Celkem hlasovalo: 9815

yjuxe 12:39 - 23.1.
Diet Duet beautiful slim body Disciplined eukaryotes shocker designators imputing immensity...

Toča č.15 13:05 - 26.8.
Diky za to že jste přijeli na turnaj na Sokol Brno 4.Mějte se fajn a držte partu.

L 20:11 - 28.5.
Díky za pochvalu :-). Web běží na redakčním systému PhpRS. Dole je odkaz :-).
Luděk Kubát

30.10.2016 Sokol Nové Bránice - Sokol Újezd u Brna (st. žáci)
Vydáno dne 31. 10. 2016 (328 přečtení)

30.10.2016 Sokol Nové Bránice - Sokol Újezd u Brna (st. žáci) 20161030 st. žáci vs. Sokol Nové Bránice Sokol Nové Bránice - Sokol Újezd u Brna 25:21 (15:8)

Sedm statečných.

Vždycky bývalo těžké přivážet z Bránic nějaké body, i když se tam jezdilo ve třinácti lidech a ještě k tomu autobusem s pár fanoušky navíc. A když tam pak jedete jen se sedmi statečnými, tak se nedá mířit příliš vysoko…

Proč nás bylo jen šest na hru a brankář k tomu? Tak jednak jsme nemohli poprvé v sezóně spoléhat na tolik potřebnou pomoc mladších žáků, neboť ve stejný čas hráli svůj důležitý dvojzápas s Telnicí, pak nás trápí marodka a Honza je na horách… Do sestavy byl tak poprvé nasazen naprostý novic Radek, který zatím neodehrál ani jednu ligovou minutu. Křest ohněm to pro něho byl opravdu přetěžký, neboť i přes velké množství herních chyb, kterých se dle očekávání dopouštěl, nebylo pro něho spásného úniku na lavičku. Svůj nováčkovský úděl však nesl statečně – co jiné mu zbývalo, že :-)? Ostatním klukům ten pocit, že každý v nich bude muset odehrát bez střídání celý zápas, také na psychice nepřidal. Navíc někteří z nich, jako třeba Pepa, nastoupili do zápasu se sebezapřením a s obnoveným chronickým zraněním třísel… Člověk by si tedy mohl udělat logický závěr, že jsme si tam jeli pro pořádný výprask, ale konečný výsledek byl nakonec docela milosrdný. O 4 branky se v Bránicích prohrávalo i ve třinácti lidech a s plným autobusem fanoušků k tomu :-).

Projděme si však zápas od našeho prvního útoku. Bývá zvykem, že v tomto prvním útoku se soupeřící hráči navzájem pozdraví – již v regulérní hře – vzájemným plácnutím si rukou, čímž si hráči přejí štěstí ve hře a vyjadřují si navzájem úctu, ale aby jim při tomto aktu naši hráči odevzdali i míč, který nám při podávání rukou evidentně překážel, tak to jsem viděl dnes poprvé! Tolik úcty si přece žádný soupeř nezaslouží :-). A jak jsme začali, tak jsme celý první poločas pokračovali. Kroky, přešlap, kroky, špatná nahrávka, nechycený míč, kroky, přešlap, průraz, zkažený trhák poprvé, podruhé, potřetí, nahrávka na nohy, David ne a ne dát gól, Zoran hraje opět s 30Kg vestou, obrana průchozí, ztracený míč, kroky, přešlap, v útoku marnost nad marnost a Jura v bráně si sotva šáhl na balón, co nepadlo do sítě, tak zazvonilo o tyč… A tak to bylo až do konce první půle, kterou jsme prohráli 15:8. Jako kdybychom se dnes viděli poprvé, souhra spojek mezi sebou i s pivotem kostrbatá, odblok je snad neznámé a cizí slovo. Ale pozor! Z ničeho nic akce Zorana a Davida jako z házenkářské učebnice! Zoran naprosto geniálně z výskoku, kdy není člověka v hale, který by nečekal jeho střelu na bránu, uvolňuje překrásnou a přesnou přihrávkou Davida na druhé spojce přímo do proskoku mezi zkoprnělé obránce – David už ví přesně, co má dělat a střílí přímo do šibenice. Toť vše z první půlky. Zorane a Davide, na této spolupráci si můžete postavit celou kariéru :-)! Nacvičujte to, opakujte to, je to takřka nebránitelné, efektní a efektivní a můžete to hrát i zrcadlově z druhé strany. Při Zoranově přesvědčivosti a dispozicích a Davidově rychlosti, vám to budou žrát všechny obrany nejen z naší ligy.

Při nástupu do druhé půle, jsem si směrem ke klukům neodpustil pozitivní a motivační poznámku, že už to horší být nemůže a ať se ničeho nebojí. Evidentně si to uvědomili a samostatnou druhou půli pak vyhráli 13:10! Již v první půli vzal soupeř Zorana na osobku, ale paradoxně nám tím nesmírně pomohl, protože si kluci konečně vzpomněli, co je to odblok! Zoran se tedy dokázal uvolňovat už na nějakých 15-18 metrech a poté si to už vždy namířil kolmo na obranu a začal sázet jeden gól za druhým. Pepa, jehož trápí třísla, si ještě poranil rameno a začal vrhat lítostivé pohledy na střídačku. Když si však uvědomil, že přítomní trenéři jsou Ti jediní přítomní, tak zatnul zuby a vzepjal se k velkému výkonu (celkem 5g). Nejen že přitvrdil v obraně, ale hlavně začal stavět Zoranovi odbloky a také nebojácně proskakovat do obrany a střílet z toho elegantní góly! David (celkem 5g), nemaje štěstí při střelbě z výskoku, alespoň třikrát dokázal v obraně vypíchnout soupeřům míč a sám pak projít celé hřiště a zakončovat z trháků, které si sám vyrobil. O zlepšeném Zoranovi (celkem 9g) už byla řeč, no a poslední ještě nevzpomenutí účastníci utkání na naší straně byli Robas (celkem 2g) a pivot Filip, který se však dnes střelecky neprosadil. No a Jura v bráně se tradičně až ve druhé půlce chytil a předvedl pár opravdu pěkných zákroků.

Co říci závěrem? Snad jen to, že jsme nakonec zápas zvládli se ctí, a že alespoň se dvěma mladšími žáky to mohlo být možná úplně jinak. Ale po pravdě řečeno, byl-li by zápas po celou dobu vyrovnaný, tak by nás soupeř asi udolal svou proslulou tvrdostí a určitě by dokázal zužitkovat i výhodu domácího hřiště (na nařízené 7m hody domácí přesvědčivě zvítězili 6:2)… A ještě jeden poznatek kluci: zápas začíná ne ve druhém poločase, ale už při předzápasové rozcvičce je třeba se dostat (nebo se alespoň snažit dostat) do zápasového tempa a pak hrát koncentrovaně už od první vteřiny! Pomůže-li to, klidně si dejte před zápasem 5 minut ostré hry mezi sebou a navzájem se „domlaťte“, ať jste pořádně nabuzení a nečekejte, až vám naloží soupeř :-). Házená je kontaktní a bolestivá hra, takže je jedno, kdy to příjde a my vždy začínáme dobře hrát až po pořádném výprasku! Kéž by se hrála házená ne na poločasy, ale na třetiny – v té třetí bychom myslím jen těžko nacházeli přemožitele, třebaže jsme celý zápas hráli jen v šesti hráčích!