| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2017
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci
Mladší dorostenky
Mladší žákyně
Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
7866 (7866 hl.)
časová osa gólů
1481 (1481 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
1852 (1852 hl.)
fotky
3786 (3786 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1448 (1448 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1421 (1421 hl.)

Celkem hlasovalo: 17854


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Návštěvní kniha
Albert 9:39 - 21.4.
Odzyskiwanie danych z dysku zewnetrznego Gdynia

ajofop 0:17 - 20.4.
53 year old Park Ranger Catlin from North Vancouver, has interests such as home, tales of wind hack...

odeqidufo 17:49 - 19.4.
blog

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


14.-15.06.2012 MEGA SAM CUP OLOMOUC (minižáci)
Vydáno dne 05. 07. 2012 (980 přečtení)

20120614-M-Mega-SAM-Cup (mini) 20120614-P-Mega-SAM-Cup (mini).jpg 20120614 Mega Sam Cup Olomouc (mini)

MEGA SAM CUP OLOMOUC 2012
Memoriál Jana Kratiny
14.06. - 15.6.2012

ÚVOD

  Proti loňskému ročníku jsem přihlásil pouze jeden tým. Zatímco v jiných oddílech si kolegové stýskají, že chybí děti, nám se nedostávají trenéři. Nebo lépe řečeno, volní trenéři. Dva vysokoškoláci se připravovali na státnice, jeden si našel brigádu a jedna se s námi rozloučila úplně. Protože u mládeže nás víc není, zbyl jsem na tuto akci sám a více týmů jsem brát nechtěl. Ani rodičů nebylo nazbyt a tak jsme nakonec odjeli dvěma auty. Funkce druhého řidiče, vedoucího mužstva, zapisovatele a fotografa připadla Žanetě Kachlíkové a já jí tímto děkuji.
  Škola na Heyráku byla stále ještě v rekonstrukci a tak organizátorky našly azyl na několika místech. Hrát se mělo v hale UP Olomouc a ubytováni bylo zajištěno na Střední zemědělské škole. Po příjezdu jsme byli zavedeni do tělocvičny, kde už bivakovali telničtí a borci z Hradiště. Zaujali jsme místo pod žebřinami, kolmo na sousedy z Telnice. Saňaři ze Sokolnic došli chvilku po nás a zalehli u zdi proti nám tak, že pokračovali v řadě Hradišťských. Tímto rozložením vznikl uprostřed haly obdélník, kde děti začaly hrát házenou.
  Po chvilkovém relaxu jsme nasedli do aut a přejeli na parkoviště k hale UP. Děti si prohlédly halu, zahrály si na honěnou a pomalu jsme pěšky vyrazili zpět na "ubytovnu", abychom si našlapali trasu.
  Po večeři v místní jídelně jsme za mírného deště vyrazili na prohlídku Olomouce. V plánu byla prohlídka orloje, ale sílící déšť nás přesměroval nejprve do vinárny. Ceny však byly pro chudé házenkáře neakceptovatelné a tak jsme po malé kofole vyrazili do "Mekáče". Děti byly ve svém živlu a "vydatně" se nejedly, napily a nazmrzlinovaly. Po návratu chtěli kluci pokračovat v házené, ale přípravka z Telnice už spala a tak následovala nucená večerka.
  Ráno se opět hrála házená, ale s příjezdem dalších týmů se hrací plocha neustále zmenšovala. Dorazil druhý tým Sokolnic, děti z Prosenice a ze Žeravic. Jako poslední se ubytovaly holky z Veselí nad Moravou. Protože už moc volného místa nebylo, rozbily tábor rovnoběžně proti nám se zachováním diskrétní zóny asi půl metru :-).
  Protože čas prvního zápasu se blížil, vyrazili jsme na snídani a odtud do haly.
ZÚČASTNĚNÁ MUŽSTVA - Kategorie "C"

  Do kategorie "C" (ročník 2000 max 5 třída a ročník 2001) se přihlásilo 12 družstev a organizátorky rozhodly o herním systému každý s každým. Protože se hrálo v hale na třech hřištích zároveň, byl určen centrální čas v délce 10 minut.

