20200125 Zimní Pohár - Velké Meziříčí (ml. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 03. 02. 2020

Zimní pohár Velké Meziříčí 25.1.2020 20200125 P1/8 Zimní pohár 2020 VelMez (mladší žáci) 20200125 D1/8 Zimní pohár 2020 VelMez (mladší žáci) 20200125 Zimní pohár 2020 VelMez (mladší žáci)
  V sobotu 25.1.2020 uspořádal házenkářský oddíl z Velkého Meziříčí turnaj pro mladší žáky - Zimní pohár. Do tamní obloukovky zavítalo 8 týmů. Byly vytvořeny dvě skupiny po čtyřech, kde hrál každý s každým. Následně probíhaly mezi týmy umístěnými ve skupinách na totožných místech zápasy o celkové umístění.

  S Tatranem Litovel jsme se setkali na nedávném Chococupu v Kuřimi, kde jsme byli poraženi. Měli jsme jim tedy co vracet. Naše vysunutá obrana se rozkoukávala pomaleji než jsme potřebovali a soupeř procházel díky nahrávkám do běhu. V útoku jsme byli stejně úspěšní, a tak se skóre posouvalo rovnoměrně na obou stranách. Po zagresivnění obrany jsme získali pár míčů a rozhodli z trháků. Vyhráli jsme 17:13

  Zápas proti domácímu "B" týmu byl jednoznačný. Základ stanovil skóre 4:0 a kompletně šel na střídačku. Do hry se dostali začínající hráči a minižáci. Moc mě potěšili, protože udrželi tempo hry, včetně agresivní, hodně vysunuté obrany. Konečné skóre bylo 12:8, takže tato sestava hrálá se soupeřem vyrovnaně.

  V rozlosování turnaje byla po 6. zápase naplánovaná půlhodinová pauza, která se v reálu neuskutečnila. My jsme s ní počítali na poobědové vytrávení. Takhle museli kluci hrát už 30 minut po zbaštění gulášové polévky a řízku se salátem. Někteří se přežrali a moc se jim hrát nechtělo. Utkání proti SK Kuřim se naštěstí neslo v duchu předchozích vzájemných duelů. Ačkoli na spojkách měl soupeř výškovou převahu, obrana fungovala slušně. Přechod do útoku také, takže na výhru 13:8 se hráči ani moc nenadřeli.

  Ve skupině jsme byli první, ale čekalo nás pětizápasové čekání na finálový zápas. Kluky jsme nahnali převléct se do tepláků a pak se čekalo a čekalo. Po zhruba 2 hodinách jsme nastoupili proti Velkému Meziříčí "A". Začátek zápasu jsme prospali. Probudili jsme se za stavu 0:3 a soustředěným výkonem ve všech herních činnostech jsme vývoj utkání obrátili. Ke konci už hráli i mladší kluci a tak mohu s klidným svědomím říci, že ve finále se do hry dostal celý tým. Pravda, hra na dva pivoty, kterou jsme nikdy netrénovali, vypadala, jako bychom ji nikdy netrénovali, ale do konce zbývaly tak 2 minuty. Skóre 14:10 nám zajistilo první místo.

  Následoval vítězný pokřik, dekorování vítězů, nedobrovolné sprchování a cesta domů.

  Všem hráčům, kolegům na lavičce a přítomným řidičům i fanouškům děkuji za nádherný den.


1. TJ Sokol Újezd u Brna
2. TJ Sokol Velké Meziříčí "A"
3. TJ Tatran Litovel
4. HK Ivančice
5. SK Kuřim
6. TJ Sokol Úvaly
7. TJ Spartak Kutná Hora
8. TJ Sokol Velké Meziříčí "B"Facebookové komenty