní defenzívě jsme většiny branek docílili z rychlého přechodu. I poslední gól měl mít stejný scénář. Marek získal míč a vyrazil na zteč. Jedna ze spojek si ho ale přidržela a když se přesto urval a pokračoval dál na bránu, doběhl další, a z boku ho srazil na zem. To co Marek nechtěl, to se stalo. Z hřiště byl odnesen a od krve měl ruku, loket i stehno. Šlo jen o odřeniny, ale v neděli hrají starší žáci proti Kéniku a Mara už je jejich nedílnou součástí.

    Následovaly 2 minuty a sedmička, kterou bez problému proměnil minižák Filip.

    Protože na stránkách svazu se o tomto duelu nic nedozvíte a kvůli tomu, že kluci sledují své statistiky, uvedu alespoň střelce branek:
15 gólů - Marek Velíšek
9 gólů - Víťa Nádeníček
7 gólů - Dalibor Absolon
1 gól - Adam Robeš
1 gól - Dominik Šedivý
1 gól - Zdeněk Sláma
1 gól - Filip Kelbl