    Zora Olomouc
    Sokol Prostějov
    Sokol Újezd u Brna
    UP Olomouc
    SK SAM
    Sokol Sokolnice
    RK Pecine (CRO)
    Veselí nad Moravou
    ZŠ Prosenice
    ZŠ Heyrovského
    Uherské Hradiště
    SK Velká BystřiceZÁPASY

1. Hrací den, čtvrtek 14.6.2012

09:24   Sokol Újezd u Brna : ZŠ Heyrovského 13:0

  Ideální zápas na rozehrání. V bráně nastoupil Filda a nepříliš prudké pokusy domácích hravě likvidoval. V poli se vystřídali všichni kluci a nikdo šanci nepromarnil. Pouze brankař Drak střelbou pohrdl a neustále nahrával i hůře postaveným kolegům. Díky tomu si jako jediný v poli nejenže nepřipsal branku, ale nepokusil se ani o střelbu.
Hráči - střely/góly: T. Kachlík 5/5; L. Musil 2/2; J. Velíšek 2/2; A. Žigrai 3/2; O. Krošík 1/1; P. Kolář 1/1;
Brankaři - střely/góly: F. Michl 5/0;

9:48   Uherské Hradiště : Sokol Újezd u Brna 7:8

  Z předchozího zápasu soupeře jsme věděli, že nejvíc hrozí hráč s číslem 8. Za stavu 3:3, kdy všechny branky protivníka dal on jsme ho vzali na osobku Atomem. Tah se vyplatil, protože spoluhráči ho často hledali a nahrávali mu i když měl osobního strážce. Díky ziskům míče jsme se ujali vedení 4:6. Amanda na křídle se sice uvolňoval až s míčem, ale přesto perfektně. Dal tři góly a 2x získal sedmičku. Házel obě a jednu proměnil. Měl jsem dojem, že protihráči se připravovali na Atoma a změna střelce je překvapila. V závěru jsme polevili v koncentraci. Ondra ve vyložené šanci volil technickou střelu a přehodil brankaře i s bránou. Drakovi, po vstřelení branky, pískli rozhodčí kroky které nebyly a náš náskok se začal zmenšovat. Na rozdíl jediného gólu se však protivník dostal až 15 vteřin před koncem. My jsme drželi míč a zbylých pár vteřin jsme v pohodě učekali.
Hráči - střely/góly: O. Krošík 7/4; D. Fila 4/2; T. Kachlík 1/1; F. Michl 1/1;
Brankaři - střely/góly: J. Velíšek 9/7;

10:48   Sokol Újezd u Brna : DHK Zora Olomouc 10:3

  Zápas byl hodně podobný tomu prvnímu. Soupeřky sice byly lepší než děti z Heyráku, ale nám se neuvěřitelně dařila střelba. Z prvních osmi střel padlo 8 branek a holky rezignovaly.
Hráči - střely/góly: O. Krošík 3/3; T. Kachlík 4/3; F. Michl 1/1; J. Velíšek 1/1; L. Musil 2/1; Adam Žigrai 3/1;
Brankaři - střely/góly: F. Michl 9/3; D. Fila 2/0;

  Třetím zápasem pro nás dopolední boje skončili a my mohli beze spěchu vyrazit na oběd. Protože další duel nás čekal až ve 14:24, měli jsme spoustu času i na siestu. Ta se pochopitelně nekonala, protože děti odpočinkem opovrhli. Místo lenošeni si v přeplněné tělocvičně udělali místo na bránu a šli házet sedmičky :-).
  Málem bych zapomněl, vůči našemu týmu byl vznesen protest, za nominování staršího hráče. Kdo se domnívá že soupeřům vadil Žigi, nemýlí se. Bohužel jsem s sebou neměl registračky, a tak jsem byl "nucen" před každým zápasem kontaktovat trenéry soupeře a vysvětlit situaci. Ačkoli jsem nemusel, nechal jsem kolegy rozhodnout, zda Adama postavím nebo ne. Asertivita se vyplatila a Adam odehrál všechny zápasy :-).


14:24   Sokol Prostějov : Sokol Újezd u Brna 7:6

  Máme za sebou velice smolný zápas. Díky laxní obraně nám utekl začátek a ve třetí minutě jsme prohrávali 3:0. Soupeřům stačilo nahrát si do běhu a z proskoku byl gól nebo sedmička. Postupem času jsme na obraně přitvrdili získali několik míčů a dostali jsme se do vedení 4:5. Poté začala černá šňůra. Pepa dal branku s přešlapem. Lukáš o útok později také přešlap. V další akci si Lukyn brankoviště pohlídal, ale už nestačil zamířit a trefil brankaře. Při obranném zákroku se Amandovi útočník otočil a Ondra byl po zásluze vyloučen. Nahradil ho Žigi a při prvním útoku dal takový klepák, že míč přeskočil i bránu. O akci později už se Adam trefil, ale to už jsme o gól "tekli". Posledních 45 vteřin si soupeř chodil pro fauly a zkušeně si vítězství pohlídal.
Hráči - střely/góly: O. Krošík 3/3; T. Kachlík 1/1; D. Fila 1/1; Adam Žigrai 2/1; J. Velíšek 1/0; L. Musil 2/0;
Brankaři - střely/góly: F. Michl 6/2; D. Fila 7/5;

