21.04.2024 TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol II Prostějov (muži)

Bez bubeníků to nebylo ono. Až s jejich příchodem se vše dostalo do normálu 😊

20240421 Sokol II Prostějov P

Komentář

Do zápasu proti předposlednímu Prostějovu, který zatím získal v celé soutěži pouze 2 výhry, nastupujeme v silně okleštěné sestavě. Chybí dorostenci z SKKP Flajšinger, Pešák, Ritter a Dostalík, kteří mají v podobný čas ligový zápas v Zubří. A aby toho nebylo málo chybí i Tejzr. Prakticky vzato, chybí jeden brankář, jedno levé křídlo, 3 ostré spojky (z toho 2 střelci a tvůrci hry a jeden velezkušený univerzál hrající i na pivotu). Fanoušek znalý pouze gólových statistik, by na základě těchto absencí mohl lehce propadnout dojmu, že to dnes budeme mít velmi složité a dokonce by se mohl strachovat i o konečný výsledek. Avšak méně je někdy více, neboť takto muselo být všem hráčům hned od začátku jasné, že to bude pouze na nich, a že spojky Kachlík, Krošík a Horký dnes prakticky neslezou ze hřiště.

Abychom však pouze nehořekovali nad našimi absencemi, dnes jsme měli přece jenom jednoho výjimečného hráče navíc. Letos podruhé se v našem dresu představil Robas Halíček, náš odchovanec, který je oporou extraligového Nového Veselí. Pro připomenutí, ještě vloni nás Robas posílil v domácím zápasu také právě proti Prostějovu a tehdy jsme byli svědky naprosto ojedinělého úkazu, kdy pravé křídlo vstřelilo 20 branek v jednom zápasu. No dnes z toho bylo "jen" 7 fíků, avšak ten dopad, který na naše mužstvo měla Robasova přítomnost na hřišti, ten byl jednoduše obrovský a neměřitelný. Myslím, že Kachlík, Krošík, Víška a Gajda si v hlavách připomněli, jak právě s Robasem hrávali velké zápasy ještě za žáky a jak všichni společně, ještě s gumovým míčem začínali jako malí caparti na venkovním asfaltovém hřišti. A nyní, zase spolu, už ale v nové újezdské hale a již v kategorii mužů, dnes společně rozehráli ten nám známý a zatraceně pohledný házenkářský koncert a ujistili diváky i sami sebe, že ušli od těch minižáků dlouhou cestu, a že se z nich stali mistři ve svém oboru 😊.

Začátek zápasu nebyl z naší strany moc dobrý, neproměňováním šancí v prvních 10 minutách jsme lehce navázali na minulý zápas v Hustopečích. Avšak již konečné poločasové skóre 19:11 nám dodávalo potřebný klid. Co jsme však hrubě podcenili byl nástup do půle druhé, kdy jsme hostům nepochopitelně dovolili už v 35. minutě se přiblížit se na 19:16. Samozřejmě do nějaké paniky bylo stále proklatě daleko, ale bylo jasné, že někdo bude muset zavelet k obratu v naší hře. A zde si dovolím zmínit jeden moment, který jsem viděl právě jako zlomový. Byl to právě Robas, který za stavu 20:16 ukořistil v naší obraně míč a ačkoli měl před sebou 2 obránce, vydal se do samostatného trhákového výletu na soupeřovu branku. Svou rychlostí dokázal oba obránce obejít a elegantně zakončit, avšak jeho průnik byl velice riskantní vzhledem k možnému kontaktu s těmito obránci. Od této chvíle už z nás opadla veškerá nervozita a zejména duo Kachlík – Krošík začalo hrát jako v těch žácích a z obrany Prostějova si udělalo doslova trhací kalendář. Ale nebylo to samozřejmě jen o těchto dvou, ale o spolupráci celého mančaftu. 40 branku byl pak Atomem doslova donucen vstřelit ze sedmičky David Víška, ačkoli se k exekuci vůbec neměl 😊. Z týmu hostů je nutno vyzdvihnout výkon Jiřího Kosiny – 12 branek. Jeho několik klasických podstřelů lze nazvat jednoduše fenomenálními!

Musím zmínit ale ještě jeden moment, který lze vnímat jako zlomový, a který jsme s diváky nelibě vnímali celou první půlku. Bubny, bubny, bubny! Bubeníci! Už nikdy, rozumíte? Nikdy nesmíte na domácím zápasu od začátku chybět! Vždyť nástup našich hráčů na palubovku bez zvuku bubnů, to je jako když se pozůstalí scházejí ke smutečnímu obřadu. Všichni jsme na ten rámus zvyklí a bez bubnů, to prostě už nikdy nebude ono a i kdyby si Speedy-Pop Zoran prst v p....i zlomil, tak nevykouzlí tu potřebnou atmosféru, kterou vnímají nejen fanoušci, ale především i hráči. Neznám ten pravý důvod, proč dnes bubny začaly dunět až okolo 40 minuty, ale teprve těch posledních 20 minut to byla házená, na kterou se chodíme dívat a kterou chceme vidět, slyšet a cítit všemi našimi smysly!

A jak to bude tedy dál? Protože HBC Olomouc také vyhrála, musíme ve zbývajících 2 zápasech získat alespoň 3 body. Sobota 27.4. v 18:00 hrajeme v Nových Bránicích, kde to nikdy nebylo lehké. Malá a nízká nafukovačka s autovými čárami proklatě blízko od laviček s diváky. Kdo může, tak přijeďte podpořit naše borce a kdyby si třeba i bubeníci chtěli udělat sportovně-hudební výlet, nebylo by to vůbec od věci 😊!

05.05.2024 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Kostelec n.H. - HK (muži)

Od první ligy už nás dělí jen baráž 😊.

20.4.2024 Žákovská liga - 5. kolo turnaje

Nová Městská hala se dočkala dalšího vrcholu. Žákovská liga, což je mistrovství ČR starších...