Celkem hlasovalo: 16609

uvewibahu 18:42 - 18.9.
bwq.pl

Toča č.15 13:05 - 26.8.
Diky za to že jste přijeli na turnaj na Sokol Brno 4.Mějte se fajn a držte partu.

L 20:11 - 28.5.
Díky za pochvalu :-). Web běží na redakčním systému PhpRS. Dole je odkaz :-).
Luděk Kubát

25.3.2018 Sokol Nové Bránice - Sokol Újezd u Brna (muži)
Vydáno dne 26. 03. 2018 (391 přečtení)

25.3.2018 Sokol Nové Bránice - Sokol Újezd u Brna (muži) Sokol Nové Bránice - Sokol Újezd u Brna 35 : 24 (14:12)

Pozor! Máme dva komentáře k jednomu zápasu. Nevídané :-).

Komentoval Tom Staňa

Na zápas nás odjelo 13, kdyby z toho 3 nebyli gólmani, tak by to byl počet docela na úrovni :-D

Začátek utkání se posunul asi o 15 minut. Potom co rozhodčí po 10 minutácvh přišli a všichni na ně pořvávali, kde jako jsou, se ukázalo, že vina byla na straně hráčů obou mužstev. Náš hráč, jmenovitě Roman Dvořáček, měl propadlou lékařskou prohlídku a tak nemohl hrát. Dalším mínusem bylo, že takřka nikdo z našich hráčů neměl napsáno datum svého narození na zdravotní kartičce :-).
     Když se zpět vrátím k naší sestavě. Vrátili se někteří zranění ale zase jiní hrát nemohli. Po dlouhé době bez tréninku se vrátil Dawe Šilhavý. Peťa Rusanov, který byl dlouhou dobu zdravotně mimo, neměl také nic natrénováno. První oficiální zápas vyzkoušela i naše posila do obrany Majkl z Telnice. Už s námi sice hrál na turnaji ve Vršovicích, ale mistrák je mistrák. Kdo nám hodně scházel byl Číz, který se zranil na turnaji v Praze a bude bohužel mimo celou sezónu. Chyběl i Jirka Frimmel, který nehrál z rodinných důvodů a nemocní Kolda a Kjuby. Z osobních důvodů nejel ani Paťa Bartoš, který, když proti Bránicím hrál naposledy musel podstoupit 2 operace ramene a tak to nechtěl opět riskovat :-D.

Nyní přejdu k naší hře. Na začátku zápasu jsme rychle prohrávali o 3 góly. MUSÍM ALE PODOTKNOUT, ŽE NAŠE OBRANA PO DLOUHÉ DOBĚ VYPADALA V CELKU SLUŠNĚ. A UŽ SE TOMU I DALO ŘÍKAT OBRANA – JEN S TÍM ZÁDRHELEM, ŽE TO VYDRŽELO JEN PRVNÍ POLOČAS A MALOU ČÁST DRUHÉHO. Koncem první třicetiminutovky se nám začalo trochu více dařit, když jsme skloubili pořádnou obranu s proměňováním šancí. Rozdíl 4 gólů, kterým jsme prohrávali takřka celý první poločas, se nám povedlo se závěrečnou sirénou snížit díky gólu Dušana na pouhé 2 branky.

Hodnocení hráčů, co se týče první poloviny mohlo být částečně kladné. Co však dělá našim hráčům nejvíce problém je obrana 1 na 1. To je opravdu velkej průser!!! Když už náš hráč ať už je to kdokoliv, tak buď se nechá ukličkovat nebo hráče chytí a pak ho hned pustí a ten střílí nekoordinovanou střelu na bránu, což je pro gólmany jedna z nejhorších situací pro chycení míče. Pokud náš hráč drží protihráče, tak gólman už spoléhá na svoji obranu a věří v přerušení protihráče. Někteří naši hráči se snad bojí hrát tvrdě :-).

Co se týče hodnocení gólmana Toma Stani v prvním poločasu, tak jeho výkon se dá popsat jako podprůměrný. Sice většina gólů, které jsem dostal, byla ze 6 metrů, z pivota, ale přesto tam bylo pár zbytečných minel, které nemusely být. Například střely z křídla. Samozřejmě se to jako už klasicky neobešlo bez nastřelení do hlavy, ale na to už jsem si po pár letech stihnul zvyknout :-).