15:00   Sokol Újezd u Brna : SK Velká Bystřice 10:8

  Nad Velkou Bystřicí jsme naposledy zvítězili někdy před čtyřmi roky a s úplně jiným týmem. O to víc jsem byl zvědavý, jak se kluci s velice kvalitním soupeřem popasují. Protože "hosté" byli urostlí, vsadil jsem od první minuty na Žigiho. Zápas v jeho podání byl excelentní. Díky výšce soupeře se u bránění nemusel moc hrbit a krásně a účelně využíval svou sílu. Jeho protivník si téměř neškrtl. Žigi se neztratil ani v útoku. Hrál na křídle a sbíhal do pivota s tak dokonalým timingem, že když mu Atom nebo Amanda adresovali přihrávku, měl spoustu času na otočku i na střelu. Celkem měl úspěšnost 3/3 a kdybych dělal oficiální statistiku získal by i hodně bodů za + obranu. Díky aktivitě na sebe navázal pozornost obrany a tím se uvolnily skulinky i pro Toma a Ondru. V bráně nastoupil od začátku Drak a jeho rychlost a hbitost měly na výhře obrovský podíl. Zápas měl skvělou úroveň a i když jsem tentokrát nestřídal, pochvalu zaslouží i lavička za fandění.
Hráči - střely/góly: T. Kachlík 8/6; Adam Žigrai 3/3; O. Krošík 2/1;
Brankaři - střely/góly: D. Fila 16/8;

15:48   Sokol Újezd u Brna : UP Olomouc 13:3

  Odehráli jsme zápas proti volejbalistkám. Není to vtip, protože Jitce z Veselí spadl do klína kompletní tým odbíjenkářek. Na to, že házenou hrály 3 týdny, tak nehrály špatně, ale něco tomu pochpitelně chybělo. Atom, Amanda, Drak a Pepa začali v základu a záda jim kryl Filda v bráně. Vydrželi jsme tak pár minut a já začal sestavou rotovat. Během chvilky jsem vystřídal Amandu a Atoma a začali jsme hrát ve třech v poli. Ke konci jsem poslal do brány Žigiho a zakázal jsem mu chytat rukama. Adam tak byl nucen pouze posouvat se s míčem a ruce si musel držet za zády. Byla to celkem legrace a maminky soupeřek nás ještě pochvalily za ohleduplnost.
Hráči - střely/góly: O. Krošík 5/4; J. Velíšek 3/3; L. Musil 3/2; T. Kachlík 2/1; Adam Žigrai 1/1; D. Fila 1/1; P. Kolář 1/1;
Brankaři - střely/góly: F. Michl 9/2; A. Žigrai 4/1;

16:48   SK SAM : Sokol Újezd u Brna 13:3

  Proti nám hrály opět holky a pánové zápas podcenili. Budíček nastal za stavu 1:0, kdy Filda jen horko těžko zkrotil krásnou střelu z křídla. Od tohoto okamžiku se obraz hry změnil. Začali jsme bránit, získali pár míčů a převzali otěže zápasu.
Hráči - střely/góly: O. Krošík 6/3; D. Fila 5/3; T. Kachlík 2/1; P. Kolář 1/1;
Brankaři - střely/góly: F. Michl 8/3;

  Náročný den byl za námi. Ještě nás čekala večeře a návrat zpět do haly na slavnostní zahájení a exhibiční vystoupení žen Zory Olomouc a UP Olomouc. Před zápasem byli trenéři pozváni na krátké posezení a popovídání si. Díky rautíku jsem zmeškal zápas, ale probrali jsme s Tomislavem Kruljacem možnost podzimního soustředění v Rijece.
  Večer jsem byl celkem unavený, a tak jsem se těšil na brzké zalehnutí, že jsem i odmítl účast na neformálním setkání trenérů na chodbě. Bohužel jsem si neuvědomil nový zaléhací pořádek. Naši kluci udělali obrat o 180°, zalehli hlavama k hlavám holek a všichni začali bohapustě tlachat. Můj sen o rychlém spánku se pomalu rozplynul. Po nějaké době jsem to nevydržel, zvedl se a šel za trenéry :-).


