efyvo 11:52 - 16.10.
muscle growth pills

23.10.2016 Sokol Újezd u Brna - Legata Hustopeče (st. žáci)
Vydáno dne 24. 10. 2016 (403 přečtení)

23.10.2016 Sokol Újezd u Brna - Legata Hustopeče (st. žáci) Sokol Újezd u Brna - Legata Hustopeče 33:31 (14:15)

Zmrtvíchvstání :-).

K dalšímu domácímu zápasu jsme nastoupili proti Hustopečím, které byly před dnešním zápasem na 4. místě v tabulce - tedy o jedno místo před námi. Vzhledem k počasí neslučitelnému s hrou na našem venkovním hřišti, jsme všechny domácí nedělní zápasy odehráli v telnické nafukovací hale, která nám poskytuje azyl právě pro tyto případy. Další anomálií byla nepřítomnost trenéra Luďka na lavičce, neboť musel koučovat souběžně hraný zápas mladších dorostenců. Role koučů se tedy ujali Aleš a Michal od mladších žáků.

Pokud jste viděli na vlastní oči náš předchozí prohraný domácí zápas se Sokolnicemi a náhodou jste celý tento týden proleželi v kómatu a probudili jste se až v první minutě dnešního zápasu s Hustopečemi, snadno jste si mohli pomyslet, že jste stále v tom samém děsuplném zápase, neboť dnešní začátek prvního poločasu plynule na toto utrpení navázal, ba co víc, dokázal ho ještě vygradovat… V prvních deseti minutách jsme předvedli tolik hrubých chyb, ztrát míče a nesoustředění na hru, že by to vystačilo na celé 2 zápasy. Zoran prvních 5 střel a jen jeden gól, David prvních 5 střel a jen jeden gól, sehnout se k míči ležícímu u jejich nohou bylo pro oba nemožné, dát přesnou přihrávku bylo také téměř vyloučené, v obraně nedůslednost až hrůza. Jura v bráně z prvních jedenácti střel chytil jen dvě. V půlce prvního poločasu jsme prohrávali o 6 gólů, ale příčinou nebyl soupeř, ale opět jen a jen my sami… Hustopečští, disponující vysokými spojkami a dvojicí urostlých brankářů k nám byli až milosrdní, neboť nás mohli srazit na kolena už v první půli, ale jak patrno z výsledku, nakonec se jim to možná trošku vymstilo.

V polovině prvního poločasu logicky následoval time-out, i když představa, že by se během této jedné minuty dalo klukům něco vysvětlit a oni by pak na základě tohoto nového poznání začali hrát jinak, zaváněla čirou utopií. Ale něco se s tím udělat muselo, takže se vzal time, ale v podstatě se spíše na lavičce jen mlčelo. Po této krátké přestávce ve hře se nám ale konečně začalo trochu více dařit a do konce půle se úspěšnost našich střelců již konečně dala nazývat úspěšností (Zoran z 5 střel 4 góly, David ze 4 střel 3 góly). Náš prapor však držel zejména mladší žák Michal Gajda, opět hrající na vlně euforie z předchozího zápasu za mladší žáky, který se drze dokázal v rychlém sledu 3x uvolnit z křídla a 3x rozvlnit soupeřovu síť! Náš zlepšený výkon korunoval těsně před koncem první půle Zoran, který v čase 24:58 (tedy 2 vteřiny před koncem), nějakých dobrých 20 metrů od soupeřovy brány, jsa si vědom této lehké časové tísně, prostě vypustil svůj projektil tím správným směrem a do správného bodu. K všeobecnému údivu všech míč skončil v síti a zrodil se tak pro nás milosrdný poločasový výsledek 14:15.

O přestávce nebylo ze strany zastupujících trenérů třeba klukům mnoho co vysvětlovat, a tak je nechali v klidu v šatně a o samotě. Do druhé půle jsme nastoupili jako vyměnění. Zoran (asi na základě šťastného gólu z poslední vteřiny prvního poločasu) konečně odložil svou „třicetikilovou tréninkovou vestu“, se kterou hrál první poločas a s nově nabytou lehkostí začal sázet jeden gól za druhým (ve druhé půli dal 11 z 13). Sice to střílel pořád do stejného rohu branky, ale když to začalo fungovat, tak proč by to měnil, že :-)! David se také chytil (ve druhé půli dal 5 ze 6) zejména jeho 3 s přehledem proměněné 7m hody dodaly ten potřebný klid. David chodí v letošní sezóně na sedmičky a zatím má pěknou bilanci 9 proměněných z 10 pokusů – jen tak dále chlapče, jistě děláš pantatínkovi velikou radost :-). A ukázal se i Martin, který provedl velkou kulišárnu při jedné střele z křídla z téměř nulového úhlu, kdy dokázal zápěstím zatočit míč tak neuvěřitelně, jak možno vzácně viděti pouze při přenosech z německé bundesligy v podání jen těch nejlepších světových křídel :-). A konečně se rozchytal i Jura Dúpal a dokázal, že když ho mančaft nejvíc potřebuje, tak je tou správnou osobou na správném místě. A trefil se i Robas z křídla (dnes celkem 2g). Filip Gregor dnes vytěžil ze spolupráce se spojkami jen jeden gól z postu pivota, Honza a Dominik se dnes neprosadili, třeba to přijde už v příštím zápase. A v neposlední řadě se podstatně zlepšila i naše obrana a bylo až zarážející, jak postavou ten nejmenší hráč na hřišti – Martin – dokázal úspěšně narušovat rozehrávku soupeřových spojek. Ne, že by jemu, ale i dalším (zejména Davidovi to dnes v obraně moc nešlo) docela často někdo trestuhodně neutekl – to je naprosto normální, kdyby vše ubránili, tak by nepadly žádné góly, ale jde spíše o to, kolik akcí dokážou přerušit a jak moc dokážou soupeřovým ostrostřelcům otrávit hru. A jelikož výsledek zápasu je pak jen prostým součtem chyb a kdo udělá byť jen o jednu chybu méně než soupeř, ten pak vyhrává… jde o to udělat těch chyb méně než soupeř…

V důsledku všech těchto zlepšení jsme cca 10 minut před koncem zápasu najednou vedli o 5 branek a soupeř mohl jen vzpomínat na stav z půle první. Teď šlo jen o to náš náskok udržet a to by bylo, aby z toho ještě nakonec nebyl pěkný nervák. Soupeř vzal Zorana na osobku a začal z našeho náskoku pomalu ukrajovat. Ale naši kluci si tento zápas, kdy doslova „vstali z mrtvých“ už nenechali vzít a dotáhli ho do vítězného konce. Radost po zápase byla obrovská a snad si kluci odnesou do dalších zápasů poznatek, že aby mohli příště porazit jakéhokoli dalšího soupeře, musí nejdříve zvítězit sami nad sebou, nad svými nedokonalostmi, neumětelstvím a obavami, a že cesta k tomuto vítězství vychází jen z nich samých především prostřednictvím poctivých tréningů a chuti se neustále zlepšovat, nikdy se nevzdávat a vždy bojovat do posledních vteřin. A to se jim dnes podařilo v míře vrchovaté!