14.2024 Legata Hustopeče - TJ Sokol Újezd u Brna (muži)

Střelecké trápení se šťastným koncem.

20240414 Legata Hustopeče P

Komentář

Do Hustopečí jsme odcestovali v nejsilněší sestavě, což svědčí o velkém zájmu všech hráčů nepodcenit posledních pár zápasů. Za toto odhodlání patří borcům velký kredit, ovšem už menší kredit za předvedenou hru. Neberme však další kritiku našeho výkonu proti poslednímu celku tabulky moc vážně, vždyť vytížení některých našich hráčů je v těchto týdnech enormní. Třeba duo Kachlík – Krošík, které pomáhá zachraňovat Extraligu v Majlontu, hraje teď 3 krát v týdnu a tak odevzdat vše v tomto zápasu by bylo hazardem s jejich zdravím a v podstatě to nebylo vůbec třeba. Podobně jsou na tom i dorostenci z SKKP Brna, kteří také finišují svoji dorosteneckou soutěž. Ano, dá se říci, že nám na výhru stačil výkon tak na 80% a nebýt naší neuvěřitelné smůly v zakončení, tak mohlo být nakonec naše vítězství daleko výraznější. Musím však vyzvednout Honzu Pešáka, ten bez ohledu na okolnosti šel do zápasu na 100%.

Do Hustopečí dojelo dobrých 20-30 fanoušků Újezda, což se musí ocenit. Avšak žádnou velkou radost prvních 15 minut neměli, neboť co jsme dokázali neproměnit, to bylo místy až legrační a absurdní, stejně tak jako počet tyček, které jsme nastřelili. Proto také domácí v 10. minutě vedou 6:4. V 16. minutě, za stavu 7:7, jsme se dostali na pomyslné střelecké betonové dno nekonečně hluboké bažiny a od toho pevného dna se můžete už jedině odrazit směrem vzhůru, hlouběji už klesnou ani nelze... Zlepšili jsme efektivitu střelby, avšak hra samotná moc krásy nenabídla. Konečná výhra o 9 branek byla utrápená, ale počítá se. Avšak znovu opakuji, újezdský fanoušek je namlsaný a neobjektivní a chtěl by vidět borce jezdit po zadku celých 60 minut. Avšak s přihlédnutím ke všem okolnostem je vše prominuto a zapomenuto, újezdský fanoušek přece není až zase takový blázen 😊.

Hned po utkání jsme se s Alešem Flajšingerem a Jarem Jirgalou přesunuli na zápas Telnice – HBC Olomouc, neboť ve vzduchu visela další možná bodová ztráta našeho konkurenta v boji o první místo na nevyzpytatelném telnickém kluzišti. No, stučně řečeno Olomouc nedala Telnici skoro žádnou šanci a soustředěným a agresivním výkonem si došla pro jasnou výhru o 6 branek. Soutěž je dlouhá a KAŽDÝ si vybere slabší chvilku, to je jasná věc. Avšak hlava fanouška nebere, že my porazíme jasně Kuřim na jejím hřišti jen v 7 lidech, aby pak Kuřim vyhrála v Olomouci. A v tom je asi krása a zároveň i krutost házené. Nikdo nemá nic jisté až do posledního zápasu, a proto si važme v jaké tabulkové pozici se nyní nacházíme a do posledních 3 zápasů dejme opravdu všechno. My fanoušci i Speedy-Pop budeme v neděli 21.4. v 15:30 nachystaní na Prostějov, takže v tom borci nebudete rozhodně sami!

05.05.2024 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Kostelec n.H. - HK (muži)

Od první ligy už nás dělí jen baráž 😊.

20.4.2024 Žákovská liga - 5. kolo turnaje

Nová Městská hala se dočkala dalšího vrcholu. Žákovská liga, což je mistrovství ČR starších...

21.04.2024 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol II Prostějov (muži)