| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žačky | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 19/20
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
8781 (8781 hl.)
časová osa gólů
1744 (1744 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
2139 (2139 hl.)
fotky
4083 (4083 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
1692 (1692 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
1697 (1697 hl.)

Celkem hlasovalo: 20136


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


5.10.2019 Sokol Telnice - SKKP Handball Brno (ml. dorci)
Vydáno dne 06. 10. 2019 (314 přečtení)

5.10.2019 Sokol Telnice - SKKP Handball Brno (ml. dorci) 20191005 ml. dorci Telnice vs. SKKP Handball Brno - přehled Sokol Telnice - SK KP Handball Brno 33:32 (14:19)
    Po smolné prohře v minulém kole v Hustopečích jsme se utkali na domácí půdě s ambiciózním celkem SKKP Brno. Očekávání nebyla velká, soupeř při předzápasovém rozcvičení vzbuzoval docela respekt a to nejen výškovou převahou.

    Jak je už u nás tradicí, začátky zápasů a vůbec první poločasy nám moc nejdou. Soupeř nás přehrával zejména naučenými signály, kterých má v repertoáru opravdu mnoho. Ne, že bychom vyloženě propadali, ale obrana byla z naší strany hodně slabá. Přestávkový výsledek 14:19 nedával moc nadějí do druhé půlky, myšlenky na nějaký zvrat dosavadního scénáře asi neměl nikdo. Ale přesto ke zvratu nakonec došlo a kluci ukázali v druhém poločase bojovného ducha a opět se potvrdilo, že tenhle tým má obrovský charakter! Konečná vydřená a vybojovaná výhra 33:32 kluky jistě pozitivně nakopne do dalších zápasů! Je vidět, že souhra v nově složeném týmu si začíná sedat, kluci spolu komunikují a snaží se vyhovět si, hledat se (někdy až přehnaně, ale i to si ještě sedne). Ale to jsme už v závěru, pojďme si přiblížit průběh druhé půlky.

    Ne, že bychom do druhé půle vlétli jako uragán, ale očividně jsme přitvrdili v obraně. Po několika minutách jsme dotáhli skóre téměř k remíze, abychom opět výrazněji prohrávali. Začali jsme však hrát koncentrovaněji a přesněji a dařila se střelba ze všech postů. Soupeř, který cítil, že ztrácí kontrolu nad zápasem znervózněl a rezignoval na všechny dosavadní nacvičené signály a snažil se to urvat individuálně přes své nejlepší hráče. V naší hře konečně došlo ke klíčové události, kdy David Víška konečně pochopil, že je potřeba, zejména ve vypjatých momentech, ulevit Markovi Popelovi – 10 branek tím, že to vezme na sebe. David se toho zhostil dokonale, vsítil 33 vítězný gól a jeho dalších 7 branek dalo by se říct přišlo, vždy v ty pravé okamžiky, kdy se zápas lámal a soupeř čekal hrozbu od Marka, ale ono to přišlo z jiné strany! Ale nebylo to samozřejmě jen o těchto dvou, výrazná branková podpora přišla i od Tomáše Jahody – 5 branek a Ondry Doležala – 4 branky a dalších 4 úspěšných střelců. A také naši pivoti dnes byli oproti minulému zápasu hodně vidět. Samostatnou poznámku si pak zaslouží výkon brankáře Honzy Dufka, který v rozhodujících chvílích vytáhl famózní zákroky, které nakoply celý náš tým a soupeře srážely do kolen.

    Závěr zápasu, David střílí a upravuje skóre na 33:32, 1:45 do konce, SKKP jde do útoku s cílem vyrovnat, ale ještě si bere si time na uklidněnou. Poté, co po celý zápas byli v pozici lídra, se najednou ocitají v opačné pozici, s tím, že musí vstřelit branku. Naši kluci dostávají jasný pokyn – za každou cenu ubránit a nedostat gól. Ta minuta a 45 vteřin trvala docela dlouho, soupeř to zkoušel individuálně a s podivem hlavně přes Marka, který má však v obraně velkou sílu a soupeře nepustí. A potom z křídla přes Michala Gajdu, který však svého soupeře napřed ubrání, aby ho poté nechal neúspěšně zakončovat z těžkého úhlu. Navíc ho dovede do stavu takové frustrace, že tento hráč si musí hrubě nesportovně verbálně ulevit. Ať už byla nadávka adresována komukoli, rozhodčí to zaregistrovali a udělili mu červenou a poté i modrou kartu. 8 vteřin do konce, máme míč, soupeř je na kolenou a ani se nesnaží napadat naši rozehrávku. Je dobojované, vítězíme, kluci bujaře oslavují své vydřené vítězství a diváci s nimi! Můžou být na sebe hrdí, dokázali velkou věc!
Svazové přehledy

20191005 ml. dorci Telnice vs. SKKP Handball Brno - přehledFacebookové komenty[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Pavel Víška | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor