10.10.2021 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Holešov (muži)

Autor: Pavel Víška <(at)>, Téma: A - Muži, Vydáno dne: 12. 10. 2021

10.10.2021 TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Holešov (muži) 20211010 muži vs. TJ Holešov - foto TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Holešov 41:39 (21:20)

Když obrana nebrání, musí se zabrat v útoku.

V měnínské hale, kde hrajeme domácí utkání, se nám velice líbí. K úrovni zápasu přispívá například i představení obou družstev prostřednictvím multimediální velkoplošné TV, kde jsou k vidění i fotky hráčů (některým našim borcům by slušelo vyměnit si fotku, neboť na přehlídku škaredících se skorovrahů je jen málo z diváků zvědavý). Předzápasové informace o obou týmech a jejich postavení v tabulce pak divákům servíruje ostřílená moderátorka Božena Flajšingerová. Pro tento zápas byla pro diváky navíc připravena i poločasová tombola, takže pět z nich si ze zápasu odneslo nejen zážitek ze hry, ale i láhev dobrého vína.

Holešov k nám dorazil ve značně okleštěné sestavě, jen v 9 lidech. Avšak jejich klíčoví hráči nechyběli. My jsme taky nebyli v plné síle, chyběli Frimmel, Jankovič a Halíček. Hadrboy Jara měl připravený fungl nový mop, avšak jeho chvíle dnes nenadešla, hráči se asi nějak nepotili a nepadali a rozhodčí neshledali ani jednou potřebu vytírat mokrou palubovku. To však neznamená, že se oba arbitři snažili být v zápasu neviditelnými, neboť některými svými rozhodnutími dokázali vyvolat v ochozech velice bouřlivé vášně a pokud bychom snad v tomto zápasu nakonec nevybojovali vítězství, tak nevím, nevím...

Jak je vidět při pohledu na skóre, že to byla docela přestřelka, ve které obrany (ne však brankáři) sehráli velice pasivní roli. Našim se nepodařilo zopakovat drtivý vstup do zápasu, jako to předvedli v minulém kole na hřišti Juliánova. V první půli to bylo neustále o jeden nebo dva góly, chvíli vedli domácí a pak zase hosté. Poločasový výsledek 21:20 pro nás napovídal o tom, že takto se to potáhne asi až do konce. Po deseti minutách druhého poločasu se našim podařilo získat 2-3 gólový náskok a takto jsme to udrželi až do konce, avšak bylo to jedno velké drama... Vždy, když to začínalo vypadat, že soupeře zlomíme, tak jsme trestuhodně selhali v zakončení (několik neproměněných trháků a mnoho tyček a pár technických chyb). To není nic zvláštního, ale zvláštní bylo, že soupeř každého takového našeho zaváhání dokázal okamžitě šikovně využít. Konec zápasu se nesl v duchu častého přerušení hry a timeoutů na obou stranách. Vrcholem byly 2 nepotrestané fauly na Atoma, kdy byl dvakrát zatažen při průniku obranou za střeleckou ruku – tedy faul, který snese i červenou kartu, avšak rozhodčí byli jiného názoru. V závěru nás podrželi oba gólmani, kdy došlo na chycení sedmičky a předvedli několik nesmírně důležitých zákroků.

Naše hra dopředu byla pestrá, k zakončení se dostávali všichnim křídla i pivot byli pořád zapojeni do hry. Obrana však postrádala potřebnou tvrdost, například hráč hostí Robert Plšek skóroval celkem 16x! Dobrá, pokud inkasujeme 39 branek a zároveň dokážeme dát 41, tak vítězíme, což se ale už asi nebude mic často opakovat...