1312 (1312 hl.)
1289 (1289 hl.)

Celkem hlasovalo: 16813

Toča č.15 13:05 - 26.8.
Diky za to že jste přijeli na turnaj na Sokol Brno 4.Mějte se fajn a držte partu.

L 20:11 - 28.5.
Díky za pochvalu :-). Web běží na redakčním systému PhpRS. Dole je odkaz :-).
Luděk Kubát

Martin2 18:19 - 28.5.
Zdravím. Hezké webové stránky, opravdu dobrá práce!
Prosím v jakém systému tento web běží?

12.11.2016 SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna (st. žáci)
Vydáno dne 15. 11. 2016 (445 přečtení)

12.11.2016 SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna (st. žáci) st. žáci vs. SK Kuřim SK Kuřim - Sokol Újezd u Brna 20:26 (8:14)

Úspěšnost brankaře byla neskutečných 63% :-).

Prakticky všechny naše letošní zápasy se odehrávaly podle stejného scénáře. Zpackané první poločasy, ve kterých jsme hráli nekoncentrovaně, vyplašeně a se spoustou technických chyb. Zápasy jsme vždy otáčeli až v druhé půli a stálo nás to nemalé úsilí a mnoho šedivých vlasů (alespoň u realizačního týmu tedy zcela jistě). Sice jsme si tak dokazovali, že náš tým má charakter a nikdy se nevzdává a bojuje až do konce, ale dnes jsme se přesvědčili, že TO JDE I JINAK!

Prvních 15 minut, to byla z naší strany ukázka, jak rozložit, demoralizovat a knokautovat soupeře. Dá se říci, že zápas jsme v této fázi utkání rozhodli a zbytek byla „jen formalita“. Naprosto jiný pocit ze hry, vše se obešlo bez emocí, hlasitého křiku z lavičky. Ve vzduchu nevisel ten známý strach o výsledek, vše bylo takové jasné, klidné a vyrovnané…

Co se tedy vlastně stalo? Tak za prvé: kluci měli dlouhou předzápasovou rozcvičku, na konci které si mezi sebou asi 5 minut cvičně zahráli několik signálů. Jelikož jich bylo dost (i s mladšími žáky), tak mohli postavit 6 útočníků a obranu. Tento moment nenechal nikoho na pochybách, že k samotnému zápasu pak přistoupí zodpovědně a s plnou koncentrací. Za druhé: je dobré mít v bráně Jirku Dúpala, který byl tím hlavním důvodem, proč byl v 10 minutě stav 1:7. Jirka předvedl něco, co se jen těžko komentuje, to se prostě musí vidět! Prostě jak se říká „zavřel bránu“ a zejména způsob, jakým to udělal, musel sebevědomí domácích střelců zadupat hluboko do země. Ať na něho pálili z křídel, spojek či pivota pochytal jim skoro všechno. No, a když máte v bráně takovou jistotu, tak to se to pak v útoku hraje úplně jinak! Vždyť naši střelci potřebovali na poločasových 14 gólů jen 18 střel! Považte tu efektivitu! Obrana fungovala celkem spolehlivě, tvrdost byla na patřičné úrovni. Nějaké technické chybky tak samozřejmě opět byly, ale v kontextu toho celého se dá asi říct, že jsme odehráli nejpovedenější poločas z celého podzimu. Kluci si ho stylově nechali až na poslední zápas v podzimní části sezóny.

Ve druhé půli naše koncentrace lehce opadla, ale to se dalo čekat. Bylo dobře, že v této fázi hry se na hřiště dostali mladší žáci Marťas, Milde a Michal, kteří okamžitě po příchodu dokázali naši uvadající hru opět nakopnout. Jelikož prakticky celou první půli zahřívali jen lavičku, byli na hru pořádně nažhavení a příval jejich energie byl okamžitě vidět. Všichni 3 vsítili po jedné brance. Na hřiště se také dostali Dominik a premiérově za st.žáky i Luba, ale těmto dvěma dnes štěstí nepřálo. Konec zápasu pak dohrávala opět originál sestava starších žáků, která si svůj triumf pěkně vychutnala.

A hodnocení „originál“ st.žáků? O naší brankářské superstar už byla řeč. Zoran (celkem 7g) dnes nezářil, ale odvedl si své. Když bylo potřeba, tak vždy více méně po individuálním uvolnění prostě zavěsil. O nějaké spolupráci s pivotem, nebo dokonce s křídlem nemohla být vůbec řeč. Ale to příjde časem – Zoran je totiž diamant, ale stále ještě v surovém stavu, je potřeba ho vybrousit, přeleštit a opět vybrousit. Bude to cesta dlouhá, předlouhá, ale na jejím konci může být pan hráč! David (celkem 6g) dnes předvedl, v čem je jeho síla. Kdybychom, jako v hokeji počítali kanadské body, tak David má dnes 6+8! Osm finálních přihrávek ať už do pivota, nebo do křídla, nebo překřížení, nebo vyřešení rychlého útoku. Tvořivý hráč s chladnou hlavou a citem pro nahrávku, a dnes k tomu přidal i nový druh zakončení ze střední spojky. Pepa (celkem 4g). Dnes opět nejstylovější hráč, jehož individuální průniky do obrany a následné zakončení je jak z učebnice! Zároveň dnes „nejsurovější“ hráč na hřišti, který byl dnes 3 x vyloučen na 2 minuty a tudíž měl obdržet červenou kartu, leč pány na hřišti jsou rozhodčí … Gregy (celkem 4g), rozený pivot se schopností chytit přihrávku a když už nedá náhodou gól, tak je z toho jasná sedma. Robas (celkem 2g), příliš mnoho pokusů na dosažení gólu! Honza, dnes bez gólu, ale měl několik zisků míčů.

Podzimní část sezóny máme za sebou. V tabulce přezimujeme na pěkném pátém místě (5 výher a 3 prohry), s minimální ztrátou na pódiové pozice. Do jarní části sezóny můžeme hledět s optimismem, a pokud budeme mít trochu štěstí, tak umístění do třetího místa není vůbec nereálné. Vždyť ačkoli jsme 3 x prohráli (na KP Brno, doma se Sokolnicemi a v Bránicích), tak to vždy bylo docela těsné… Takže kluci díky, že na Vás můžu během zápasu z lavičky řvát a pak o tom ještě články na internet psát!