08.09.2019 Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice (m. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 09. 09. 2019

08.09.2019 Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice (m. žáci) 20190908 - SHC Maloměřice (ml. žáci) - foto  Sokol Újezd u Brna - SHC Maloměřice 29:9 (15:4)


2x víc hráčů, 3x víc gólů 😊.


    Na obrázku pořízeném před začátkem zápasu můžete vidět nábor hráče v přímém přenosu. Soupeřuv hráč spěchající za nedbale hozeným trhákem se mrknutím oka stává hráčem Újezda a hned se s námi hrdě fotí. Jsme ale seriózní oddíl, a protože protihráčů bylo poskrovnu, byl tento zájemce o naše barvy vrácen zpět mateřskému klubu 😊.

    Na posledním tréninku jsme začali zkoušet přechod z obrany 3:3 na mě milejší 1:2:3. Kluci se začali učit zajišťovat, a tak jsme se těšili na ostrou zkoušku. Majlont však přijel s tak malým počtem hráčů, že nás neměl jak prověřit. Snažili jsme se o agresivitu, čímž útok hostů většinou končil u hrotových obránců, takže zajišťující kluci neměli moc práce. Díky ziskům míče si borci aspoň mohli zkusit přechod do rychlého útoku. Zapojil se i brankař Štěpán, ale přesnost nahrávek všech učastníků byla nevelká. Míč buď přeletěl nebo nedoletěl. Přesných projektilů bylo poskrovnu. Mnohem větší úspěchy jsme slavili při spolupráci dvojic a následným proskokem.

    Vysoko jsme vedli, takže jsme o přestávce měli motivační proslov. Novým cílem už nebyla pouhopouhá výhra, úkolem bylo dostat méně branek než v prvním poločase.

    SHC Maloměřice postupně uvadaly. S postupující únavou hostů se snižovala jak rychlost jejich útoku, tak i pozornost a pohyb naší defenzívy. Je pravdou, že Aleš chtěl pošetřit zkušenější kluky na zápas starších žáků, takže na klíčových postech se ocitali nováčci, kteří tuto obranu ještě úplně nepochopili.

    Abych to uzavřel, tak za mě naprostá spokojenost, protože Aleš kluky výborně připravil. Hrají tak, jak jsme se domluvili, že budeme vést přípravu. Znamená to, agresivní obrana, rychlý přechod do útoku na pár nahrávek a kvalitní střelba. Soupeř nás sice moc neprověřil, ale před chvílí zmíněné priority k vidění byly.


20190908 - SHC Maloměřice (ml. žáci) - přehled