Do druhého poločasu jsme nastoupili se ztrátou 2 gólů na soupeře a začali jak nejhůř jsme mohli. Kluci již po 10 minutách lapali po dechu z toho plynulo, že naše střely už nebyly tak přesné. Navíc se nedařilo ani mě v bráně, tak došlo ke vystřídání s Paťou Hamanem. Většinu gólů v druhé polovině dával jen Latec. Bez jeho gólů by to byl strašně velký propadák. Nedařilo se ani našim křídlům, která neproměňovala šance, které jindy dávají :-(. Poté co Latec dal našich 5 gólů v řadě, vzali si ho domácí na osobku a bylo po zápase. Co se týče obrany, ta se začala pomalu ale jistě rozpadat do absolutního zoufalství. Zbytečně jsme faulovali a dostávali se do oslabení.

O konci by se dalo říci, že bez tréninku to prostě nepůjde. Jeden trénink týdně, na kterém se stejně nesejdeme všichni, je málo. Stále nám schází potřebná fyzička na uběhání 60 minutového zápasu. Další průser je proměňování tutovek a obrana 1 na 1, kterou jsem již zmínil. Stále nám chybí víc stabilních střelců. Latec ze 24 gólů dal sám 11. Tak je to skoro každý zápas a takřka po každé, když ho vezmou na osobní obranu, není tam nikdo jiný, kdo by ho střelecky nahradil. V týmu máme sice další 2 potenciálně dobré střelce, ale jeden se vrátil po dlouhé absenci a druhý se nemohl zúčastnit zápasu. Takže náš tým potřebuje, aby se rozestříleli všichni a nestálo to na 2 nebo 3 hráčích a spoléhat, že každý zápas budou fit. HOLT 24 gólů bez pořádné obrany na výhru nestačí.      Příští zápas nás čeká domácí derby proti Hostěrádkám, a to už z principu prostě musíme vyhrát. A hlavně dokázat našim fanouškům, že nejsme úplně na odpis, ale že v nás něco je :-).

Komentoval Petr Rusanov

Sluníčko nám již od rána dodávalo plno energie a dobrou náladu na náš zápas. Naše cesta začala obvyklým srazem na sokolovně, kde jsme pobrali vše nutné a započali jsme naši cestu. Do cíle jsme dorazili všichni včas a bez větší újmy na čase. Před zápasem jsme zjistili, že náš brankář Roman Dvořáček má propadlou zdravotní průkazku a proto nemohl zasáhnout do utkání. Utkání začalo s úsměvem na tváři každého hráče. Ze začátku nás nepozornost dostala do kouta, když jsme dostali pár zbytečných branek, ale obratem jsme nasadili svou bojovnost a snažili se soupeřovo skóre dorovnat. Na obou stranách se bojovalo a došlo i na tvrdší fauly, které s postupujícím časem zápasu přibývaly na síle. Vrcholem těchto tvrdších zákroků byl jeden moment, kdy jsem byl hráčem z Bránic sestřelen při brankové příležitosti stylem, jakým se hraje americký fotbal. Při mém štěstí to dopadlo pouze naraženou čelistí. Eskalace trestů bohužel neproběhla a následovala pouze přesilová hra. Po tomto redundantním zákroku jsem celou situaci rozdýchával na lavičce s diváky. Po asi 5 minutách jsem se vrátil za zbytkem týmu. Hra se začala kouskovat. Přišlo spoustu chyb na obou stranách a taky pár zbytečných vyloučení. Začátkem druhého poločasu to vypadalo, že jsme mohli soupeřovo skóre dohnat. Bohužel přišlo opět spoustu vlastních chyb. Já sám jsem nebyl se svým výkonem spokojený a to hlavně proto, že jsem udělal asi čtyři zbytečné chyby během dvou minut a připravil jsem nás o míč. Soupeř nás začal přehrávat. Poslední tresty za marginální kontakty uklidnilo celý zápas. Střelecky se nám přestalo dařit. Soupeřův exaktní útok nám sebral všechny naděje na výhru. V šatně jsme si řekli, že bez tréninku, tohle opravdu nepůjde a je na každém z nás, jak k tomu přistoupí.