1412 (1412 hl.)
1386 (1386 hl.)

Celkem hlasovalo: 17621

Toča č.15 13:05 - 26.8.
Diky za to že jste přijeli na turnaj na Sokol Brno 4.Mějte se fajn a držte partu.

L 20:11 - 28.5.
Díky za pochvalu :-). Web běží na redakčním systému PhpRS. Dole je odkaz :-).
Luděk Kubát

Martin2 18:19 - 28.5.
Zdravím. Hezké webové stránky, opravdu dobrá práce!
Prosím v jakém systému tento web běží?

23.11.2014 Slavoj Třešť - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 27. 11. 2014 (711 přečtení)

23.11.2014 Slavoj Třešť - Sokol Újezd u Brna (muži) 20141123 muži vs. Slavoj Třešť Slavoj Třešť - Sokol Újezd u Brna 35:35 (19:22)

Tak konečně zase hezký a dramatický zápas.

Jak už jistě víte, Ivan ze zdravotních důvodů odstoupil a tým mužů momentálně nemá kouče. Protože většinou jezdím s nimi jako vedoucí týmu, jel jsem i tentokrát. Přiznám se však, že po nedávných výkonech se mi vůbec nechtělo.
     Na tento zápas jsme měli hodně zdravotních i pracovních omluv, takže ve dvou autech bylo 8 hráčů a já. Funkce trenér a vedoucí mužstva už se nesmí zdvojovat, proto vyvstala otázka, koho na tento post nominovat. V zápase s Dolní Cerekví se jako tiskový mluvčí osvědčil Martin Maštalíř. Jeho fundované a hlasité komentáře ke všemu a ke všem, hraničící s odebráním registračky, z něho udělaly ideálního kandidáta. Myšlenka, že to co na zápase nakecá, si na disciplinárce obhájí, byla všemi přítomnými i Martinem přijata. Do oficiálního zápisu se tak dostalo nové jméno :-).
     Atmosféra v týmu oproti několika posledním špílům, však byla úplně jiná. Hráči se dohodli, že se nejeli takovou dálku pohádat a slib splnili :-). Ujala se myšlenka, že nikdo neudělá chybu úmyslně. Konstruktivní kritika byla po celý zápas přijímána věcně a ne jako útok na konkrétní osobu. Prostě paráda. Pokud bychom v tomto duchu pokračovali i nadále, bylo by to super.
     Pohoda z kabiny se přenesla i na hřiště, a přestože domácí nehráli v rukavičkách, nic se neřešilo. Všichni se věnovali hře a bylo to vidět. Na spojkách nastoupili zprava Maroš, Lattec a Dejw. Na křídlech byli Maštec a Kjúbi a oblíbený pivot zůstal Čízovi. Bránu zabral Tkanička a lavičku, abych se nebál, hlídal Domino.
     Od první minuty jsem nestačil zírat. Všechny tři spojky se předháněly v přesné střelbě a David závodil s Honzou, kdo dá hezčí branku. O poločase byl minisouboj nerozhodný 7:7, ale David dal 7 ze 7 a myslím, že svými schopnostmi polekal i sebe. V druhém dějství Bagr pokračoval v ostrostřelbě, zatímco Dejw se co do přesnosti vytratil.
     Z textu to možná vypadá, že soupeř se nedostavil, ale nebylo tomu tak. Byl přítomen a pěkně kousal. Domácí hráli rychle a kombinačně. Měli střelce z dálky i šikovné, technické a přitom rychlé hráče. Počet jejich střel byl na tuto soutěž hodně nadstandardní a to se naše obrana snažila jak uměla. My jsme kontrovali přímočarostí, jinak to bez tréninku ani nešlo :-). Dali jsme maximálně 3 nahrávky a následovala střela. Občas se povedl i trhák a naše vedení pomalu narůstalo. S narůstajícím vedením však ubývaly síly. Jednak nás bylo málo a jednak co? Správně, již mnohokrát zmiňovaný trénink chyběl :-). V 9. minutě druhé půle se na nás soupeř dotáhl a publikum začalo vřít. Nedali jsme jim ani metr zadarmo a tvrdosti na obou stranách přibylo. Zatímco my jsme to stále brali s relativním úsměvem, domácí si neustále stěžovali.
     Vyrovnaný zápas dospěl do finále a v poslední minutě místní vyrovnali. 30 vteřin před koncem jsem vzal time a byl čas domluvil poslední akci. Honza vymyslel taktiku: "Neztraťme míč. 10 vteřin před koncem mi nahrajte a já ho dám". Všechno klaplo podle plánu, až na poslední střelu, kdy míč těsně minul.

V souladu s televizním trendem jsem i já požádal jednoho hráče o zhodnocení zápasu. Z Dominika jsem dostal toto:
"Do našeho prvního zápasu bez trenéra jsme vstoupili celkem dobře a odskočili jsme soupeři na 6 gólů. Bohužel toto vedení jsme do poločasu neudrželi a poločas jsme vedli už jen o 3 branky.
Druhej poločas jsme pokračovali v tlaku, bohužel jsme to nevydrželi a zbytečnými technickými chybami jsme soupeři dovolili srovnat skóre na 35:35."

To je vše přátelé. Faktem je, že máme bod, ale hlavní je, že po delší době se na toto utkání dalo dívat.