1504 (1504 hl.)

Celkem hlasovalo: 18783

23.03.2019 TJ Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice (ml. dorostenci)
Vydáno dne 26. 03. 2019 (227 přečtení)

23.03.2019 TJ Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice (ml. dorostenci) 20190323 ml. dorci vs. Tatran Bohunice - foto TJ Sokol Újezd u Brna - Tatran Bohunice 35:37 (16:22)

Bezkrevný první poločas jsme druhým nazachránili.

Další zklamání z našeho výkonu, další nenaplněná očekávání, další zbytečná prohra. Naše hra je plná nepřesností a zbrklostí, které pramení z tréninkového manka. Jsme měkcí, jemňoučcí a bojácní. Nebojujeme, nepereme se, nemáme zájem o nějakou změnu. Pro balón na zem se neshýbneme, ohneme se pouze do úrovně kolen a čekáme, že se snad míč od země sám odrazí. O naší basketbalové stínové obraně jsem už asi někdy psal… Naše kadeře však musí být vždy upraveny a nagelovány, avšak z minulého zápasu roztržený dres začínáme řešit až 15 minut před samotným zápasem.

Předzápasové rozcvičení se nese v duchu důchodcovské ranní rozcvičky, nikdo nevelí, nikdo nikoho nemotivuje, nikdo nikoho neseřve. Začátek zápasu jako ze zlého snu, na který jsme si už zvykli. Naše herní nažhavenost je na bodu mrazu, soupeře pouštíme do vedení o mnoho branek. Klasická druhá půle se nese v duchu postupného smazávání soupeřova náskoku. Až téměř zvířecím řevem z lavičky udělované pokyny si někteří hráči konečně berou k srdci a začínají je plnit a slavit dílčí úspěchy.

Na druhou půli nastupuje do brány místo zraněného gólmana Lukáše Rittera absolutní nególman a hráč z pole Pepa Velíšek. Tato změna je určitým impulzem pro naši hru, neboť (jak to bývá u nególmanských pohybů takových z nouzególmanů) Pepu trefuje jedna střela za druhou. Pepa si svou novou roli náležitě užívá a konečně má ze hry radost. Každý úspěšný zákrok slaví zaťatou pěstí. V konečném důsledku nám ani přítomnost našeho odchovance, hostujícího Robase Halíčka, k vítězství není nic platná.

Na závěr 3 surové statistiky, které jsou vševypovídající:

V posledních třech zápasech jsme získali dohromady jen jeden 7m hod, což znamená jediné, že se bojíme chodit do obrany a dostat nějakou tu ránu!
    V tomto zápase jsme se naší liknavou útočnou hrou, nehrou vystavili celkem šestkrát do situace, kdy nám rozhodčí signalizovali pasivitu. Ani tato výstraha naše střelce nedonutila ke střelbě a pouze Marťas se jednou odvážil… Pětkrát jsme tedy v útoku o míč přišli, aniž bychom jakkoli dokázali alespoň vystřelit (kamkoli a jakkoli) – nepochopitelné a nevídané.
    Ze všech doposud odehraných 15-ti zápasů jsme inkasovali celkem 569 branek, což je průměr 38 branek na zápas. Nikdo jiný v naší soutěži tolik gólů neinkasoval (Bohunice ze stejného počtu zápasů dostaly 521 branek).