10.03.2024 TJ Sokol Újezd u Brna - HK Ivančice (muži)

Neporazitelnost na naší domácí palubovce v letošní sezóně pokračuje.

20240310 Vangl-P (muži)

Komentář

Další domácí zápas a další přesvědčivé a vítězné představení našich mužů. Neporazitelnost na naší domácí palubovce v letošní sezóně pokračuje. Doma je prostě doma a v aktuálně nejsilnější sestavě a s podporou zaplněné haly náš hráčský orchestr hraje jako z partesu! Škoda, že jako z partesu zatím hraje i HBC Olomouc a to nejen na jejich domácím hřišti, ale i na hřištích soupeřů. No ještě není všem dnům konec, máme ještě 7 kol do konce soutěže a jak říkal Jaroslav Bagr Konečný "věděj pane, von je ten balón kulatej a na hřišti se může stát všechno".

Ivančice k nám dojely bez svého nejlepšího hráče, aktuálního nejlepšího střelce celé II. ligy Martina Slaného (112 branek ze 14 zápasů), což pro ně bylo velké oslabení, neboť rozehrávky většiny jejich šablon jsou šité na míru pro tohoto vyjímečného zakončovatele a bombera k pohledání. Náš nástup do utkání, je tradičně drtivý a už za stavu 3:0 pro nás si hostující trenér Zdeněk Missbach bere time, protože jeho svěřenci asi neplní stanovenou taktiku. Tento time však nepřinesl žádnou změnu, poločas končí 18:9 pro nás, tedy velký kredit pro naší obranu – 9 branek za poločas je výborná vizitka pro naši defenzivu. Jirka v bráně doslova čaruje a maže jeden pokus hostů za druhým, navíc z bloků obrany a úspěšných zásahů gólmana získáváme spoustu rychlých protiútoků, kdy občas až 3 naši hráči jsou osamoceni na půlce soupeře. Dívá se na to dobře, i když občas nějakou tu tutovku tradičně zazdíme...

Druhá půle se podobá té první, ale přibývá ostřejších zákroků, a protože rozhodčí hned na začátku nepochopitelně šetřili žlutými kartami, tak hráčům nanastavili potřebné mantinely. Naše červená pro Michala Gajdu je pak jen logickým vyústěním, avšak příště je třeba udržet nervy na uzdě a nenechat se strhnout Míšo ????. Při pohledu na zápis z utkání je vidět, že góly si rovnoměrně rozložili mezi sebe všichni naši tradiční střelci, sestava se hodně točila s ohledem na vytíženost našich borců v extralize (Majlont) a I.lize staršího dorostu (SKKP Brno). Hráči si domácí zápas tradičně užili a bylo-li by třeba (jakože nebylo), určitě by zařadili i vyšší stupeň rychlosti a dravosti. Vydařený domácí zápas ve všech směrech a jedeme dál, vždyť stále je o co hrát!

V příštím kole zavítáme na hřiště SK Kuřim, kde to nebude vůbec lehké, vždyť Kuřim na jaře porazila Hustopeče, Prostějov, Bránice i Kostelec a padla pouze na hřišti Telnice. A když jsme u té Telnice, tak ta nás čeká doma – netradičně v sobotu 6. 4. v 17:00. Hala bude určitě plná k prasknutí, vždyť půjde o tradičně pikantní a vypjaté derby dvou házenkářských bašt a v hledišti i na hřišti se na chvíli stanou nesmiřitelnými protivníky příslušníci rodin, kamarádi, spolužáci a bývalí spoluhráči... A na příštího půl roku zase bude při společných setkáních o čem debatovat a na co vzpomínat a vzájemně se hecovat ????.

21.04.2024 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol II Prostějov (muži)