ecahuwo 2:36 - 20.4.

awokogos 23:39 - 19.4.

26.2.2017 Sokol Újezd u Brna - Sokol Sokolnice (ml. dorostenci)
Vydáno dne 26. 02. 2017 (380 přečtení)

26.2.2017 Sokol Újezd u Brna - Sokol Sokolnice (ml. dorostenci) 20170226 ml. dorci vs. Sokol Sokolnice Sokol Újezd u Brna - Sokol Sokolnice 33:30 (13:13)

Vyhrál šťastnější :-).

Na toto utkání jsem zarezervoval halu v Telnici už někdy v listopadu. Začátkem ledna jsme se s Adamem Langrem domluvili a přepustili jejich dorostencům naši půlhodinu, aby se vešli mezi nás a jejich muže. V pondělí 20.6.2017 došel mail z Prahy s otázkou, kde jako budeme hrát. Potvrdil jsem, že máme rezervaci v Telnici a obratem jsem dostal kopii hlášenky, že na stejný čas si Telnice naplánovala předehrávku žáků A i B proti Hustopečím :-). Chybička se vloudila :-). Po půldenním telefonování jsme našli shodu, se kterou souhlasil i Broňa Hanuš ze Sokolnic. Praha operaci posvětila a my se mohli věnovat přípravě na zápas.

Sokolnické pivoty známe. Na odbloky, Maďary a další jejich hodně aktivní práci v naší obraně jsme kluky upozorňovali, ale stejně jsme hráli druhé housle. Hosté naši obranu snadno překonávali a za více méně vyrovnaný začátek zápasu nevděčíme obráncům, ale hodně vychýlené střelecké mušce útočníků. Ti dokázali minout i stoprocentní šance, kdy hráč už byl sám na šesti metrech. Postupem času jsme se na jejich hru adaptovali, ale stále to nebylo ono. Umíme bránit mnohem lépe.

V obraně skřípala hlavně spolupráce. Jeden na jednoho jsme ubránili, ale v agresivních obranných systémech se musí zajišťovat a tady jsme hořeli. Vysunutý hráč, bez ochoty reagovat na pohyb hráče bez míče, je mrtvý Homolka. Díky našemu pospávání a hašení akcí na poslední chvíli, jsme zavinili 8 sedmiček! A získali 11 progresivních trestů!

Kvalita útoku byla standardní a za stavu 11:8 jsme chtěli utkání zlomit a definitivně získat uklidňující náskok. Bohužel přišlo vyloučení Ondry. Hosté se dotáhli na rozdíl jediné branky. V plné sestavě jsme znovu odskočili, aby nám v následném útoku obránci vypíchli míč. Soupeř se řítil do trháku, těsně následován Lukynem Knosem. Boj o míč pokračoval i v době, kdy se útočník pokoušel o střelu i při vlastní střelbě. Lukáš byl prostě jako klíště. Rozhodčí byl blízko a počínání našeho sprintera ohodnotil červenou kartou. Polil nás studený pot, neboť v tu dobu měl Lukyn úspěšnost střelby 5/5. Do přestávky jsme ještě dvakrát inkasovali a poločas skončil smírně 13:13.

Na zápas nás přijelo 9 a bez vyloučeného hráče nám na střídání zbyl jediný borec. Hrozba vyloučení za karty se však snášela i nad Ondrou a Atomem. I z tohoto důvodu jsme v obraně hráli opatrněji a soupeř toho využil. Ve 45. minutě jsme tekli o tři branky, protože obrana podle pokynů zjemnila a zajišťování stále úplně nefungovalo. Počítali jsme s tím, že v druhé půli padne více branek, ale očekávali jsme, že víc jich dáme my. Tady nám velice chyběl červenáček a jeho průbojnost. Kluci se ho snažili zastoupit a dá se říct, že nikdo nezklamal. Třemi brankami pomohl Marek Novotný, dvě ze hry přidal Walt a úspěšně se prezentoval i jako exekutor sedmičky. K vidění byla i ukázková branka v podání Petra Koláře, který většinou zabíhá do falešného pivota. Tentokrát číhal v nulovém úhlu a mazácky se nechal uvolnit aktivitou spojky. Ve správný čas se rozběhl, lapl balón, donutil svou téměř dvoumetrovou postavu ke skoku a mířil někam k našemu pivotovi. V letu minul vyběhnuvšího brankaře a nekompromisně vyslal dělovku ke vzdálenější tyči. Padla nám brada, protože to byla nádhera. Od té doby jsme se herně zvedli. Kluci v obraně šli do rizika a zabrali. Párkrát jsme vypíchli míč a záhy jsme tekli jen o jednu branku.

Další vyloučení nás srazilo, ale jen na chvíli. Opět jsme manko stáhli a ve 23 minutě druhé půle byl stav 26:26. V té době skončil zápas po třetí dvojce pro Ondru. I v oslabení jsme naštěstí dokázali dávat branky a na ukazateli skóre byla plichta 28:28. Zároveň s návratem vyloučeného jsme brali druhý time. Pokyny byly jednoduché. Nenechat se vyloučit, v utoku nezmatkovat a hrát trpělivě. Vyšlo to jen z části. Po rozhýbání obrany Muska podstřelem zvýšil na 29:28. O útok později náš poslední střelec v obraně zaspal a zabíhající útočník se dostal krok před něho. Lukyn si pomohl rukama a následoval pád, sedma a dvě minuty. Hosté vzali Atoma na osobku a my poslední oddechový čas. Ač oslabeni, Tom měl jít do pivota a jediná zbylá spojka Žigi s křídly a pivotem dostali za úkol tvořit hru. Světe div se, ono to fungovalo :-). Dokonce tak dobře, že kluci dokázali Atoma uvolnit a ten z pivota zakončil a dal svůj desátý gól, náš třicátý první. Abych nezapomněl, jubilejní 30. vsítil Žigi z devíti metrů. A o poslední, už za plného stavu hráčů, se postaral z trháku Petr Kolář.

Kluci děkujem. Sice to byly zbytečné nervy, ale divákům se to muselo líbit :-).