2. Hrací den, pátek 15.6.2012

08:24   RK Pecine : Sokol Újezd u Brna 1:13

  Zápas proti Chorvatům byl až nečekaně snadný. Hráči Tomiho Kruljace byli začátečníci a tak jsme mohli potrénovat. Píšu mohli, protože kluci kombinacemi pohrdli a uvolňovali se zásadně 1:1. Po zápase jsem je pochválil za výhru a zdrbal za neposlouchání pokynů. Šance na trénink proti snaživě hrajícím, ale slabším soupeřům, už se na tomto turnaji asi opakovat nebude.
Hráči - střely/góly: A. Žigrai 4/4; O. Krošík 2/2; T. Kachlík 2/2; J. Velíšek 3/2; F. Michl 1/1; D. Fila 1/1; P. Kolář 2/1; L. Musil 3/1;
Brankaři - střely/góly: D. Fila 8/1; F. Michl 1/0;

09:36   Sokol Újezd u Brna : Sokol Sokolnice 7:12

  Takhle ustrašeně kluci ještě nehráli. Úplně jsme rezignovali na pohyb. Na dřevěných nohách jsme se marně pokoušeli ubránit rychlé Saňaře. Od úvodního hvizdu jsme byli horším týmem a to i v útoku. První čtyři střely jsme adresovali brankařovi a ten okamžitě nabil spoluhráčům do trháku. Oklepali jsme se pozdě. Hra se vyrovnala až v polovině zápasu a to už byl rozdíl ve skóre příliš velký. Nevím, ale kluky možná svazoval pocit odpovědnosti. Kdybychom totiž vyhráli, mohli jsme pomýšlet na první místo.
  Po zápase mě upozornili kluci z Telnice, že za Saňaře hraje "černoch" (ročník 99). I přes tento fakt mě předvedný výkon vyloženě zklamal, protože máme na mnohem víc.
Hráči - střely/góly: O. Krošík 6/4; T. Kachlík 2/2; D. Fila 2/1; A. Žigrai 2/1;
Brankaři - střely/góly: D. Fila 11/9; F. Michl 3/3;

10:12   Sokol Újezd u Brna : Veselí nad Moravou 12:7

  Soupeřky z Veselí měly perfektně propracovanou obranu. Výborně se pohybovaly i zajišťovaly. Naši borci asi nepochopili můj záměr obranu rozhýbat a tvrdošíjně se snažili procházet 1:1. Moc se to nedařilo a stav byl dlouho vyrovnaný. Pánové se evidentně řídili Murphyho pravidlem: Když něco nejde silou, je třeba sílu přidat. Důslednou aplikací tohoto zákona byly holky postupně přetlačeny fyzickou silou a rychlostí kluků. Máme sice 2 body, ale kombinační házená z naší strany se rozhodně nekonala.
Hráči - střely/góly: O. Krošík 10/6; T. Kachlík 3/3; L. Musil 2/2; D. Fila 2/1;
Brankaři - střely/góly: D. Fila 11/3; F. Michl 4/4;

11:24   ZŠ Prosenice : Sokol Újezd u Brna 6:8

  O tomto protivníkovi jsme věděli, že má vyhlášené střelce z dálky. Soupeř se s útokem moc nepáral. Dvakrát si nahráli a následovala tvrdá a přesná střela. Ačkoli je Drak výborný gólman, na prudké a výborně umístěné projektily občas nedosáhl. Kombinační hrou Toma a Ondry jsme se ujali vedení, ale protihráči se drželi v závěsu. Abych omezil soupeřovu střelbu, nasadil jsem do hry Žigiho. Tah se osvědčil a Adam blokoval a blokoval a 2x uspěl. Neztratil se ani v útoku a jeho klepák ve výskoku, kdy ruka provádí neidentifikovatelný pohyb, byl nechytatelný. Proseničtí se pokusili výsledek zvrátit hrou brankaře v poli, ale Dan vidíc prázdnou bránu přehodil hřiště a zavěsil.
Hráči - střely/góly: T. Kachlík 5/3; O. Krošík 4/2; A. Žigrai 5/2; D. Fila 1/1;
Brankaři - střely/góly: D. Fila 14/6;

