1468 (1468 hl.)
1442 (1442 hl.)

Celkem hlasovalo: 18331

Toča č.15 13:05 - 26.8.
Diky za to že jste přijeli na turnaj na Sokol Brno 4.Mějte se fajn a držte partu.

L 20:11 - 28.5.
Díky za pochvalu :-). Web běží na redakčním systému PhpRS. Dole je odkaz :-).
Luděk Kubát

Martin2 18:19 - 28.5.
Zdravím. Hezké webové stránky, opravdu dobrá práce!
Prosím v jakém systému tento web běží?

22.5.2016 Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice B (muži)
Vydáno dne 24. 05. 2016 (719 přečtení)

22.5.2016 Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice B (muži) Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice B 32:29 (15:15)

Další radostný článek, už čtvrtý v řadě!

Napřed bych se chtěl vrátit k minulému zápasu v Kuřimi. Bohužel jsem s klukama nebyl a jejich ochota k psaní je na bodu mrazu, takže nejenom článek ze zápasu, ale i vypsání zápisu je pro některé nepředstavitelnou překážkou. Ale chci hlavně sdělit, že na hřišti jim to šlo lépe než u psacího stolu a z Kuřimi přivezli vítězství 33:29.
     Poslední jarní domácí utkání jsme doma přivítali souseda z tabulky Maloměřice. Hosté přijeli v plné síle. Už před zápasem se na to kladl důraz, že to nebude tak jednoduché, jako předešlé zápasy. Jejich útočná síla musela zmobilizovat naší obranu, aby makala od začátku na 150% a také byly zmiňovaný neproměněné vyložené šance, které by nás ke konci mohly moc mrzet.
     Zápas začal podle předpokladů. Těžko jsme bránili rychlou hru soupeře a v útoku jsme nenavázali na vysokou úspěšnost střelby. Hoste se párkrát dostali do tříbrankového vedeni, ale hned přišla naše odpověď. Většinu první půlky jsme tedy dotahovali dvoubrankové manko. Na gól jsme odpovídali gólem. Hladký průběh poločasu narušovali rozporuplné výroky rozhodčích, kteří nás mnohdy překvapili, nebo rozohnili. Bagr byl na osobku, ale Davídek pálil spolehlivě. A když se ke konci půlky začalo dařit i Bagrovi, tak se začalo srovnávat. Stav 15:15 byl více než nadějný. Hlavním úkolem bylo držet zodpovědně hru a hubu. Dokázali jsme si, že poločas dokážeme remizovat i když jsme vylučovaní za řeči a necháváme se rozhodit výroky sudích.
     Tuhle slabinu jsme dokázali částečně eliminovat a náš herní projev šel hned nahoru. Druhý poločas byl plný zvratů a nervů, ale vždycky jsme si udrželi těsné vedení. To už se zapojili všichni ze základní šestky a hosté nevěděli, koho mají bránit dřív. Nadějný výsledek jsme pořád drželi a s rostoucí rychlostí hry se začaly koupit chyby, naštěstí na obou stranách. Vrchol druhého poločasu jsme chtěli odehrát s úspěšnou sestavou na úkor lavičky. Tímto se chci hráčům z lavičky omluvit, že byli obětováni taktice. Vyšel i tah Petěm Rusanovem, který se měl dostat do trháků a svoji neomylnou rukou nám měl zajistit klidný konec zápasu. Všechno vyšlo, až na tu koncovku. A díky tomuto neúspěchu se soupeř dostal do několika trhaků, při kterých Patrik vytáhl neuvěřitelně zákroky. Místo trháků nás do klidu dostal gólman a konec vyrovnaného utkání jsme spolehlivě kontrolovali.
     Při hodnocení musím pochválit stabilní pilíře, ke kterým se přidali i ostatní. Obrana se začíná taky tmelit, tak ať to všechno vydrží do posledního zápasu, kdy za týden odehrajeme velké derby v Hostěrádkách. Tak nám držte palce nebo nás rovnou přijeďte podpořit.