ecahuwo 2:36 - 20.4.

awokogos 23:39 - 19.4.

21.1.2017 Přípravný turnaj mladšího dorostu Brno - Juliánov (ml. dorci)
Vydáno dne 28. 01. 2017 (302 přečtení)

21.1.2017 Přípravný turnaj mladšího dorostu Brno - Juliánov (ml. dorci) 20170121 - D5/5 turnaj Julec (ml. dorci) 20170121 - Přípravný turnaj mladšího dorostu - Brno Juliánov

ÚVOD

Turnaj nám poněkud zkomplikovala všudepřítomná chřipka. O neúčasti brankařů jsme věděli už pár dnů, ale i tak mělo jet 10 kluků.

Uvažoval jsem, že to pojmu jako možnost hrát v sedmi hráčích s "brankařem" v rozlišováku. Bohužel, plány jsou od toho, aby se měnily :-). Poslední omluvnou SMS jsem obdržel v den odjezdu od Gregyho a počet hry schopných jedinců se ustálil na čísle 7. A to jsme si před přihlášením domluvili, že s námi pojede Tom Staňa (brankař mužů), který se měl věnovat gólmanům :-).

ZÁPASY

09:50  Sokol Újezd u Brna : TJ Jiskra Havlíčkův Brod 22:26   (12:11)

Se sedmi lidmi do hry jsme si netroufli hrát podle původního scénáře a nemajíce gólmana, do brány se postavil Peťa Kolář. Tom Staňa se ujal role trenéra brankařů, a protože jsme měli v plánu kluky v kase točit, měl být dost vytížený :-).
  Určit základní sestavu bylo jednoduché a šli jsme na to. Od první minuty jsme měli herní převahu a ujali se vedení. Přestože nám skóre bylo nakloněno, bylo vidět, že jedinci chodící na tréninky jen občas, mají fyzický i herní deficit. Nebyli jsme schopni smysluplně zahrát žádný signál a pokus o systém se brzy zvrtl na hru jeden na jednoho. V obraně jsme nebyli schopni ubránit přechod do druhého pivota a velice lehce jsme inkasovali. Naštěstí se díky jednoduchým kombinacím a souhře dvojic dařilo v útoku. Vedení nám vydrželo až do 16. minuty druhé půle, ale to už jsme hráli hodně staticky. Hýbal se jen hráč s míčem a to na hodně vysunutou obranu nestačilo. Přibývající ztráty znamenaly hodně trháků a soupeř se brankově dotáhl. Ke konci zápasu se kluci rozhodli zakončovat po druhé nahrávce a tato zbrklá a nepřipravená střelba znamenala další trháky proti nám. Snažili jsme se koučováním tento negativní trend zvrátit, ale hráči měli svou hlavu.
  Petr v bráně potěšil. Ne že by předváděl nějaké bravurní zákroky, ale jeho poziční chytání nebylo vůbec špatné. Jak už jsem psal, chytání za fungující obranou mu šlo slušně. Proti trhákům však byl novopečený brankař bezmocný.
Střelci: Lukáš Knos 10/7, Ondra Krošík 7/5, Tom Gajda 3/3, Filip Zourek 7/3, Jura Vymazal 3/2, Adam Žigrai 5/2.
Brankař: 34/26

Po zápase za mnou přišel Igor a nabídl nám jednoho ze svých tří brankařů a dva kluky do pole. Protože se jednalo o přípravu, hráče jsme odmítli, ale gólmanem jsme nepohrdli :-). Do dalších zápasů jsme tak měli hráče na střídání. Hurá :-).

11:25   Sokol Juliánov : Sokol Újezd u Brna 20:19 (12:7)

Druhý zápas v pořadí byl neskutečně zabržděný. Moc jsme se, platí pro první poločas, nehýbali. Kluci hrající bez střídání začali být zvadlí. Díky půjčenému gólmanovi jsme mohli začít točit alespoň jednoho hráče a jako psychologická vzpruha to bylo dobré. Herně nikoliv. Poločas a část druhého jsme nebyli schopní hráče vyburcovat. Probrali se až 12 minut před koncem, ale pak to stálo za to. V obraně se jsme se začali posouvat za míčem, vystupovat proti útočníkům a konečně se nám hra začala líbit. V závěrečném náporu jsme dokázali ubránit nejlepšího hráče domácích, Davida Popelu a stahovali a stahovali.
  Minutu před koncem za stavu 20:19 jsme bránili a rozhodčí pískli pasivitu. Po pěti nahrávkách jsme se zmocnili míče a Lukyn Knos vyrazil do trháku. Hvizd rozhodčího signalizující faul jsme nepostřehli a náš útok zastavil až důraznější pokyn píšťalky. Domácí nikam nespěchali a čas se krátil. Nové rozehrání jsme opět ubránili a tentokrát získali míč ke spokojenosti rozhodčích. Do konce však zbývaly jen 3 vteřiny a to bylo na vyrovnání málo.
Střelci: Lukáš Knos 10/6, Ondra Krošík 6/5, Petr Kolář 5/4, Filip Zourek 3/3, Tom Gajda 5/1, Jura Vymazal 1/0, Adam Žigrai 3/0.

12:55   Handball KP Brno : Sokol Újezd u Brna 25:17 (13:8)

S ubývajícími silami se kombinace vytrácely, až zmizely úplně. Třetí zápas jsme si sáhli na dno a na zápas se mnohdy nedalo dívat. Pokusy o signál byly načasováním zcela mimo. Kluci mnohdy ani nepostřehli, že se něco má hrát. Vzniklé akce byly pouze parodií na nacvičené věci. Pivot a pravé křídlo byli pouze přítomni. To byly v kostce negativa. Za pozitivních věcí se dá vypíchnout bojovnost a hra 1:1.
  Po zápase jsme mluvili s trenérem KP, který se trochu divil co se s naším týmem přes zimu stalo.
Střelci: Ondra Krošík 7/6, Lukáš Knos 9/5, Filip Zourek 6/3, Adam Žigrai 4/2, Petr Kolář 2/1, Tom Gajda 2/0, Jura Vymazal 0/0.

15:15   Sokol Újezd u Brna : SK Velká Bystřice 17:30 (9:13)

Do posledního zápasu s nejtěžším soupeřem jsme se docela hecli. Poločas jsme prohráli "jen" o čtyři branky a to jsme hráli s prvoligovým týmem. Hosté se možná přizpůsobili, ale i tak to házená oku lahodící. Pravda, přechod do útoku mohl být rychlejší, obrana tvrdší, ale v tomto počtu hráčů jsme nemohli být nespokojeni.
  V druhé půli už jsme zvadli úplně. Už se jenom chodilo. Nahrávky ztratily přesnost i razanci a soupeř naše pokusy o kombinace snadno četl, přebíral míč a chodil do trháků. Pokud jsme se dostali ke střele, jednalo se spíš o nahrávku brankaři, který ihned posílal spoluhráče do RÚ. V kostce by se dalo říct, že jsme prohráli na fyzičku. Vysledek zápasu ani turnaje nebyl důležitý. Jednalo se o přípravný turnaj a tady, díky neúčasti spousty hráčů, akce příliš účel nesplnila.
Střelci: Lukáš Knos 8/6,Ondra Krošík 4/4, Jura Vymazal 4/3, Adam Žigrai 4/2, Filip Zourek 11/2, Tom Gajda 1/0, Petr Kolář 0/0.