TABULKA SKUPINY

MEGA SAM CUP - MEMORIAL 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Skóre Rozdíl Body Pořadí
1. Zora Olomouc J 9:13 3:10 12:2 9:5 6:9 8:3 8:6 8:10 9:1 5:13 3:10 80:82 -2 10 7
2. Sokol Prostějov 13:9 A 7:6 14:3 7:5 8:14 9:4 12:8 9:4 19:2 4:7 2:5 104:67 +37 16 5
3. Sokol Újezd u Brna 10:3 6:7 N 13:3 8:3 8:12 13:1 12:7 8:6 13:0 8:7 10:8 109:57 +52 18 3
4 UP Olomouc 2:12 3:14 3:13 A 2:7 2:21 3:6 1:10 0:17 0:1 3:16 4:19 23:136 0 -113 12
5. SK SAM 5:9 5:7 3:8 7:2 K 4:13 11:3 7:8 6:9 11:2 1:10 3:11 63:82 -19 6 9
6. Sokol Sokolnice 9:6 14:8 12:8 21:2 13:4 R 15:1 7:1 12:7 19:3 9:7 7:7 138:54 +84 21 1
7. RK Pecine 3:8 4:9 1:13 6:3 3:11 1:15 A 4:7 5:9 10:3 4:10 2:15 43:103 -60 4 10
8. Veselí nad Moravou 6:8 8:12 7:12 10:1 8:7 1:7 7:4 T 6:7 10:1 6:9 4:11 73:79 -6 8 8
9. ZŠ Prosenice 10:8 4:9 6:8 17:0 9:6 7:12 9:5 7:6 I 7:2 5:9 3:15 84:80 +4 12 6
10. ZŠ Heyrovského 1:9 2:19 0:13 1:0 2:11 3:19 3:10 1:10 2:7 N 2:19 1:20 18:137 -119 2 11
11. Uherské Hradiště 13:5 7:4 7:8 16:3 10:1 7:9 10:4 9:6 9:5 19:2 Y 8:12 115:59 +56 16 4
12. SK Velká Bystřice 10:3 5:2 8:10 19:4 11:3 7:7 15:2 11:4 15:3 20:1 12:8 2012 133:47 +86 19 2CELKOVÉ POŘADÍ DRUŽSTEV

     1 -  Sokol Sokolnice
     2 -  SK Velká Bystřice
     3 -  Sokol Újezd u Brna
     4 -  Uherské Hradiště
     5 -  Sokol Prostějov
     6 -  ZŠ Prosenice
     7 -  Zora Olomouc
     8 -  Veselí nad Moravou
     9 -  SK SAM
    10 -  RK Pecine (CRO)
    11 -  ZŠ Heyrovského
    12 -  UP Olomouc

 

CELKOVÁ STATISTIKA ZÁPASŮ - STŘELCI

číslo jméno post střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem pořadí střelců
15 Ondřej "Amanda" Krošík spojka 44/30 68% 5/3 60% 35 1
68 Tomáš "Atom" Kachlík spojka 34/27 79% 1/1 100% 28 2
14 Adam "Žigi" Žigrai spojka 23/15 65% 0/0 - 15 3
11 Daniel "Drak" Fila brankař 16/10 63% 0/0 - 10 4
99 Josef "Pepan" Velíšek křídlo 11/7 64% 1/1 100% 8 5
6 Lukáš "Lukyn" Musil spojka 13/7 54% 1/1 100% 8 6
21 Petr "Kolo" Kolář křídlo 5/4 80% 0/0 - 4 7
8 Filip "Filda" Michl křídlo 8/3 80% 0/0 - 3 8

 

STATISTIKA ZÁPASŮ - BRANKAŘI

číslo jméno post střely/góly úspěšnost % 7m/gól úspěšnost % góly celkem
11 Daniel "Drak" Fila brankař 75/31 59% 3/3 0% 31
8 Filip "Filda" Michl křídlo 35/15 57% 0/0 - 15
99 Josef "Pepan" Velíšek křídlo 9/7 22% 0/0 - 7
14 Adam "Žigi" Žigrai spojka 3/1 67% 0/0 - 1  Turnaj byl u konce a z mého pohledu velice úspěšný turnaj. Děti to viděly stejně a ukecaly mě, abych jim koupil pizzu. Dvoudenní zápolení tak dostalo poslední tečku v Újezdě, na zahrádce restaurace u Paseků. Každý dostal půlku pizzi a šel spokojeně domů. Tatínek Adama, ještě slíbil za umístění na "bedně" Monstery a v úterý je na Sokolovnu opravdu doručil. Děti tak budou mít energie na rozdávání.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor