28.11.2021 TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (muži)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 29. 11. 2021

28.11.2021 TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim (muži) 20211128 muži vs. SK Kuřim - foto TJ Sokol Újezd u Brna - SK Kuřim 30:41 (17:22)


Zápas očkovaných.

     Domácí zápas s Kuřimí proznamenala lock-downová antikovidová opatření, která vládnou veškerému životu (nejen) v naší zemi. Společnost je rozdělena na očkované a neočkované se všemi důsledky z toho plynoucími... Dnes byl tedy k vidění „zápas očkovaných“, neočkovaní nastoupit nemohli. Ale pro úplnost nemohli nastoupit ani očkovaní, ale zranění... Takže jelikož nechci nikoho uvádět jmenovitě (co by na to řeklo třeba GDPR, že), a protože ne každý neočkováný je fanatickým šiřitelem tohoto svého osobního postoje v prostoru sociálních sítích, tak jen napíšu, že nás bylo jen 7 na hru + gólman). Tento tristní pohled na naši lavičku jsme se alespoň snažili kosmeticky zmírnit rozšířeným relizačním týmem Staňa-Kubát-Flajšinger, avšak nějak se nám tato funkcionářská převaha do konečného výsledku nepodařila promítnout 😊.

     Jelikož aktuálně táhneme sérii 4 proher a Kuřim je opravdu těžký soupeř, naše očekávání nebyla asi žádná. Navíc jen v 7 lidech a s hráči v poli s věkovým průměrem téměř 30 let, bylo jasné, že nám brzy dojdou síly. A když se v druhé půli zranil Jura Frimmel (vykloubený palec), bylo dílo dokonáno. Jako správný kapitán a trenér vzal zodpovědnost (ovšem jen v útočné fázi) na svoje bedra Zdenál Suchomel. Z pozice rozehrávače a levé spojky předvedl, že podstřel, když se umí, je v dnešní házené doslova smrtonosná zbraň. Jeho 15 gólů (z toho 3 x ze 7m hodu) ve 42 letech opravdu vyjímečný počin! S trochou sarkasmu však nutno dodat, že byl k tomuto výkonu a v kontextu prázdné lavičky doslova „odsouzen“ :-). Kroša dnes trochu zaostal za očekáváním, ale jeho konečných 9 branek nelze brát jako neúspěch. Ve dvou lidech se ale zápasy nevyhrávají a jak je vidět při pohledu do zápisu, ostatní se moc gólově nezapsali, ale šancí „spálili“ docela mnoho... Michal Kučera v pivotu byl opět aktivní a o přihrávky si neustále říkal, ale když byl volný, tak přihrávku nedostal, a když byl obsazený, tak se mu spojky snažili všemožně balón přihrát. Takovýchto neúspěšných pokusů bylo mnoho a z toho plynoucích ztrát míčů úplně stejně 😊.

     V útoku jsme sice opět dokázali vsítit 30 branek, ale obrana jich inkasovala 41. Náš problém je stále nevyřešen a v tomto zápase se snad ještě více prohloubil. Naše obrana je neuvěřitelnou směsicí pomalosti, nedůslednosti a alibismu. Vyjímkou je snad jen Michal Kučera, který je sice už pomalejší, ale rozhodně ne nedůsledný a alibistický. Nestačíme se ani posouvat s míčem, ani pokrývat přihrávky do pivota a navíc propadáme i v situacích jeden na jednoho, kdy na první pohyb útočníka reagujeme jak omámení, ačkoli teoreticky i prakticky již od žáčků víme, že jde jen o náznak, po kterém následuje protipohyb... Několik pokusů o vypíchnutí nahrávek se naprosto minulo účinkem a následného přečíslení soupeř vždy dokázal využít. Hodit pěkný trhák se nám snad už několik zápasů nepodařilo. Když už náš gólman chytí šanci a míč se odrazí zpět do hry, tak pravidelně tyto odražené míče končí v rukách soupeře. Několikrát za zápas nám míč vypadne z ruky, dáme si pěknou přihrávku na kotníky. Anebo se nám míč z ruky neodlepí a pak nadáváme, že je přelepený a tak ho někteří naši na lepidle asi závislí jedinci ještě více lepidlem obablají...

     V 10 odehraných zápasech jsme obdrželi celkem 343 branek, tedy průměrně inkasujeme 34 branek za zápas. I v tabulce poslední Juliánov je na tom v této statistice lépe (inkasuje průměrně jen 33 branek, náš dnešní soupeř Kuřim pak jen 26). Při kvalitní brankářské dvojici Staňa + Staňa je tato naše statistika inkasovaných branek naprosto děsivá... Jak se Jurovi a Tomášovi za naší obranou asi chytá? Vždyť nejenom gólmani musí podržet tým, ale i tým musí podržet gólmany!
Svazové přehledy20211128 muži vs. SK Kuřim - přehledFacebookové komenty