18. kolo, sobota 06.04.2024, 17:00

TJ Sokol Újezd u BrnaSokol Telnice

39:23 (18:13)
Pavel Víška | | Muži

6.4.2024 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Telnice (muži)

Dnes to byla parádní jízda.  20240406 Telnice P

Komentář

     Už ani nevím, kolikrát jsem psal článek k derby Újezd – Telnice. Většinou jsem musel dát kredit našim sousedům, vloni to byla dvakrát remíza a letos na podzim jsme si po opravdu dlouhé době užili vydřenou výhru v Telnici o 3 branky. Ale dnes, dnes to byl opravdu výjimečný a nezapomenutelný zážitek, který si zaslouží trochu té expresivity... Bratr Ťam mi hned po zápase nabízel výstižný titulek k tomuto článku "Zabíjačka před halou, zabíjačka v hale", nebo "Outdoorová zabíjačka měla indoorové pokračování". Před zápasem samotným totiž v prostorách před halou probíhala akce Pepíčkova řeznictví, která asi symbolicky předznamenala i průběh zápasu samotného 😊. K tomuto našemu domácímu mači, který byl právem označovám jako zápas roku, se váže tolik předzápasových debat, sázek, a predikcí, které by vydaly na samostatný článek. Nechme však stranou kdo se s kým a o co vsadil, ale z konečného výsledku je asi jasné, že Pilsner Urquell se bude pít na Sokendě v Újezdě 😊!

     Už samotná předzápasová atmosféra napovídala, že dnes budeme svědky spousty novinek a dočkáme se několika překvapení. V hledišti a při nástupu mužstev jsme mohli poprvé vidět naši novou opravdu velkoformátovou oddílovou vlajku, která jako doplněk k bubeníkům posouvá náš kotel o další level výše. A to je prý do budoucna ve hře snad i nějaký malý trumpetista 😊! Do kůže Speedy-Papa se tentokráte oblékl ten, do něhož by to opravdu nikdo neřekl – bratr Zoran nejstarší se nějakým záhadným způsobem dokázal vměstnat do tohoto kostýmu a co je zarážející, tak se nakonec dokázal z tohoto kostýmu i vysoukat a to prosím bez jakéhokoli poškození kostýmu samotného! Jelikož je tělem (specifické pohybově-taneční nadání) i duší "komediant", tak Speedy dnes dělat o přestávkách takovou show pro diváky, kterou snad můžeme vídat jen při zápasech basketbalové NBA. A další novinka – bratr Luba alias DJ LUK za mixážním pultem se staral o hudební vložky, které diváky a hráče dostávaly do patřičného varu! Dokonce nám Luba pustil song, který "složila" umělá inteligence (AI) – byla to ta "Újezd, hoši pojďme do toho" hraná těsně před začátkem zápasu... Slavnostní předzápasová gratulace Luďovi Kubátovi ke krásným šedesátinám, pak byla dalším silně emotivním momentem. V hledišti více než 250 natěšených fanoušků všech věkových kategorií a profesí (duchovního nevyjímaje), které spojuje fanouškovství k našemu týmu. No uznejte, před takovým publikem a před takovou energií se nelze našim hráčům divit, že nám předvedli mistrovský výkon, který zaslouží velké uznání a poděkování. Dnes to bylo opravdu fantastické splynutí hráče a fanouška, korunované pozápasovou informací z paralelně probíhajícího utkání Olomouc – Kuřim, které dopadlo výsledkem 27:32, což znamená, že AKTUÁLNĚ JSME V ČELE TABULKY S NÁSKOKEM 1 BODU PŘED OLOMOUCÍ!

