| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
8913 (8913 hl.)
časová osa gólů
1823 (1823 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2236 (2236 hl.)
fotky
4160 (4160 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1787 (1787 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1782 (1782 hl.)

Celkem hlasovalo: 20701


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


18. - 22.4.2019 Prague Handball Cup 2019 (starší dorostenci)
Vydáno dne 22. 04. 2019 (553 přečtení)

18. - 22.4.2019 Prague Handball Cup 2019 (starší dorostenci)

18. - 22.4.2019 Prague Handball Cup 2019 (starší dorostenci)

PRO PŘEDSTAVU

  Prague Handball Cup je největší mezinárodní halový turnaj pro mládež, pořádaný každoročně o Velikonocích v Praze. Tento rok proběhl již 28. ročník, kterého se zúčastnil rekordní počet 635 týmů z 29 zemí celého světa. Hrálo se ve 44 halách v Praze a blízkém okolí.

ÚVOD

  Proti minulým ročníkům byla letošní účast trošku organizačně komplikovanější. Původně byly přihlášeny 3 týmy, ale minižáci byli posléze odhlášeni. Právě kvůli nejmladší kategorii, jsme zajišťovali autobus 😊. Náš dvorní dopravce Lojza Hrdlička si navíc užíval v lázních, takže jsme museli sehnat náhradu. Domluvili jsme se s Rozsíval Travel a najednou nás bylo málo. Našich volných míst nakonec naštěstí využili mladší žáci z Telnice. Uff 😊. Kromě odhlašování marodů a nemohoucích a následného úspěšného hledání náhradníků, už vše probíhalo standardně. Tým starších dorostenců byl nakonec složen z 10 hráčů a 6 členů realizačního týmu 😊.

Cestu okomentovala Denča:
  Příjezd do Prahy byl poněkud komplikovanější než jsme si představovali. Z dvou a půl hodinové cesty se stala cesta pěti hodinová. Dálnice vcelku jela, ale v Praze jsme nejdřív vyložili Telničáky, potom u turnajového centra Luďu a nakonec jsme měli vystupovat my. Kvůli úzké příjezdové cestě se autobus nemohl dostat až ke škole a to zavinilo, že jsme málem nestihli večeři. Když jsme konečně vynesli kufry a tašky ke škole, řekli nám, že nás bez kartiček, které Luďa vyzvedával na Harfě, nepustí do školy. Naštěstí jsme s sebou měli super trenéry (Michala a Katku) kteří to domluvili a díky tomu nás do školy pustili a stihli jsme i večeři. Po večeři jsme se ubytovali a děcka měla volnou zábavu.


ZÁPASY VE SKUPINĚ MA05

Pátek 10:00 hala Letňany I  TJ Sokol Újezd u Brna : RK Rudar 13:22 (5:11)

  Do zápasu, jak už je naším zvykem, jsme vstoupili vlažně. Borci se pomalu rozkoukávali a naše obrana 1:5, s Davidem na hrotu, útočníky pouze sledovala, v lepším případě stínovala. Pokud už jsme na utočníky sáhli, tak jenom v rukavičkách, což soupeře ani trochu nevyvedlo z míry. Na rozběhlého protivníka jsme čekali na brankovišti, což také žádné plusové body nepřinášelo.
  V útoku jsme hráli jeden na jednoho s naivními pokusy uvolnit pivota, stráženého dvěma obránci. Nevyšlo to ani jednou. Částečný úspěch jsme zaznamenali při zabíhání křídel, případně při oběhu křídel, tzv. systém "Drogba".
  Největší rozdíl byl ale v nažhavení borců. Slovinci se hecovali, povzbuzovali a fandili si. Našim hráčům to bylo tak nějak jedno nebo lhostejnost aspoň velice úspěšně imitovali. Však také Honzův projev po zápase byl hodně orientovaný na zápal.

Pátek 14:40 Letňany I   TJ Sokol Újezd u Brna : HK Kúpele Bojnice 18:16 (10:8)

  Soupeře jsme viděli hrát a věřili jsme si na ně. Začátek zápasu probíhal dle plánů. Hráli jsme od první minuty rychle a dobře jsme bránili. Dle očekávání přicházeli i góly a Slováky jsme jasně přehrávali.
  Do druhé půle jsme vstoupili jako mazáci a pokoušeli se soupeře uchodit. Pomalým rozvážným krokem jsme došli na 11 metrů a z kroku jsme chtěli obranu překvapit. Nepovedlo se. Hrát jsme začali asi 5 minut před koncem, skóre stáhli na -2 branky, ale došel nám čas.

Pátek 17:35 Letňany I  TJ Sokol Újezd u Brna : HVI Himmelev 16:14 (6:6)

  Abychom mohli pomýšlet na postup do A-finále, budeme muset vyhrát všechna 3 zbývající utkání. Odvracení prvního mečbolu jsme zahájili psychologickou promluvou na téma: Máme na ně. Pokračovali jsme apelem na srdíčko a bojovného ducha a lehce se dotkli i obranné činnosti. Posledním pokynem byla žádost o rychlou hru.
  Další dění byla souhra šťastných náhod. Dánové nás podcenili. Ačkoli měli plnou lavičku, dali do pivota druhého brankaře a část hráčů základu seděla. Průběh zápasu nahrával nám. Soupeř nedokázal odskočit a nám narůstalo sebevědomí. Petr v bráně několika zákroky podržel tým, obrana 0:6 kmitala v devítí metrech jako politá živou vodou. Dostali jsme se na koně, a přestože Dánský trenér nasadil to nejlepší co měl, už jsme s výsledkem odmítli hazardovat a nepolevili.

