30.08.2019 Český pohár, Sokol Újezd u Brna - Sokol Velké Meziříčí (muži)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 01. 09. 2019

30.08.2019 Sokol Újezd u Brna - Sokol Velké Meziříčí (muži) 20190830 1. kolo Českého poháru s Velmezem (muži) - foto Sokol Újezd u Brna - Sokol Velké Meziříčí 32:31 (20:16)


Nechtěli jsme udělat ostudu, a tak jsme vyhráli.

     S postupem našich mužů do II. ligy se nám otevřela možnost zahrát si Český pohár mužů, což je specifická soutěž, která se hraje vyřazovacím systémem a mužstvům nižších soutěží nabízí možnost střetnout se třeba i s extraligovými celky. Pro zajímavost minulý rok třeba Telnice hostila extraligovou Kopřivnici a uznejte, že takový zápas si někteří zahrají jen jednou za život!

     Nás však v prvním kole nečekala žádná Dukla Praha, ale celek z Velkého Meziříčí, se kterým se letos dvakrát potkáme i v naší II. lize. Pohárový zápas nám tedy nabídl konfrontaci s úrovní druholigové házené, se kterou se budeme letos setkávat. Jelikož jsme hráli v pátek v 18:00 a tomuto historickému zápasu jsme udělali i relativně dobrou propagaci, tak v ochozech bylo docela plno. Zvlášť příjemné bylo vidět tváře mnoha bývalých házenkářů, kteří do hlediště zavítali po mnoha letech. Tito fanoušci a znalci házené tak svými komentáři dodali zápasu potřebnou šťávu a v mezích fair-play tak dali soupeři pocítit, kdo je tady domácí. Proslulý újezdský kotel těsně nad lavičkami obou týmů chvílemi doslova vřel a již tak pro hosty tradičně nepříjemný těsný kontakt s fanoušky domácích nabral na intenzitě.

     Jelikož naši borci se na novou sezónu již několik týdnů svědomitě připravovali, vlétli jsme do zápasu jako uragán a velice rychle jsme se ujali několikabrankového vedení, které jsme si hlídali až do konce utkání. Za velkého horka tak visela ve vzduchu otázka, jak dlouho toto zběsilé tempo můžou oba celky vydržet. Naše sestava byla citelně oslabena o Zdeňka Suchomela, jehož do zápasu nepustila administrativně-technická překážka spojená s jeho návratem z Hustopečí do Újezda. Jeho zkušenosti a rozvaha tedy mohly chybět. Štěstí však stálo při nás a vypjatá koncovka zápasu, kde právě absence klidu a rozvahy na naší straně citelně chyběla, však měla pro nás šťastný konec.

     V naší, zejména obranné hře, bylo vidět mnoho slabin, ale naštěstí se nám dařilo v útoku. David Šilhavý vsítil 13 branek s takovou lehkostí, až z toho mrazilo. A další spojka, nová posila našeho týmu Tomáš Synek se 7 brankami měl více než povedenou premiéru! Honza Lattenberg dal také 7 kousků, Marián Hladík 3 a Tomáš Kachlík 2. Tím je výčet našich střelců vyčerpán. Snad jen poznámka k Atomovi, jehož herní houževnatost a hbitost platila jako červený hadr na býka na soupeřovi spojky. Výsledkem byl hrubý útočný faul na našeho benjamínka, který však úmyslný atak loktem s bravurou ustál. Kdyby se v té chvíli začervenalo, soupeř nemohl říct ani popel.

     V bráně další nová posila týmu Jirka Staňa, zažil velice povedenou premiéru a měl několik důležitých zákroků ve správný čas. Co však bylo do očí bijící, je skutečnost, že nám v útoku téměř vůbec nehrají pivoti. Fakt, že žádný z pivotů neskóroval, není až zas tak důležitý, ale to, že naše spojky si vše musely odehrát sami mezi sebou, je na pováženou a v dalších zápasech tomu tak už být nemusí. Spolupráce spojka-pivot je základem házené, snad nějaké řešení najdeme, variant máme naštěstí více. V tomto zápase například nehrál Filip Zourek (hráč Frýdku-Místku a náš odchovanec a ještě starší dorostenec, který v Újezdě bude letos hostovat).

     Přestože jsme celý zápas vedli o několik branek, tak ke konci zápasu se naše vedení smrsklo jen na jeden gól. A kdyby soupeř hloupě nepokazil pokus o rychlý útok nějakých 20 vteřin před koncem, mohl zápas dospět do remízového stavu. V tom případě by se muselo prodlužovat a pokud by se ani pak nerozhodlo, následovali by sedmičky. Sportovní štěstí však stálo při nás, dle průběhu celého zápasu jsme si výhru nesporně zasloužili. V konfrontaci s kvalitou druholigové hry našeho soupeře můžeme hledět do nové sezóny s mírným optimismem.

     Vítězství znamená postup do druhého kola a nás čeká souboj s vítězem zápasu Sokol Juliánov - Sokol Telnice. Předpokládáme, že se z největší pravděpodobností střetneme se sousedy z Telnice! A to bude teprve to pravé derby!

     První zápas sezóny v nekompletní sestavě, první vítězství a očividná radost ze hry. Mnoho povedených momentů, ale i hloupých zaváhání. Mladická dravost Atoma a na druhé straně profesorské výkony našich zkušených borců. Jakou roli bude na hřišti a zároveň i na lavičce jako hrající trenér sehrávat Bagr? Máme nějaké eso v rukávu v podobě na poslední chvíli angažované posily? Bude to našim spojkám stále tak náramně vycházet? A co křídla a pivoti, nezůstanou v ústraní? Ano, na letošní sezónu se musíme jen a jen náramně těšit!Svazové přehledy

20190830 1. kolo Českého poháru s Velmezem (muži)

Facebookové komenty