1555 (1555 hl.)

Celkem hlasovalo: 19155

29.09.2019 Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice (muži)
Vydáno dne 30. 09. 2019 (178 přečtení)

29.09.2019 Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice (muži) 20190929 muži vs HK Ivančice - foto Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice 32:27 (17:15)

Historicky první výhra ve druhé lize.

Čekal nás vůbec první druholigový zápas na domácí půdě (v Telnici) proti nepříjemnému soupeři z Ivančic. Do zápasů nastoupilo 15 hráčů tedy o jednoho méně, než je povoleno. Do svého prvního druholigového zápasu zasáhli hráči Michal Staňa, Filip Zourek a Jiří Frimmel. Posledně jmenovaný však z nich měl svoji premiéru nejúspěšnější, když vstřelil 5 gólů ze 6 střel.

Do zápasu jsme vstoupili namotivováni posledním docela povedeným zápasem, když nám, k poražení Bohunic scházel jen pověstný kousek. Chtěli jsme předvést podobně bojovný výkon, a nejlépe ho ještě o něco vylepšit.

Začátek zápasu se nám, co se týče útoku, velice povedl. Celý první poločas nás opět táhl Zdenek Suchomel, který to tam pálil, co to šlo a Maroš na křídle zkoušel co mu obrana dovolí a tak i on si dal pár pěkných gólů. Bylo to podobné jako v Bohunicích, jenom obrana byla v některých případech dost chabá. Hráči z Ivančic točili pořád 3 stejný signály dokola, i když byly viditelné, podařilo se jim z toho asi 7 skórovat a naši nebyli schopni tyhle střely eliminovat.

Na začátku druhé půle jsme se víc začali věnovat obraně, protože útok, až na pár chybiček, šlapal výborně. Ostrostřelce zápasu z Ivančic, střeďáka, který má hrát Extraligu za Maloměřice, se nám podařilo částečně odstavit, až když se ho ujal výborný obránce Jiří Frimmel, který mu nedal ani centimetr prostoru. Naopak, koho se nám nedařilo vychytat ani ubránit, byl Ivančický křídelník, který nám nasázel 9 gólů, což vývoji zápasu ani tolik nevadilo.

K výborně hrajícímu Zdeňkovi Suchomelovi se konečně přidal i David Šilhavý, který se konečně vzchopil a nasázel i pár pěkných gólů, konečně i z dálky 😊. Druhá půle byla, co se útoku týče ještě o něco lepší než ta první. Zato v poslední 10 minutovce hořela obrana, ale naštěstí jsme měli střelecký den, tudíž ani to nás nerozhodilo. Dařilo se nám dávat góly jak v přesilovkách, tak i v oslabení. Na Jirku v bráně byl opět spoleh. Ke konci zápasu dostal příležitost i náš staronový hráč Michal Staňa, dát si svůj první gól za muže. Latec ho poslal poslal na sedmičku, kterou se mu ale proměnit nepodařilo, a tak si na svůj první gól musí ještě chvilku počkat 😊.

Nakonec přes trošku bláznivou koncovku plnou chyb a oboustranného vylučování, jsme tu historicky první výhru ve 2. lize nakonec vybojovali a vyhráli 32:27.

Všechny kluky musím pochválit za bojovnost, která je provázela po celý zápas, je to sice pěkná výhra, ale je to teprve druhý zápas sezóny, takže kluci musí ještě zamakat na lepší obraně a bojovat ve stejném duchu i nadále. Náš nejlepší střelec byl opět Zdeněk Suchomel, který dal 9 gólů a hned po něm David Šilhavý a Maroš kteří oba měli po 6 gólech 😊.

Příští týden 5.10.2019 v 17:00 jedeme ven a vyzveme trápící se Kuřim, která je po docela úspěšné loňské sezóně letos po 2 kolech zatím bez bodu.