Celkem hlasovalo: 9815

yjuxe 12:39 - 23.1.
Diet Duet beautiful slim body Disciplined eukaryotes shocker designators imputing immensity...

Toča č.15 13:05 - 26.8.
Diky za to že jste přijeli na turnaj na Sokol Brno 4.Mějte se fajn a držte partu.

L 20:11 - 28.5.
Díky za pochvalu :-). Web běží na redakčním systému PhpRS. Dole je odkaz :-).
Luděk Kubát

6.11.2016 Sokol Újezd u Brna - Sokol Velké Meziříčí (ml. dorostenci)
Vydáno dne 09. 11. 2016 (325 přečtení)

6.11.2016 Sokol Újezd u Brna - Sokol Velké Meziříčí (ml. dorostenci) ml. dorci vs. Sokol Velké Meziříčí Sokol Újezd u Brna - Sokol Velké Meziříčí 41:40 40:40 (24:19)

Výhra za jeden bod.

Skóre i nasazení hráčů jako na houpačce. Tak nějak by se dal charakterizovat náš zápas proti Sokolu Velké Meziříčí. A že to byly pořádné výkyvy. Začali jsme tak, jak jsme hráli druhý poločas proti Handball Brno. První minuty nás zdobila tvrdá a nekompromisní obrana a díky pohybu hráčů bez míče i úspěšné zakončování v útoku. V sedmé minutě jsme vedli 8:3 a to nás namlsalo. Zvolnili jsme a hosté se dostali před nás. V patnácté minutě jsme prohrávali 11:13 a kluci byli vývojem velice překvapeni. Opět se trošku zabralo a zápas se vyrovnal. Protože máme na víc, vzali jsme oddechový čas. Pokyny byly jednoduché. Na obraně přitvrdíme a v útoku zrychlíme. Povedlo se. Přidali jsme i několik pokusů o signál a do přestávky jsme si opět vybudovali slušný náskok.

O přestávce nebylo moc co měnit. Šlo hlavně o to, abychom udrželi zápasovou koncentraci co možná nejdéle a pokud to fyzicky půjde, neslevovat z pestrých útočných variant. Upozornili jsme i na zlozvyk soupeřova brankaře, který prováděl zákroky velice rychle až zbrkle a často vyskakoval. K větší úspěšnosti nám měli pomoci přidržené střely.

Než jsme po pauze rozkoukali, hosté na nás vlétli tak, že obrana zapomněla přistupovat ke střelcům. Tři útoky znamenaly 2 branky ze střední vzdálenosti a z jednoho pokusu o proskok byla sedmička. V dalším tajmu jsme se snažili kluky donutit, aby vydrželi v útoku déle než tři nahrávky, případně, aby se nepokoušeli nahrávat ihned do pivota. Chvilku to fungovalo, ale měl jsem pocit, jako bych se snažil udržet splašené koně :-). Od 18. minuty jsme se zbláznili úplně. Útok se přestal hýbat a spojky po dvou nahrávkách střílely. Brali jsme poslední tajm, ale bylo to marné, kluci pokyny nevnímali. Pomohlo až odvolání spojek přímo z přechodu do útoku, jinak by to dopadlo stejně, tzn. dvě nahrávky a střela. Takhle se stereotyp narušil, hráči se probrali a začali vnímat. Začali jsme opět hrát kolektivně, se zapojením všech hráčů. Atom si naběhl mezi jedničku a dvojku, naznačil střelu a perfektně uvolnil Toma Gajdu na křídle. Tento gól nás probral úplně. Hosté už nemohli do rychlého útoku a my se konečně mohli v obraně pořádně rozestavit. Dvakrát jsme získali míč a úspěšně zakončili. V 60. minutě hosté vyrovnali na 40:40, ale nám zbývala téměř celá minuta. Nespěchali jsme. Díky aktivnímu pohybu se rozhýbala i obrana a Atom proskočil. Do konce zbývalo 25 vteřin, hosté se dostali na naši devítku a trenéři brali tajm. My jsme nemuseli nic vymýšlet, jen jsme potřebovali přerušit kombinaci. Povedlo se to dokonale a po krocích hostů jsme se dokonce dostali k míči. Zbývalo asi 10 vteřin, Lukyn Knos se řítil vpřed, ale nemělo smysl riskovat. Podrželi jsme míč a mysleli jsme, že jsme vyhráli.

Hosté si mysleli to samé. Oba vedoucí mužstev podepsali výsledek 41:40, hráči se pozdravili a my začali slavit. Diváci si s námi vyměňovali názory a někteří se po hodně dlouhé době nadechli. Prostě nervydrásající zápas se šťastným koncem pro nás.

Překvapení nastalo u rozhodčích, kam jsme si přišli pro zápisy. V průběhu druhé půle se jim nezdálo připsání jednoho gólu. Místo aby vzali tajm a věc se stolkem vyřešili, nechali hru plynout. V šatně, protože si vedli vlastní statistiku, potom přepočítávali a porovnávali góly s oficiálním zápisem. Přestože zápis zapisovatele a náš technický zápis se nelišil, a byla shoda i u čísel hráčů, rozhodčím neseděly ani branky, ani střelci. Protože rozhodčí má vždycky pravdu, naši poslední branku škrtli, přepsali skóre v oficiálním zápisu, a tak jsme vyhráli za jeden bod.