     Do zápasu samotného nastupujeme s několika hráči, které trápilo zranění, avšak nikdo z opor nechybí. Začátek je z naší strany mírně nervózní, velké chyby sice neděláme, ale nehrajeme to co umíme a spostu věcí nám nevychází. Až do 15. minuty stále prohráváme o 1-2 góly. Pak se chvíli skóre motá na remízových stavech, abychom v poločase vedli už 18:13, takže v přestávce panuje mírný optimismus. Nástup do druhé půle je však z naší strany impozantní, přidáváme gól za gólem a ve strojovém tempu přeřazujeme na stále vyšší a vyšší rychlostní a výkonostní stupeň, zatímco soupeř uvadá a odpadá. Konečné skóre + 16 branek je možná kruté pro soupeře, ale je reálným odrazem výkonu obou týmů. Celý druhý poločas je na našich hráčích vidět obrovské chtění a sebevědomí, ale zároveň i veliká radost ze hry a celková uvolněnost a užívání si každé akce a každého okamžiku zápasu. Lavička doslova žije s kluky na hřišti, všichni se navzájem podporují a přejí si úspěch. Těžko jmenovat a vyzdvihovat jedince, toto je fantastický týmový duch a výkon. Z pohledu stylu hry a taktiky obou mužstev lze asi říci, že my, při kvalitě a hloubce našeho kádru, jsme dokázali rozložit odpovědnost za výkon na všechny hráče, zatímco hosté hrozili jen omezeným počtem borců. Zatímco my jsme dokázali připravit a dohrát akci s kýmkoliv na hřišti a na jakéhokoliv našeho zakončovatele a aplikovat širokou paletu šablon a zakončení, tak hosté se utápěli ve schematické hře jedné šablony, kdy ovšem finálnímu zakončovateli to málokdy dokázali připravit a naservírovat, jak by bylo potřeba. Telnické ostrostřelce Davida Popelu a Ondru Jahodu dokázala naše obrana dokonale eliminovat. Na poslední 2 minuty se do naší brány dostal i třetí gólman Rustam Mikojan, který ze 3 střel nedostal ani jeden gól a shownamsky to dnes s diváky oslavil ve stylu "Christiano Ronaldo". A ačkoli jsem žádné jednotlivce z hráčů v poli vyzdvihovat a jmenovat nechtěl, tak u všech 3 gólmanů si to neodpustím. Jura Staňa a zejména Lukyn Ritter dnes byli zatraceně dobří a spolehliví, vždyť jen 23 obdržených branek hovoří za vše.

      Radost borců těsně po závěrečném hvizdu byla obrovská, stejně tak jako radost v ochozech. Všeobecná euforie ještě vygradovala, když spíkryně zápasu Boženka (mimochodem, to vyvolávání jména střelce po každém našem gólu, to bylo naprosto lahůdkové, opět jsem se cítil jako na basketu v NBA – tedy, né že bych tam někdy naživo byl...) oznámila do mikrofonu výsledek paralelně hraného zápasu Olomouc-Kuřim, ve kterém nám hosté udělali obrovskou radost!.

     Co nás tedy ještě čeká?
zapasy do konce sezóny

     Pokud získáme ve zbývajících 4 zápasech jarní části alespoň 7 bodů, tak bez ohledu na výsledky zbývajících zápasů HBC Olomouc zůstaneme na 1. místě druhé ligy JM a budeme mít právo nastoupit do play off zápasu proti vítězi druhé ligy SM, což teoreticky aktuálně může být třeba Rožnov pod Radhoštěm, ale to opravdu hodně předbíháme. Vítěz tohoto souboje hraného na dva zápasy (doma/venku), přičemž celkový součet obdržených a vstřelených branek z obou zápasů je rozhodující, postupuje přímo do celostátní 1.ligy. Vše tedy máme opět ve vlastních rukou a bude jen na nás, jak naše letošní krasojízda dopadne. Jak jsem ale dnes viděl kluky na hřišti a pozápasové video z kabiny tak hlad, chuť a vůle po velkém úspěchu je jednoduše obrovská!.TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Rožnov pod Radhoštěm 27:22 (12:10)

Přepište dějiny!!! Újezd u Brna vybojoval v odvetném barážovém utkání proti Rožnovu pod Radhoštěm, postup do...

Soustředění Nové Veselí 2024

Soustředění v roce 2024 proběhne v termínu 11.-17.8. Je určeno pro mladší dorostence ročníků 2008 a 2009 a mladší...

18.05.2024 TJ Rožnov pod Radhoštěm - TJ Sokol Újezd u Brna (muži)

TJ Rožnov pod Radhoštěm - TJ Sokol Újezd u Brna 30:26 (13:13)