1478 (1478 hl.)

Celkem hlasovalo: 18618

1.12.2011 Mikulášský turnaj 4+1 ve Velké Bystřici (minižáci)
Vydáno dne 29. 12. 2011 (845 přečtení)

1.12.2011 MIKULÁŠSKÝ TURNAJ 2011 (minižáci) 201111201-D-Velká Bystřice.JPG (minižáci) Nástup, v pozadí Číz s Jurou Drak s odměnami

MIKULÁŠSKÝ TURNAJ 2011
1.12.2011
Masarykova ZŠ Velká Bystřice

Ačkoli preferuji hrát školní turnaje v pátek, u Velké Bystřice dělám výjimku. Důvodem jsou jednak nadstandardní vstahy s hlavním pořadatelem Ivo Šenkem a jednak perfektní atmosféra i připravenost těchto turnajů.
    Zájemce o předturnajové informace spojené s nominací odkazuji na tento článek: 1.12.2011 MIKULÁŠSKÝ TURNAJ 2011 Velká Bystřice (INFO)

ÚČASTNÍCI
    Újezd u Brna, Telnice, Heyrovského Olomouc, STM Olomouc 1, STM Olomouc 2, Zora Olomouc, Hamry Brno, HC Zubří, Nové Veselí, Prosenice, Velká Bystřice 1, Velká Bystřice 2.

VÝŇATEK Z PROPOZIC

Hraje je miniházená 4+1
Hrají minižáci, tj. ročník 2001 - 2003
Hrací doba 2x7 minut.
Družstva hrají ve 2 skupinách každé s každým
Po ukončení základních skupin budou hrát družstva umístěná na stejných místech o celkové umístění.

ZÁPASY VE SKUPINĚ

09:10 HC Zubří 1 : Sokol Újezd u Brna 15:13 (10:7) okomentoval Luděk, technický zápis Jirka

Zápas jsme začali zakřiknutě a kluci se na hřišti hledali. Dlouho se nám nedařilo najít optimální sestavu. Vystřídali jsme snad všechny možné varianty, kdy jen v kase se vyměnili Dan Fila, Petr Kolář a Ondra Krošík, aby nakonec vykrystalizovala sestava s Tomem Nachtneblem v brance. Na spojkách hráli Tom Kachlík a Dan Fila a na křídlech bojovali Ondra Krošík a Pepa Velíšek.
  Prohrávali jsme už 10:6, když složení hráčů "klaplo". Díky agresivní obraně jsme začali vypichovat míče a dokázali srovnat na 13:13. Potom jsme chtěli strašně rychle rozhodnout a zbrkle jsme stříleli i z nulových úhlů. Tím jsme umožnili soupeři jít do úspěšných trháků. V zápase nás porazila vlastní nedisciplinovanost a uspěchanost. Byla to škoda, ale i tak jsme odehráli moc pěkný zápas.
Střelci : T. Kachlík 4 br, D. Fila 4 br, O. Krošík 4 br, J. Velíšek 1 br.

10:10 Sokol Újezd u Brna : ZŠ Prosenice 21:5 ( : ) okomentoval Číz, technický zápis Jirka

Ve druhém zápase proti slabšímu soupeři jsme všichni chtěli získat povinné body. V brance začal Pepa Velíšek a ačkoli se mu dařilo, neustále chtěl hrát v poli. Do druhé půle jsme nominovali "stálici" Toma Nachtnebla, protože na Pepovi smutné oči už se nadalo dívat :-). Obrana byla po celou dobu utkání, až na 1 nebo 2 zaváhání, velice dobrá. V útoku také nebyl problém, ale vše se řešilo hrou 1:1. Byla to škoda, protože jsme mohli potrénovat kombinace a uvolnit křídla.
Střelci : T. Kachlík 8 br, O. Krošík 8 br, D. Fila 4 br, F. Michl 1 br.

10:50 STM Olomouc - Tygři : Sokol Újezd u Brna 5 : 19 ( : ) okomentoval Luděk, technický zápis Jirka

Duel proti Olomouci byl vyrovnaný do stavu 3:3. Potom jsme změnili obranu na agresivnější 1:3. Od té doby byl vývoj utkání jednoznačně pod naší kontrolou. Kluci snadno získávali nahrávky soupeře a trháky bez problémů proměňovali.
Střelci : D. Fila 9 br, T. Kachlík 8 br, O. Krošík 1 br, J. Velíšek 1 br.

11:30 ZŠ Velká Bystřice 1 : Sokol Újezd u Brna 16:10 (7:7) okomentoval Číz, technický zápis Jirka

Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti, dle mého názoru, stejně dobrému týmu, což znamenalo, že zápas mohla rozhodnout každá chyba. První půle byla díky obranám velice vyrovnaná a "do šaten" se šlo za stavu 7:7. V druhém poločase jsme pro mě z neznámého důvodu začali na obraně zmatkovat. Místo agresivní obrany jsme volili riskantní výběhy do nahrávek, mnohdy jen naznačených. Domácí nás tak mnohokrát snadno a zbytečně přečíslili. Vzniklé výhody pak Bystřice přetavila v góly a my zbytečně prohráli o třídu.
Střelci : O. Krošík 4 br, D. Fila 3 br, T. Kachlík 2 br, J. Velíšek 1 br.

12:50 Sokol Újezd u Brna : ZŠ Heyrovského 9:10 (7:3) okomentoval Luděk, technický zápis Jirka

Začátek zápasu byl jednoznačný. Už před poločasem jsme stáhli opory a pustili do hry lavičku. Pro kluky tak začal "křest ohněm." Předpokládal jsem, že vyhrajeme, ale ani prohra už na našem výsledku neměla nic změnit. Kluci se snažili, ale nesehranost byla vidět. Pepa hrál na středu a zcela rezignoval na možnost hrát na krajní spojce. Tím jsme si zavřeli třetinu hřiště. Filda se se třemi brankami v řadě uspokojil a začal pouze nabíjet Pepovi. To byl začátek konce. Pepík dal gól a protože Filip se po odehrání přestal hýbat, útočil Pepa do dvou i tří obránců. Tom Nachtnebl 2x vystřelil z křídla, ale díky posunu hry doprava si nemohl otevřít úhel a brankař ho snadno vychytal. Petr Kolář se z křídla posunul k Pepanovi a útočil ze spojky. Soupeřově obraně jsme tak usnadnili práci a sobě de facto znemožnili dát gól :-).
Střelci : F. Michl 3 br, J. Velíšek 2 br, D. Fila 2 br, T. Kachlík 1 br, O. Krošík 1 br.

ZÁPAS o 5. - 6. místo

14:20 HC Zubří 2 : Sokol Újezd u Brna 12:19 (4:9) okomentoval Číz, technický zápis Jirka

Zápas o páté místo se nám dle mého velice povedl. K vidění byla i týmová hra, Tom Kachlík s Ondrou Krošíkem chodili přes kříže a buď zakončili sami, nebo uvolnili křídla. Dan Fila byl od první do poslední minuty v bráně a s úspěšností 40% (20/12) velice pomohl týmu k výhře. O tom že se hrálo velice svižně svědčí i fakt, že obě družstva odehrála 21 útoků.
  V posledním zápase si hru užili všichni kluci a vítězstvím tak udělali pěknou tečku za velice pěkným turnajem.
Střelci : T. Kachlík 11 br, O. Krošík 6 br, F. Michl 1 br.