| Hlavní stránka | A-tým | St. dorci | Ml. dorci | St. žáci | Ml. žáci | St. žákyně | Ml. žákyně | Odkazy | Ke stažení | Facebook | Sportnect |

  Nábor do oddílu - aktualizace 8/2019
Nábor do oddílu a tréninky

  Pro rodiče a hráče
Předturnajové info
Kalendář akcí

  Naše týmy v r. 21/22
A tým - muži
Starší dorostenci
Mladší dorostenci
Starší žáci
Mladší žáci

Mladší dorostenky
Starší žákyně
Mladší žákyně

Miníci a přípravka

  Vedení odddílu
Bafuňáři a trenéři

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

  Anketa
V článcích mě nejvíc zajímá

komentář
19806 (19806 hl.)
časová osa gólů
2639 (2639 hl.)
hodnocení hráčů a brankařů
3154 (3154 hl.)
fotky
5060 (5060 hl.)
článek mě zajímá celý a už se těším na další :-)
2633 (2633 hl.)
zajímá mě pouze konečné skóre
2591 (2591 hl.)

Celkem hlasovalo: 35883


  Přehledy

Ankety
TOP 15
Fotogalerie

  Vrátnice
Vchod pro redaktory

  Házená na netu
Pro ty, kterým se házená nikdy neomrzí, zde máme tři odkazy na archivy, kde jsou k vidění různé zajímavé zápasy :

Ct 4 sport TVcom Logo ehftv.com


15. - 16.1.2022 Hostivice 2022 (mladší dorostenci)
Vydáno dne 20. 01. 2022 (312 přečtení)

15.1. - 16.1.2022 Hostivice 2022 (mladší dorostenci) 20220115 Turnaj Hostivice (ml. dorost)

15.1. - 16.1.2022 Hostivice 2022


ÚVOD

  O tom, že není špatné hrát dobře, se přesvědčili naši mladší dorostenci. Jako aktuálním vítězům 2. ligy JM, jim totiž byla nabídnuta účast na turnaji pořádaném Sportovním centrem Hostivice. Po dlouhé době covidové, to byl první vícedenní turnaj a většina kluků byla pro. Abych byl přesný, pro byli všichni, ale některým rodiče naordinovali jiný program.

ZÚČASTNĚNÁ MUŽSTVA

Házená Třeboň
Lions Hostivice
HK TJ JM Chodov
Liberec Handball
TJ Sokol Újezd u Brna


ZÁPASY

  Turnaj jsme zahájili vítězně, když jsme porazili Liberec Handball 32:20. Na to, že se hraje 2 x 22 minut to byl fičák. Díky rychlému přechodu do útoku jsme vedli od první minuty. Trošku jsme nechali soupeře nadechnout na začátku druhé půle. Zvolněním hry se Liberec dostal na mínus 3 branky, ale víc jsme nedovolili. Poté jsme zabrali a definitivně odskočili. Za hodinu nás čeká další zápas, teď se ubytováváme. Tohle je komůrka trenérů.

  Druhý zápas proti domácím Lions Hostivice začal rozpačitě. Kluci je viděli hrát a věřili si na ně. V reálu se přehnané sebevědomí projevilo a v páté minutě jsme prohrávali 2:4. Soupeř nebyl lepší, ale nebyli jsme schopní dát branku, protože jsme tvrdošíjně trefovali brankáře. Následoval time a vrácení hráčů zpět na palubovku, myšleno na zem. Hra se uklidnila, přestalo se vymýšlet a týmová hra slavila úspěch. Skóre se pozvolna překlopilo na naší stranu a už na ní zůstalo. Protože si borci věřili, stále byly k vidění ptákoviny. Díky tomu soupeř stále věřil ve zvrat a výhra 29:25 nás stála zbytečně moc sil. Teď už jsme po obědě a trenéři i po nápoji.

  TJ JM Chodov, aktuální lídr 2. ligy Čechy, divize jihovýchod, byl náš dnešní třetí a zaroveň poslední soupeř. Soupeř se prezentoval hlavně střelbou ze střední vzdálenosti, kterou jsme nedokázali eliminovat a dobrým brankářem, kterého jsme měli problém překonat. Hrála se neskutečně bojovná házená. Oba celky si hrábly na dno fyzických sil a poločasová remíza 12:12 potvrdila , že jsme narazili na soupeře sobě rovného. Do druhé půle jsme vysununuli obranu na 3:3, ale agresivita chyběla. Ta se dostavila až cca 10 minut pred koncem, ale pak to stálo za to. Kluci začali přerušovat akce a střelci přestali střílet z volné ruky. Ruku v ruce s tím se logicky zlepšila úspěšnost brankářů. Celý tým hrál úžasné, ale za vypíchnutí stojí proskok Matěje Kachlíka. Obránce však nebyl žádné ořezávátko a zavřel mu cestu. Zjistil však, že zastavit vystřelenou dělovou kouli není jen tak. Výsledkem střetu byla branka , korunovaná srážkou hlav. Zatímco Mates, ustál souboj jakž takž se ctí, soupeř potupně opustil kolbište s rozbitým nosem, ze kterého crčela krev. Jeho nepřítomnost byla krátká, ale pár minut v útoku chyběl. I díky tomu jsme převzali otěže hry a dokráčeli k výhře 23:20. Byl to nádherný zápas se závěrečnou oslavou v šatně. Poté následovala sprcha a pokračování oběda.

  Poslední zápas na turnaji byl zároveň přímý boj o prvni místo, neboť se potkaly dosud neporažené týmy. Utkání nabídlo souboj náročný nejen fyzicky, ale i psychicky. Oba celky slušně bránily a měly i pestrou útočnou hru. Polocasové skóre 12:12 vyrovnanost duelu potvrzovalo. My jsme hráli anticipační obranu 0:6, Třeboň se snažila o branu kombinovanou 1+1:4. Na osobce byl Flajša a my hledali způsob, jak ho dostat do hry. Pokusy o clonu na vysunutého hráče měly úspěšnost tak 50%. Naštěstí Martin není jediný kvalitní hráč a úspěšně zakončit umí i jeho spoluhráči, tedy pokud netrefí brankaře. V obraně jsme čelili chytré kombinační hře, kdy se soupeř dostával u našeho pátého a šestého obránce do přečíslení 3:2 😀. Od momentu, kdy kluci pochopili, jak tuto kombinaci branit, se v dálce začala rýsovat světlá budoucnost. Dosud vyrovnaný zápas, jsme pomalu začali přetáčet na svou stranu. Čtyřicet vteřin před koncem, za stavu 29:26, jsme brali tajm. Cílem bylo dohrát na soupeřově polovině a zakončit těsně před závěrečným hvizdem. Vyšlo to poprvé na turnaji. Dvakrát jsme se nechali přerušit a následovala dvojitá nahazovačka. Sice jsme neuspěli, ale k ohrožení naší branky už nedošlo. Zazněl hvizd ukončujici zápas a my mohli slavit 😃. [Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Luděk | Komentáře: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek

Tento web byl vytvořen díky redakčnímu systému phpRS, Layout je upravený Beach. Logo vytvořil Doktor