Sobota 10:35 - hala Břve  Stuttgarter Kickers : TJ Sokol Újezd u Brna 13:18 (7:10)

  Druhý mečbol odvrácen. Tento zápas se odehrál v krásné hale v Břvích. Kluci od první minuty nastoupili plně koncentrovaní, protože věděli, že pouze výhra nám udrží naději na postup do A-finále. Tentokrát kralovala obrana. Borci hráli anticipační obranu 0:6, tak dobře, že nás chválili i domácí příznivci házené. Pravda, soupeř měl doposud pouze jednu remízu, ale házenou hrát uměl. Velikou nevýhodou našeho soupeře byl vzrůst. V průměru byli ještě menší než my.

Sobota 17:35 - hala Chýně   TJ Sokol Újezd u Brna : HSG Eckbachtal 11:16 (7:7)

  Poslední mečbol byl dlouho vyrovnaný. Kluci předváděli snad nejefektivnější obranu, co kdy hráli. Hráli tvrdě, nekompropisně a přitom čistě. Díky tomu jsme těžili z rychlých přechodů do útoku.
  V druhém poločase už nás soupeř přečetl. Aktivními náběhy vytvořil tlak na obránce 2, 3 a 4 v jedné části našeho brankoviště a poté prošel 1 na 1 na obránce č. 5, který dva volné metry na každé straně neubránil. Náš útok do postavené obrany 1:5 už nebyl ideální, protože chyběl pohyb bez míče. Clonu na vysunutého hráče jsme zkusili jen 2x, takže jsme ani neskórovali, ani neubránili a soupeř zaslouženě zvítězil.

     Hodnocení základní skupiny: Rozehrávali jsme se pomalu. Rezervy jsme měli i proti Rudaru, ale ten byl herně mnohem dál. Nejvíc tak může mrzet prohra s HK Kúpele Bojnice, protože tady jsme body soupeři vysloveně věnovali. Další zápasy už začala šlapat obrana a rychlé přechody do útoku, takže už jen proto splnil turnaj svůj účel


TABULKA ZÁKLADNÍ SKUPINY MA05

20191804 PHC 2019 Tabulka základní skupiny MA05 (st dorci)    Tři prohry nás odsunuly do B skupiny, kde můžeme bojovat o umístění od 25. místa. V této skupině se hraje způsobem náhlá smrt, takže stačí jediná prohra a turnaj pro nás končí.
    První nedělní zápas nás čekal až od 14:05. Volné dopoledne jsme využili k návštěvě zápasu starších žáků, ale moc štěstí jsme jim nepřinesli. Pražské vzdálenosti nás donutily ihned po zápase odcestovat, protože do "naší" haly to trvalo 105 minut. Někteří remcalové v týmu si stěžovali, že trávit dopoledne na cestách je nebaví a že by raději spali, ale nevěřím jim to a beru to jako kamarádské popichování 😋.
    

OSMIFINÁLE B

Neděle 14:05 - hala Chýně   TJ Sokol Újezd u Brna : Stuttgarter Kickers 18:8 (10:4)

  Čtvrté místo v základní skupině nás automaticky generovalo do osmifinále skupiny B, takže jsme zápas v šestnáctifinále přeskočili. V dopoledním zápase porazil Stuttgarter Kickers svého soka z Diskofile Fætre HK (byl to tým složený speciálně na PHC, podobně jako THW Academy Bystrc 😊), a tak jsme se setkali se stejným soupeřem podruhé.
   Kluci nic nepodcenili a díky výborné obraně jsme protihráče bez problémů převálcovali.

ČTVRTFINÁLE B

Neděle 16:25 - hala Chýně   TJ Sokol Újezd u Brna : TJ Sokol Cífer 17:20 (7:10)

  Soupeřův tým nepostrádal několik reprezentantů Slovenska a bylo to vidět. Od úvodního rozcvičení, přes pokřik a od první vteřiny zápasu předváděli šou pro diváky. Brankaři se střídali po góle. K vidění byly nahazovačky nad brankoviště. Hráči ze všech postů občas stříleli s otočkou o 360 stupnů. Prostě hra na efekt.
  Naši hráči se snažili držet krok. Slováci občas parádičky přehnali, ztratili míč a to byla šance po nás. Díky rychlým přechodům s úspěšným zakončením jsme se drželi na dostřel. Je ale pravdou, že soupeř to pojal trošku jako exhibici. Nebránili naplno a brankaři také nebyli úplně koncentrovaní. Když jsme se výsledkově moc přiblížili, zapnuli a rázem to byl jiný tým. Od nás jim mohl konkurovat jen Atom a trošku Lukyn. Oni takové hráče měli všechny.

20191804 PHC 2019 Pavouk skupiny B (st dorci)

ZÁVĚR

  Touto prohrou byl pro nás turnaj minulostí. Přesunuli jsme se do školy a na večeři zjistili, že vypadla i Telnice. Protože kluci chtěli jít ráno mrskat, zavolali jsme si pro autobus a dali všem rozchod. Ve 22:00 Rozsíval Travel přistavil bus, my předali třídy a už nás čekala jen cesta pro Telnické a potom domů. Do Újezdu jsme se dostali v 02:30 a konečně se mohli vyspat 😊.
  

 [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Trenéři | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor