11.10.2020 Sokol Újezd u Brna - Sokol Telnice (ml. žáci)

Autor: Luděk <kubat(at)cbox.cz>, Téma: G - žáci mladší, Vydáno dne: 12. 10. 2020

11.10.2020 Sokol Újezd u Brna - Sokol Telnice (ml. žáci) 20201011 ml. žáci vs. Telnice - foto Sokol Újezd u Brna - Sokol Telnice 31:22
(poločas 19:15, osobka započítávaná do první půle 12:6)V regionálním derby porážíme Telnici.

    Přestože předpověď počasí na neděli žádné teplotní rekordy neslibovala, kluci si odhlasovali, že chtějí hrát doma. Dlouho to tak i vypadalo, ale déšť ze soboty na neděli, udělal ze hřiště kluziště. Hala v Telnici byla naštěstí zarezervovaná, takže stačilo pár telefonátů a hráli jsme domácí zápas s Telnicí v Telnici 😊.

    Pozitivní bylo, že hráči se na zápas těšili. Bylo to vidět, a už při rozcvičení bylo veselo. Osobní obrana byla neskutečná jízda. Kluci si dokázali vyhovět, uvolňovali se pro míč a přesnými a rychlými přihrávkami nedávali soupeři šanci. V páté minutě jsme vedli 7:2 a já si připadal jako v Hostěrádkách. Potom jsme trošku zvolnili, ale vývoj osobní obrany jsme měli pod kontrolou. Tato část hry skončila 12:6.

    Do klasického zápasu jsme nastoupili plni sebevědomí, jenže dnešní soupeř je hodně dobrý. Během dvou minut jsme nedali branku a dostali tři. Útok se pokoušel o zakončení po spolupráci dvou hráčů, což kvalitní obrana hostů nepřipustila. Následoval oddechový čas. Domluvili jsme se, že obranu je nutné rozběhat a naplánovali jednoduchou přípravnou kombinaci se zakončením na opačné straně. Zahráli jsme ji 2x a jednou uspěli. Zápas se vyrovnal, největší tlak hostů polevil a kluci na hřišti se prostřídali. V 19. minutě bylo skóre 14:14 a kompletní základ se vrátil do hry. Závěr poločasu byl z naší strany drtivý. Za posledních pět minut jsme dali pět branek, zatímco soupeř korigoval skóre jen jednou ze sedmičky. Ačkoli jsme tuto část hry prohráli, díky osobce jsme byli stále na koni.

    V druhé části hry se naši pivoti pochlapili. Jak David, tak Tolja dokonale plnili pokyny a v defenzivě byli natolik důrazní, že eliminovali spolupráci soupeře v ose spojka - pivot. I takové chlapisko jako je Denis, si musel několikrát pomoci loktem, aby se dostal k přihrávce. Pozorní rozhodčí díky tomu několikrát vzali hostům míč a náš náskok pomalu narůstal.

    O kvalitě našich spojek nemůže být sporu, křídla se neustále zlepšují, a to, co dnes předvedli pivoti, to byla dokonalost sama 😊. V závěru už Telnice rezignovala a poslala na hřiště lavičku. Drama se tedy nekonalo a my po dlouhé době v derby zvítězili. Pánové děkuji.


SVAZOVÉ PŘEHLEDY

20201011 ml. žáci vs. Telnice -přehled